Dziś jest czwartek, 22 kwiecień 2021 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja

4 listopad 2019.

Produkcja to ?zorganizowana działalność mająca na celu wytwarzanie jakichś towarów, usług lub dóbr kultury?. Aby proces produkcji został zakończony sukcesem niezbędny jest ciągły rozwój i udoskonalanie rozwiązań w firmie oraz działania prewencyjne.

W dniu 17.10.2019 w Kielcach odbyła się 72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu, podczas której przedstawiciele firm produkcyjnych wysłuchali szereg prelekcji wskazujących rozwiązania dla działu Utrzymania Ruchu.

Termowizja w przemyśle

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcję poświęconą roli termowizji w przemyśle. Na podstawie szerokiej gamy przykładów Pan Paweł Rutkowski z firmy Kamery IR przedstawił zasadność stosowania termowizji przy monitoringu produkcji w celu uniknięcia przestojów spowodowanych awariami. Diagnostyka temperatury nie tylko zapobiega przestojom, ale także wspomaga zmniejszanie kosztów generowanych przez przegrzewanie i utratę temperatury. Stosowanie termowizji pozwala dostrzec to co niewidoczne dla ludzkiego oka.

Czyszczenie oleju bez przestoju produkcji, czy to możliwe?

Reprezentant firmy Preston Group udowadnia, że to możliwe. Zanieczyszczenia znajdujące się w oleju mogą spowodować nieodwracalne zmiany w urządzeniach stosowanych w produkcji. Nawet nowy olej, nie jest czysty. Mikrofiltracja to technika obniżająca klasę czystości oleju. Uczestnicy Seminarium mieli możliwość obserwacji tego procesu na modelu prezentującym zastosowanie maszyny filtrującej.

Oświetlenie w miejscu pracy

Światło to nie odłączny element życia. Dobierając lampę do domu zastanawiamy się czy będzie pasować do wystroju, a żarówkę wybieramy do własnych upodobań. Czy tak samo działa to na produkcji? Zdecydowanie nie. Przedstawiciel firmy DACPOL rozwiewa wszelkie wątpliwości i wskazuje jak ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia do miejsca pracy. Zastosowanie technologii LED obniża koszty, zwiększa bezpieczeństwo i  zmniejsza ryzyko. Szeroka gama produktów pozwala na dobór oświetlenia nawet w strefach narażonych na czynniki niebezpieczne.

Strefa EX - strefa zagrożona wybuchem

Nawiązując do czynników niebezpiecznych przenieść możemy się do stref zagrożonych wybuchem. Większość osób widziało w swoim życiu wybuch, ale raczej niewiele osób miało możliwość doświadczyć tego zjawiska. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy. Strefy EX są objęte szczególnymi normami z racji na zwiększone ryzyko. Realizując zalecenia w takich strefach występować mogą jedynie produkty dedykowane o specjalnych normach. W trakcie seminarium poruszony został temat doboru silników dedykowanych do tej strefy.

Połączenia śrubowe - Jak zapobiec samoczynnemu odkręcaniu się?

Odpowiednie łączenie elementów rzutuje na bezpieczeństwo w każdym miejscu. Produkcja jest miejscem szczególnie narażonym na wibracje i uszkodzenia, które powodować mogą samoczynne odkręcanie się połączeń śrubowych. Istnieje wiele rodzajów podkładek dostępnych na rynku, a inżynierowie produkcji muszą podjąć decyzje które wybrać. Podczas Seminarium uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w teście przeprowadzonym przez firmę Nord-Lock, który wskazywał najskuteczniejszy rodzaj zabezpieczeń.

Przekaźniki w produkcji

Przekaźniki znajdują zastosowanie na każdej produkcji. Służą do separacji sygnałów, filtracji zakłóceń, powielania sygnału, załączania obciążeń, ochrony przed przepięciami, funkcji logicznych. Przedstawiciel firmy Relpol podczas swojej prezentacji wskazał najnowsze rozwiązania dostępne na rynku w dziedzinie przekaźników elektromagnetycznych, obszary zastosowania produktu oraz ich zalety.

Zaplecze narzędziowe

Niezbędnym wyposażeniem specjalistów w Utrzymaniu Ruchu jest odpowiednie zaplecze narzędziowe. Firma STAHLWILLE oferuje gamę produktów, które cechują się  wysoką wytrzymałością, długą żywotnością, użytecznością nawet w ograniczonej przestrzeni, starannością, łatwością
i bezpieczeństwem w użyciu. Narzędzia zawsze powinny znajdować się w wyznaczonym miejscu,
aby w razie potrzeby można było ich zawsze użyć. System porządkowania narzędzi poprzez moduły TCS umożliwia zachowanie porządku i łatwe kontrolowanie braków.

Wizualizacja procesów produkcyjnych

Ostatnim tematem poruszonym na seminarium była wizualizacja procesów produkcyjnych.  Jest to szeroka gama aplikacji, która umożliwia prezentację wartości fizycznych w postaci dostostosowanej do potrzeb klientów.  Systemy wyświetlające występują w różnych formach. Zarówno wykorzystać można wyświetlacze LED czy też komputery panelowe, które usprawnią proces produkcji. 

Uczestnicy Seminarium wysoko ocenili poziom przygotowania merytorycznego prelegentów oraz organizację przedsięwzięcia. Jako jeden z atutów konferencji wskazali możliwość bezpośrednio kontaktu ze specjalistami, którzy chętnie rozwiewali wszystkie wątpliwości i odpowiadali na pytania techniczne.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl