Dziś jest poniedziałek, 16 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

HANNOVER MESSE 2010: Nowy impuls do wzrostu koniunktury

29 kwiecień 2010.

Hanower: Targi HANNOVER MESSE 2010 dały silny impuls do wzrostu i poprawy koniunktury ? w najbliższych miesiącach ten pozytywny wpływ będzie odczuwalny dla firm z różnych sektorów przemysłu. Wystawcy w optymizmem patrzą w przyszłość. ?Ponieważ nastroje na HANNOVER MESSE odzwierciedlają aktualną sytuację w przemyśle, więc możemy z radością powiedzieć, że jest ona coraz lepsza? ? powiedział dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe, w czasie piątkowej uroczystości zakończenia targów. ?Co prawda w czasie pierwszych dni imprezy odczuliśmy skutki chaosu lotniczego, lecz za to w dni kolejne zainteresowanie imprezą było tak duże, że częściowo nadrobiliśmy początkowe straty.?
Jak podkreślił Wolfram von Fritsch, wystawcy wrócili z targów z konkretnymi zamówieniami, umowami i projektami, które w najbliższych tygodniach i miesiącach pozytywnie wpłyną na gospodarkę i na koniunkturę w przemyśle. W latach poprzednich goście imprezy chcieli przede wszystkim zdobyć orientację rynkową, w tym zaś przyjechali do Hanoweru zrealizować konkretne plany biznesowe. Dzięki temu targi HANNOVER MESSE spełniły swoje kluczowe zadanie zwiększając dynamikę nawiązywania relacji i przyspieszając zawarcie konkretnych umów. Niektórzy wystawcy osiągnęli nawet poziom zamówień z rekordowego roku 2008.

Utrudnienia w ruchu lotniczym na świecie nie pozostały bez wpływu na przebieg imprezy. Organizatorzy zareagowali niezwłocznie na tę niespodziewaną sytuację i  zorganizowali transport zastępczy. Kilkuset wystawców z całej Europy zostało przywiezionych do Hanoweru specjalnymi busami. Ponad 150 osób z Turcji zdecydowało się na trwającą ponad 50 godzin podróż autobusem, by ich stoiska na targach nie stały puste. Jeden z wystawców z Nowej Zelandii jechał na HANNOVER MESSE w sumie aż 134 godziny. ?Setki firm pokazało, jak ogromne znaczenie ma dla branży hanowerska impreza biorąc na siebie trudy często długiej i męczącej podróży? ? powiedział Wolfram von Fritsch. Jednak ze względu na  wstrzymane wyloty ponad 300 wystawców nie dojechało do Hanoweru ? problem ten dotknął głównie firmy z Azji i Ameryki.
Problemy z komunikacją powietrzną wpłynęły też oczywiście na liczbę zwiedzających. ?Zamknięcie przestrzeni powietrznej i kilkudniowe zamieszanie z tym związane odczuliśmy szczególnie dotkliwie przez pierwsze trzy dni trwania imprezy. Do końca trwania targów nie udało nam się w pełni nadrobić strat? ? wyjaśnił prezes zarządu Deutsche Messe. Liczba osób z zagranicy była w tym roku o połowę mniejsza niż w roku ubiegłym; z oczywistych względów największe różnice odnotowano w  przypadku gości z Azji i Ameryki Północnej. W sumie liczba zwiedzających spadła o  20% ? do Hanoweru przyjechało ok. 150 tysięcy gości.
Spośród zwiedzających z zagranicy w tym roku ze względu na utrudnienia komunikacyjne najwięcej gości przyjechało z krajów ościennych Niemiec. Liczba osób z Holandii była większa niż w rekordowym roku 2008, kolejne państwa w rankingu to: Dania, Austria, Francja, Szwajcaria i Polska.
"W związku z zaistniałymi utrudnieniami trudno jest mierzyć sukces tegorocznych targów liczbą zwiedzających. Tę edycję imprezy odnotujemy w naszej historii jako ?wydarzenie w cieniu wulkanu?? ? stwierdził Wolfram von Fritsch.

Prezes Związku Przemysłu Niemieckiego, Hans-Peter Keitel, bardzo pozytywnie ocenia przebiegające w trudnych warunkach HANNOVER MESSE: ?Pył wulkaniczny sparaliżował co prawda międzynarodowy ruch lotniczy, ale nie same targi. Wręcz przeciwnie: zarówno wystawcy, jak i organizatorzy wystawy dołożyli wszelkich starań, by HANNOVER MESSE 2010 osiągnęły sukces. Postawa ta jest szczególnie ważna teraz ? gdy targi stanowią tak istotny impuls do poprawy koniunktury w przemyśle. Firmy z różnych sektorów, wystawcy i goście, którzy przyjechali do Hanoweru, z  determinacją przeciwstawili się trudnościom komunikacyjnym i dzięki nowym kontaktom, umowom i projektom zapewnili wkład w poprawę koniunktury.?

Kluczowymi obszarami tematycznymi tegorocznych targów były: automatyka przemysłowa, technologie w energetyce, dostawy na potrzeby przemysłu oraz usługi branżowe. W sumie w ramach targów zaprezentowano ponad 4 tysiące innowacji. W  hali 2 zgromadzono na specjalnej wystawie wyniki prac badawczych ? przygotowane przez naukowców rozwiązania gotowe do seryjnej produkcji.
Swój udział w HANNOVER MESSE 2010 zapowiedziało ponad 4 800 wystawców z  64  krajów świata ? liczby te kształtowały się na poziomie zbliżonym do tego z  rekordowego roku 2008. Mottem zakończonej edycji imprezy było hasło ?Efektywność ? Innowacje ? Stabilność?.

Obszary tematyczne związane z energetyką stanowiły powierzchniowo około 25% targów. Ponad 1100 firm zaprezentowało technologie wykorzystywane w energetyce opartej o źródła tradycyjne i odnawialne, miks energetyczny przyszłości oraz całe łańcuchy technologiczne: od wytwarzania, dostawy i przekazywania energii po jej podział, transformację i magazynowanie.

Ogromnym zainteresowaniem gości HANNOVER MESSE cieszyła się premierowa edycja imprezy MobiliTec w hali 27. Tam odwiedzić można było m. in. ciekawe stoisko zbiorcze poświęcone ogniwom wodorowym i paliwowym oraz obszar poświęcony odnawialnym źródłom energii. Dzięki targom MobiliTec w tym roku w Hanowerze zagościła tematyka elektromobilności, która ? jak się okazało - zainteresowała aż ponad jedną trzecią zwiedzających. Goście imprezy pytali o napędy hybrydowe i  elektryczne, mobilne nośniki energii oraz alternatywne technologie. W sumie w  ramach premierowej edycji MobiliTec ponad 100 wystawców zaprezentowało na  4 tysiącach m2 innowacyjne technologie i futurystyczne rozwiązania w służbie mobilności. ?Nowa impreza targowa odniosła ogromny sukces? ? podkreślił Wolfram von Fritsch. ?Nasza koncepcja zgromadzenia w jednym miejscu powiązanych ze sobą obszarów tematycznych oraz kompatybilnych technologii i wykorzystanie tym samym efektu synergii bardzo się sprawdziła. Dzięki takiemu podejściu udało nam się bowiem pokazać wszystkie aspekty elektromobilności ? od komponentów i technologii napędów poprzez akumulatory i inne nośniki energii po kompleksowe zintegrowane systemy wraz z ich infrastrukturą i możliwościami łączenia ich w struktury sieciowe.?

Kolejną premierą tegorocznych targów była impreza pod hasłem CoilTechnica. W  ramach tej nowej imprezy wystawienniczej w hali 6 ponad 70 wystawców zaprezentowało technologie stosowane przy wytwarzaniu transformatorów, generatorów, cewek i silników elektrycznych. Przedstawiciele branży umówili się na targach HANNOVER MESSE 2010 na kolejną edycję imprezy CoilTechnica w roku 2011. ?Dzięki temu wydarzeniu wzrosło znaczenie obszaru dostaw i poddostaw dla przemysłu jako ważnych segmentów gospodarki. Zyskały też one właściwą oprawę na targach ? tematyka ta uzupełnia bowiem bardzo dobrze pozostałe zakresy hanowerskiej imprezy. Wystawcy byli zadowoleni z przebiegu inauguracyjnej edycji wystawy i podjęli decyzję o udziale w jej kolejnej odsłonie? ? wyjaśnił Wolfram von Fritsch.

Tradycyjnie w centrum uwagi wielu gości znalazła się tematyka związania z  automatyką przemysłową. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się impreza specjalna pod tytułem ?Efficiency Days? zorganizowana przez Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń ? Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA), Centralny Związek Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego ? Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie (ZVEI) oraz spółkę Deutsche Messe. W ramach wspomnianych ?dni efektywności? przez pięć dni targowych przedstawiciele firm prowadzili wykłady, dyskusje i pokazy praktyczne na tematy związane z poprawą efektywności w procesach przemysłowych.

Prezes zarządu Deutsche Messe podziękował firmom włoskim reprezentującym na targach tegoroczny kraj partnerski. ?Włochy wykorzystały w pełni szansę bycia partnerem HANNOVER MESSE ? zaprezentowały się jako gospodarka o ogromnym potencjale, prężny eksporter i twórca przełomowych innowacji. Włoscy wystawcy okazali się równie otwarci i elastyczni, co minister gospodarki Claudio Scajola, który na uroczystość otwarcia targów przyjechał do Hanoweru samochodem. Ten gest to symbol chęci współpracy i determinacji, dzięki której pokonuje się przeciwności.?

Sukces odniosła też w tym roku po raz kolejny inicjatywa TectoYou. Kilka tysięcy młodych ludzi z terenu całych Niemiec przyjechało do Hanoweru, by poznać innowacje jutra i przełomowe technologie ? i zachwycić się nimi.

W ramach hanowerskiej imprezy odbyło się ponad tysiąc różnych kongresów, forów i  warsztatów. Goście targów mogli na nich poznać ? w teorii i w praktyce ? najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dowiedzieć się o aktualnych trendach w przemyśle.
W piątek targowy już po raz siódmy zorganizowany został kongres WoMenPower. Tradycyjnie rozmowy i dyskusje toczyły się wokół kwestii związanych z karierą, strategią awansu zawodowego, rozwojem i możliwością połączenia życia zawodowego z  prywatnym. W imprezie udział wzięło ok. 800 uczestników i uczestniczek.
HANNOVER MESSE 2011 odbędą się w dniach 4 ? 8 kwietnia. W ramach imprezy zorganizowane zostanie 13 wiodących targów branżowych; stoiska, kongresy i   wydarzenia specjalne zajmą cały obszar terenów wystawienniczych w Hanowerze. Do dziewięciu wystaw tegorocznych ? Industrial Automation, Energy, Power Plant Technology, MobiliTec, Digital Factory, Industrial Supply, CoilTechnica, MicroNanoTec oraz Research & Technology ? dojdą cztery kolejne ważne wydarzenia branżowe: Motion, Drive & Automation, Wind, SurfaceTechnology oraz ComVac.
Tematyka HANNOVER MESSE 2011 obejmie wszystkie etapy produkcji i dostaw: od  automatyki przemysłowej przez technologie napędów, technologie płynów i   sprężonego powietrza, mikro- i nanotechnologie, energetykę, budowę elektrowni oraz elektromobilność po dostawy, usługi i oprogramowanie dla przemysłu.Źródło: Deutsche Messe
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl