Dziś jest środa, 25 kwiecień 2018 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.4401 +0.72% 1EUR 4.198 +0.43% 1GBP 4.8002 +0.44%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Uniwersytet liderem w swojej klasie dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi oświetleniowemu opartemu o platformę Interact
więcej
Zmiana sterowania na inteligentny system okablowania zmniejsza przestoje w zakładzie produkcji tworzyw sztucznych.
więcej
Złoty poziom kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 kwiecień 2018
Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 
więcej
17 maj 2018
62 Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Robotyzacja procesów produkcyjnych

9 listopad 2017.

Unikatowa publikacja, kolejna z serii książek o ROBOTYCE, która w przystępny sposób przedstawia praktyczne aspekty wykorzystania najnowszych technologii automatyki i robotyki w procesach przemysłowych.

Czytelnik znajdzie w niej m.in. następujące informacje: 
* zastosowanie robotów i procesów automatyzacji w przemyśle (ABB, FANUC, KUKA i MITSUBISHI), 
* działanie efektorów robotów, 
* działanie czujników robotów przemysłowych, 
* wykorzystanie robotów w produkcji przemysłowej ? np. w aplikacjach łączenia i cięcia, aplikacjach transportowych, montażowych, obróbki maszynowej itd.

Publikacja kierowana jest do szerokiego grona odbiorców: zarówno do studentów uczelni technicznych, studiujących na kierunkach typu: Automatyka i robotyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Informatyka przemysłowa itp., ale też do praktyków - inżynierów, integratorów automatyki, programistów robotów, specjalistów z branży motoryzacyjnej, spożywczej i wielu innych.

Książka stanowi drugi tom opracowywanej przez Autorów monografii. Podobnie jak w przypadku tomu pierwszego, nie ma takiej pozycji na rynku polskim, co w powiązaniu z jej wartością merytoryczną sprawia, że stanowi ona w przedstawionej tematyce nowe źródło informacji.
W pierwszym tomie "Środowiska programowania robotów" zostały opisane środowiska wybranych firm. W recenzowanym tomie autorzy przedstawili budowę robotów i ich wykorzystanie w procesach technologicznych. Całość (tom pierwszy i drugi) wzajemnie się uzupełniają i w sposób przystępny oraz obszerny ujmują zagadnienia robotyzacji procesów przemysłowych.
tom drugi także może stanowić cenne źródło wiedzy dla studentów kierunku Automatyka i robotyka, nauczycieli, inżynierów, projektantów i można ja również uznać jako oryginalny podręcznik i poradnik (...).

Z recenzji prof. dra hab. inż. Zbigniewa Koruby
profesora Politechniki ŚwiętokrzyskiejO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  www.ethernetprzemyslowy.pl  promienniki podczerwieni 

Krańcówka, krańcówki

Copyright © Energoelektronika.pl