Dziś jest poniedziałek, 27 wrzesień 2021 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
34. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2021
więcej
Seminarium techniczne "Bezpieczeństwo i eksploatacja maszyn elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem"
więcej
14. Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
14 październik 2021
Seminarium techniczne "Bezpieczeństwo i eksploatacja maszyn elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem" 
więcej
18 listopad 2021
Seminarium techniczne "Aspekty bezpieczeństwa i eksploatacji maszyn i linii produkcyjnych" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019

10 grudzień 2019.

Kolejna edycja Seminarium za nami. Po raz pierwszy w 2019 roku w Wałbrzychu spotkanie przybrało charakter wydarzenia dwudniowego. W czwartek 28.11.2019 r.  uczestnicy 74 edycji Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu wzięli udział w 10 prelekcjach prowadzonych przez Partnerów Wortalu Branżowego Energoelektronika.pl.

Przedstawiciel firmy Kamery IR opowiadał o roli termowizji w przemyśle. Prelegent z AS Instrument Polska poruszał zagadnienia związane z predykcyjnym utrzymaniem ruchu. Firma DACPOL opowiedziała o kilku obszarach związanych z Utrzymaniem Ruchu, wśród nich: rola prawidłowego oświetlenia w przemyśle, silniki do zastosowania w sterach EX, wizualizacje procesów produkcyjnych, urządzenia separujące mgłę olejową, ochrona przed wysoką temperaturą i ciężkimi warunkami pracy, a także łączenie przewodów w ruchu obrotowym. Uczestnicy mieli okazję również wysłuchać prelekcji poświęconej filtracji oleju i czyszczeniu układów hydraulicznych bez przestoju produkcji prowadzonej przez przedstawiciela firmy Preston Group. Płynnie przejść możemy do kolejnej prelekcji prowadzonej przez firmę Hand, która dotyczyła nowoczesnych olei syntetycznych stosowanych  w Przemyśle 4.0. Dodatkowo uczestnicy Seminarium poznali zagadnienia związane z aparaturą sterowniczą oraz sygnalizacyjną niskiego napięcia oferowaną przez firmę Promet. Słuchacze od przedstawiciela firmy Heico poznali sposób na skuteczne zabezpieczenie połączeń śrubowych.
Przybyli słuchacze interesowali się stoiskami wystawców od pierwszego wejścia na salę. Podczas zaplanowanych przerw uczestnicy wymieniali swoje doświadczenia i zadawali nurtujące pytania specjalistom, którzy sprostali nawet najbardziej dociekliwym interesariuszom.

Drugi dzień to dzień warsztatowy. 19 uczestników drugiego dnia wzieło udział w dedykowanych szkoleniach, które stanowiły pogłębienie wiedzy z zakresu termowizji, diagnostyki oraz filtracji.

Co widzi kamera termowizyjna? Jakie parametry wpływają na pomiar termowizyjny? Jaki wpływ ma nieboskłon i konwekcja? To pytania na które odpowiedź poznali uczestnicy warsztatu ?Parametry kamer termowizyjnych wpływające na pomiar temperatury? prowadzonego przez p. Pawła Rutkowskiego z firmy Kamery IR.

Uczestnictwo w warsztacie ?Wibrodiagnostyka - Przewodnik po metodach stosowanych do kontroli stanu dynamicznego maszyn? prowadzonym przez p. Andrzeja Skrzypkowskiego z firmy AS Instrument Polska dało możliwość zapoznania się z aktualnymi normami drgań ISO2372/10816/10817, metodami diagnostyki opartymi o analizę widma FFT i obwiednię sygnału drgań, oraz metodami alternatywnymi takimi jak: ultradźwięki, termowizja, odsłuch akustyczny czy analiza chemiczna oleju. Dodatkowo omówiona została metoda impulsów uderzeniowych SPM HD, która jako jedyna umożliwia pełną diagnostykę stanu pracy łożysk.

Trzecim tematem warsztatowym było ?Badanie oleju hydraulicznego i pokaz mikrofiltracji?. Był to praktyczny, pełen pokaz mikrofiltracji, uczestnicy szkolenia obsługiwali samodzielnie maszynę pod okiem prowadzącego, dokonywali badania klasy czystości oleju, oraz obserwowali skuteczność przeprowadzonej mikrofiltracji na podstawie pomiarów dokonywanych podczas warsztatu.

2 dniowe Warsztaty zakończyły się rozdaniem certyfikatów poświadczających uczestnictwo.

 

 

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl