Dziś jest poniedziałek, 27 wrzesień 2021 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium techniczne "Bezpieczeństwo i eksploatacja maszyn elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem"
więcej
34. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2021
więcej
14. Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
14 październik 2021
Seminarium techniczne "Bezpieczeństwo i eksploatacja maszyn elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem" 
więcej
18 listopad 2021
Seminarium techniczne "Aspekty bezpieczeństwa i eksploatacji maszyn i linii produkcyjnych" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

75 edycja Seminarium SUR za nami

29 styczeń 2020.

Kolejna seria Seminariów dla Służb Utrzymania Ruchu Produkcji organizowanych przez nasz Wortal już rozpoczęta.

23 stycznia w Szczecinie obyła się 75 edycja wydarzenia. Podczas Seminarium uczestnicy poznali rozwiązania, które umożliwią zachowanie ciągłości produkcji.

Najważniejszym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo pracowników. Niewiele brakuje by doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jak każdy wie lepiej zapobiegać niż leczyć. Usterka powstaje wcześniej niż ludzkie oko jest w stanie zobaczyć. W jaki sposób dostrzec to co nie jest widoczne?  Wykorzystajmy do tego tzw. 6 zmysł, jaki daje nam termowizja. Szeroki wachlarz kamer termowizyjnych umożliwia zdemaskowanie problemu nim ten wyrządzi nieodwracalne szkody.

Na działania zapobiegające zdarzeniom niepożądanym składa się wiele czynników. Jeden z prelegentów zwrócił uwagę na wagę odpowiedniego doboru oświetlenia w miejscu pracy. Na rynku dostępnych jest wiele ofert oświetlenia, ale czy jest ono dostosowane do warunków panujących w danym miejscu, czy świecą z odpowiednią mocą. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy doborze źródła światła. Światło wykorzystywane jest również do systemu informacyjnego. Specjalistyczne wieże sygnalizacyjne, umożliwiają przekaz informacji łącząc sygnał dźwiękowy i świetlny.

Diabeł tkwi w szczegółach. Na każdej linii produkcyjnej znajdują się połączenia śrubowe. Czy zwracamy uwagę w jaki sposób zabezpieczane są te połączenia? Samoistne odkręcenie się śruby może spowodować przestój na wiele godzin, chcąc zapobiec takim usterkom możemy skorzystać z dostępnych na rynku specjalistycznych podkładek, które dzięki wytwarzaniu pomiędzy łbem śruby a nakrętką efektu klina sprawia, że połączenie śrubowe nie może odkręcić się samoczynnie.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest zabezpieczanie połączeń elektrycznych. Zastosowanie odpowiednich puszek przyłączeniowych nie tylko ma znaczenie w codziennym  życiu produkcji. Odgrywa również ważną rolę podczas awarii. Stosowanie puszek bezhalogenowych zwiększa szansę na skuteczną ewakuację w przypadku pożaru z racji na niewydzielanie czarnego dymu.

Podczas seminarium uczestnicy poznali jeszcze jeden sposób na zapobieganie przestoju produkcji. Wiele maszyn do swej pracy potrzebuje oleju. Jak wiadomo wymiana oleju wymusza wyłączenie maszyny, a co za tym idzie przestój produkcji. Osoby, które decydują się na stosowanie mikrofiltracji w swojej firmie nie dość, że unikają strat związanych z przestojami, a także wydłużają żywotność maszyn poprzez zwiększanie jakości oleju.

Obszarem, który zasługuje na szczególną uwagę są strefy zagrożone wybuchem. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w tych obszarach należy stosować odpowiednie produkty spełniające normy. Na seminarium zostały poruszone tylko podstawowe informacje na temat stref Ex.

Chcąc wiedzieć więcej na temat zapraszamy na konferencje tematyczne orgaznizowane przez Wortal Energoelektronika.pl.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl