Dziś jest piątek, 20 lipiec 2018 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.717 +0.02% 1EUR 4.3275 +0.28% 1GBP 4.8376 +0.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przewody do transmisji danych firmy igus, do zastosowań o najmniejszym promieniu gięcia w ruchomych aplikacjach
więcej
Certyfikacja TÜV IT w kontekście normy PN EN 50600
więcej
VX 25 od Rittal: Łatwiejszy montaż dzięki mniejszej złożoności
więcej
Signify zajmuje 4. pozycję w rankingu odpowiedzialnych firm
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
11 wrzesień 2018
31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 
więcej
20 wrzesień 2018
63 Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

MEDCOM eksportuje do Australii i podwaja moce produkcyjne

26 wrzesień 2017.

MEDCOM ? polski producent urządzeń energoelektronicznych dużych mocy dostarczy przetwornice do ponad 500 nowych wagonów ezt przeznaczonych do obsługi linii intercity wokół Sydney, a w ciągu najbliższych miesięcy podwoi moce produkcyjne. Nowy wielofunkcyjny obiekt produkcyjno-szkoleniowy MEDCOM zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Australia, Afryka i Ameryka Północna

Historyczny, bo pierwszy w Australii, kontrakt MEDCOM realizowany jest we współpracy z konsorcjum RailConnect NSW ? odpowiadającym za projekt, produkcję i dostawę wagonów.  Zastąpią one stare jednostki przewożące pasażerów z Sydney do Central Coast, Newcastle, Blue Mountains i South Coast. Pierwsze wagony zostaną dostarczone przez RailConnect NSW do roku 2019, a pozostałe stopniowo do roku 2022.
Australia to jednak nie jedyny kierunek ekspansji międzynarodowej MEDCOM. Firma realizuje aktualnie kilkanaście kontraktów na różnych kontynentach, w tym dwa duże zamówienia w Afryce. Kompletne zestawy napędowe polskiej produkcji trafią do 28 nowoczesnych ezt-ów produkowanych dla kolei tunezyjskich, a przetwornice do modernizowanych tramwajów w Aleksandrii (Egipt).
W przetwornice statyczne MEDCOM wyposażone będą również tramwaje w Calgary (Kanada) i w Seattle (USA) oraz metro w Mexico City. Polski producent współpracuje również z firmą CRRC - największym chińskim producentem taboru, dla którego produkuje kompletne zestawy napędowe, przetwornice i systemy sterowania do metra.
 - Pierwszy projekt w Afryce realizowaliśmy w 2011 roku. Australia była natomiast jedynym zamieszkałym kontynentem, na którym nie byliśmy obecni, dlatego kontrakt ten ma dla nas wymiar symboliczny. Realizujemy coraz więcej zamówień na całym świecie, ale naszym priorytetem pozostaje rynek polski, na którym współpracujemy z wszystkimi polskimi producentami pojazdów szynowych oraz branżą autobusową. Z drugiej jednak strony chcemy się rozwijać globalnie, a dywersyfikacja dostaw eliminuje ryzyko podatności na chwilowe wahania koniunktury na lokalnych rynkach, pozwala nam utrzymać ciągłość produkcji i gwarantuje szybszy rozwój oraz bezpieczeństwo ? mówi Joanna Nichthauser, MEDCOM.
Nowa fabryka i centrum szkoleniowo-laboratoryjne

Jeszcze w tym roku MEDCOM uruchomi nowoczesny wielofunkcyjny obiekt produkcyjno-szkoleniowy.
Inwestycja powstała w bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowej siedziby firmy i ma służyć zwiększeniu konkurencyjności. Dzięki nowej hali produkcyjnej MEDCOM będzie mógł podwoić dotychczasowe moce produkcyjne. Polski producent przygotowuje się też do wzrostu zatrudnienia - poszukiwani będą m.in. inżynierowie energoelektronicy i mechanicy oraz technicy produkcji. W ciągu trzech najbliższych lat liczba pracowników MEDCOM może wzrosnąć nawet o 50%. Ostateczna skala wzrostu zatrudnienia zależeć będzie od dynamiki rozwoju firmy oraz liczby realizowanych zamówień.

Poza fabryką (połączoną z nowym centrum badań i rozwoju) w obiekcie działać będzie również centrum szkoleniowo-laboratoryjne, w którym prowadzone będą zajęcia na studiach podyplomowych Energoelektronika - nowym kierunku, który MEDCOM powołał wspólnie z Politechniką Warszawską (zajęcia rozpoczną się w październiku br.).

 Źródło: modecom.com/pl
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  www.ethernetprzemyslowy.pl  promienniki podczerwieni 

Krańcówka, krańcówki

Copyright © Energoelektronika.pl