Dziś jest środa, 8 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

CPS i SiGE współpracują w zakresie poprawionego GPS

6 kwiecień 2005.

Firmy CPS (dawniej Cambridge Positioning Systems) i SiGe Semiconductor kończą ostatnie testy wspólnie opracowanego usprawnionego systemu GPS, nazwanego E-GPS (Enhanced GPS), którego celem jest zapewnienie systemom komórkowym obecnej i przyszłej, trzeciej generacji jednakowych możliwości określania położenia zarówno w miejscach odsłoniętych, jak również w zabudowanych obszarach miejskich i wewnątrz budynków, gdzie odbiór sygnałów GPS jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy.

Firmy zademonstrowały jednolite pokrycie i krótki czas ustalania położenia swego systemu na tegorocznym Światowym Kongresie 3GSM. Projekt łączy telefony komórkowe GSM wyposażone w układy scalone odbiorników GPS SE8901L firmy SiGe Semiconductor z siecią komórkową wspomaganą przez system Matrix firmy CPS.

Matrix jest przetestowaną, tanią implementacją software?ową dokładnej (dokładność lepsza niż 100m) komórkowej technologii określania położenia i został już zaimplementowany w wielu mobilnych urządzeniach, takich jak moduły śledzenia pojazdów, karty PCMCIA i telefony komórkowe. CPS udzieliło licencji na jego używanie m.in. firmom Hewlett-Packard, Andrew Corporation i TTPCom.

System E-GPS umożliwia pomiary na podstawie sygnałów z satelitów GPS, jak i w oparciu o sieć, w której jest używany, zapewniając szybkie pozycjonowanie we wszystkich obszarach. Według firm wstępne testy wykazały czas określania położenia rzędu kilku sekund, możliwość ciągłego śledzenia pozycji i dużą dokładność systemu. Nad podobnymi rozwiązaniami usprawnionego GPS pracują też inne firmy i grupy branżowe. Związek CPS i SiGe nie wyklucza ich współpracy z innymi partnerami. Np. niewiele wcześniej CPS informowało również o zawarciu sojuszu z firmą Trimble (Sunnyvale, Kalifornia) mającego na celu wspólny rozwój produktów E-GPS, nastawionego również na systemy określania położenia do telefonów komórkowych GSM i W-CDMA.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl