Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

CPS i SiGE współpracują w zakresie poprawionego GPS

6 kwiecień 2005.

Firmy CPS (dawniej Cambridge Positioning Systems) i SiGe Semiconductor kończą ostatnie testy wspólnie opracowanego usprawnionego systemu GPS, nazwanego E-GPS (Enhanced GPS), którego celem jest zapewnienie systemom komórkowym obecnej i przyszłej, trzeciej generacji jednakowych możliwości określania położenia zarówno w miejscach odsłoniętych, jak również w zabudowanych obszarach miejskich i wewnątrz budynków, gdzie odbiór sygnałów GPS jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy.

Firmy zademonstrowały jednolite pokrycie i krótki czas ustalania położenia swego systemu na tegorocznym Światowym Kongresie 3GSM. Projekt łączy telefony komórkowe GSM wyposażone w układy scalone odbiorników GPS SE8901L firmy SiGe Semiconductor z siecią komórkową wspomaganą przez system Matrix firmy CPS.

Matrix jest przetestowaną, tanią implementacją software?ową dokładnej (dokładność lepsza niż 100m) komórkowej technologii określania położenia i został już zaimplementowany w wielu mobilnych urządzeniach, takich jak moduły śledzenia pojazdów, karty PCMCIA i telefony komórkowe. CPS udzieliło licencji na jego używanie m.in. firmom Hewlett-Packard, Andrew Corporation i TTPCom.

System E-GPS umożliwia pomiary na podstawie sygnałów z satelitów GPS, jak i w oparciu o sieć, w której jest używany, zapewniając szybkie pozycjonowanie we wszystkich obszarach. Według firm wstępne testy wykazały czas określania położenia rzędu kilku sekund, możliwość ciągłego śledzenia pozycji i dużą dokładność systemu. Nad podobnymi rozwiązaniami usprawnionego GPS pracują też inne firmy i grupy branżowe. Związek CPS i SiGe nie wyklucza ich współpracy z innymi partnerami. Np. niewiele wcześniej CPS informowało również o zawarciu sojuszu z firmą Trimble (Sunnyvale, Kalifornia) mającego na celu wspólny rozwój produktów E-GPS, nastawionego również na systemy określania położenia do telefonów komórkowych GSM i W-CDMA.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl