Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

HANNOVER MESSE 2010: Nowy impuls do wzrostu koniunktury

29 kwiecień 2010.

Hanower: Targi HANNOVER MESSE 2010 dały silny impuls do wzrostu i poprawy koniunktury ? w najbliższych miesiącach ten pozytywny wpływ będzie odczuwalny dla firm z różnych sektorów przemysłu. Wystawcy w optymizmem patrzą w przyszłość. ?Ponieważ nastroje na HANNOVER MESSE odzwierciedlają aktualną sytuację w przemyśle, więc możemy z radością powiedzieć, że jest ona coraz lepsza? ? powiedział dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe, w czasie piątkowej uroczystości zakończenia targów. ?Co prawda w czasie pierwszych dni imprezy odczuliśmy skutki chaosu lotniczego, lecz za to w dni kolejne zainteresowanie imprezą było tak duże, że częściowo nadrobiliśmy początkowe straty.?
Jak podkreślił Wolfram von Fritsch, wystawcy wrócili z targów z konkretnymi zamówieniami, umowami i projektami, które w najbliższych tygodniach i miesiącach pozytywnie wpłyną na gospodarkę i na koniunkturę w przemyśle. W latach poprzednich goście imprezy chcieli przede wszystkim zdobyć orientację rynkową, w tym zaś przyjechali do Hanoweru zrealizować konkretne plany biznesowe. Dzięki temu targi HANNOVER MESSE spełniły swoje kluczowe zadanie zwiększając dynamikę nawiązywania relacji i przyspieszając zawarcie konkretnych umów. Niektórzy wystawcy osiągnęli nawet poziom zamówień z rekordowego roku 2008.

Utrudnienia w ruchu lotniczym na świecie nie pozostały bez wpływu na przebieg imprezy. Organizatorzy zareagowali niezwłocznie na tę niespodziewaną sytuację i  zorganizowali transport zastępczy. Kilkuset wystawców z całej Europy zostało przywiezionych do Hanoweru specjalnymi busami. Ponad 150 osób z Turcji zdecydowało się na trwającą ponad 50 godzin podróż autobusem, by ich stoiska na targach nie stały puste. Jeden z wystawców z Nowej Zelandii jechał na HANNOVER MESSE w sumie aż 134 godziny. ?Setki firm pokazało, jak ogromne znaczenie ma dla branży hanowerska impreza biorąc na siebie trudy często długiej i męczącej podróży? ? powiedział Wolfram von Fritsch. Jednak ze względu na  wstrzymane wyloty ponad 300 wystawców nie dojechało do Hanoweru ? problem ten dotknął głównie firmy z Azji i Ameryki.
Problemy z komunikacją powietrzną wpłynęły też oczywiście na liczbę zwiedzających. ?Zamknięcie przestrzeni powietrznej i kilkudniowe zamieszanie z tym związane odczuliśmy szczególnie dotkliwie przez pierwsze trzy dni trwania imprezy. Do końca trwania targów nie udało nam się w pełni nadrobić strat? ? wyjaśnił prezes zarządu Deutsche Messe. Liczba osób z zagranicy była w tym roku o połowę mniejsza niż w roku ubiegłym; z oczywistych względów największe różnice odnotowano w  przypadku gości z Azji i Ameryki Północnej. W sumie liczba zwiedzających spadła o  20% ? do Hanoweru przyjechało ok. 150 tysięcy gości.
Spośród zwiedzających z zagranicy w tym roku ze względu na utrudnienia komunikacyjne najwięcej gości przyjechało z krajów ościennych Niemiec. Liczba osób z Holandii była większa niż w rekordowym roku 2008, kolejne państwa w rankingu to: Dania, Austria, Francja, Szwajcaria i Polska.
"W związku z zaistniałymi utrudnieniami trudno jest mierzyć sukces tegorocznych targów liczbą zwiedzających. Tę edycję imprezy odnotujemy w naszej historii jako ?wydarzenie w cieniu wulkanu?? ? stwierdził Wolfram von Fritsch.

Prezes Związku Przemysłu Niemieckiego, Hans-Peter Keitel, bardzo pozytywnie ocenia przebiegające w trudnych warunkach HANNOVER MESSE: ?Pył wulkaniczny sparaliżował co prawda międzynarodowy ruch lotniczy, ale nie same targi. Wręcz przeciwnie: zarówno wystawcy, jak i organizatorzy wystawy dołożyli wszelkich starań, by HANNOVER MESSE 2010 osiągnęły sukces. Postawa ta jest szczególnie ważna teraz ? gdy targi stanowią tak istotny impuls do poprawy koniunktury w przemyśle. Firmy z różnych sektorów, wystawcy i goście, którzy przyjechali do Hanoweru, z  determinacją przeciwstawili się trudnościom komunikacyjnym i dzięki nowym kontaktom, umowom i projektom zapewnili wkład w poprawę koniunktury.?

Kluczowymi obszarami tematycznymi tegorocznych targów były: automatyka przemysłowa, technologie w energetyce, dostawy na potrzeby przemysłu oraz usługi branżowe. W sumie w ramach targów zaprezentowano ponad 4 tysiące innowacji. W  hali 2 zgromadzono na specjalnej wystawie wyniki prac badawczych ? przygotowane przez naukowców rozwiązania gotowe do seryjnej produkcji.
Swój udział w HANNOVER MESSE 2010 zapowiedziało ponad 4 800 wystawców z  64  krajów świata ? liczby te kształtowały się na poziomie zbliżonym do tego z  rekordowego roku 2008. Mottem zakończonej edycji imprezy było hasło ?Efektywność ? Innowacje ? Stabilność?.

Obszary tematyczne związane z energetyką stanowiły powierzchniowo około 25% targów. Ponad 1100 firm zaprezentowało technologie wykorzystywane w energetyce opartej o źródła tradycyjne i odnawialne, miks energetyczny przyszłości oraz całe łańcuchy technologiczne: od wytwarzania, dostawy i przekazywania energii po jej podział, transformację i magazynowanie.

Ogromnym zainteresowaniem gości HANNOVER MESSE cieszyła się premierowa edycja imprezy MobiliTec w hali 27. Tam odwiedzić można było m. in. ciekawe stoisko zbiorcze poświęcone ogniwom wodorowym i paliwowym oraz obszar poświęcony odnawialnym źródłom energii. Dzięki targom MobiliTec w tym roku w Hanowerze zagościła tematyka elektromobilności, która ? jak się okazało - zainteresowała aż ponad jedną trzecią zwiedzających. Goście imprezy pytali o napędy hybrydowe i  elektryczne, mobilne nośniki energii oraz alternatywne technologie. W sumie w  ramach premierowej edycji MobiliTec ponad 100 wystawców zaprezentowało na  4 tysiącach m2 innowacyjne technologie i futurystyczne rozwiązania w służbie mobilności. ?Nowa impreza targowa odniosła ogromny sukces? ? podkreślił Wolfram von Fritsch. ?Nasza koncepcja zgromadzenia w jednym miejscu powiązanych ze sobą obszarów tematycznych oraz kompatybilnych technologii i wykorzystanie tym samym efektu synergii bardzo się sprawdziła. Dzięki takiemu podejściu udało nam się bowiem pokazać wszystkie aspekty elektromobilności ? od komponentów i technologii napędów poprzez akumulatory i inne nośniki energii po kompleksowe zintegrowane systemy wraz z ich infrastrukturą i możliwościami łączenia ich w struktury sieciowe.?

Kolejną premierą tegorocznych targów była impreza pod hasłem CoilTechnica. W  ramach tej nowej imprezy wystawienniczej w hali 6 ponad 70 wystawców zaprezentowało technologie stosowane przy wytwarzaniu transformatorów, generatorów, cewek i silników elektrycznych. Przedstawiciele branży umówili się na targach HANNOVER MESSE 2010 na kolejną edycję imprezy CoilTechnica w roku 2011. ?Dzięki temu wydarzeniu wzrosło znaczenie obszaru dostaw i poddostaw dla przemysłu jako ważnych segmentów gospodarki. Zyskały też one właściwą oprawę na targach ? tematyka ta uzupełnia bowiem bardzo dobrze pozostałe zakresy hanowerskiej imprezy. Wystawcy byli zadowoleni z przebiegu inauguracyjnej edycji wystawy i podjęli decyzję o udziale w jej kolejnej odsłonie? ? wyjaśnił Wolfram von Fritsch.

Tradycyjnie w centrum uwagi wielu gości znalazła się tematyka związania z  automatyką przemysłową. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się impreza specjalna pod tytułem ?Efficiency Days? zorganizowana przez Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń ? Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA), Centralny Związek Przemysłu Elektrotechnicznego i Elektronicznego ? Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie (ZVEI) oraz spółkę Deutsche Messe. W ramach wspomnianych ?dni efektywności? przez pięć dni targowych przedstawiciele firm prowadzili wykłady, dyskusje i pokazy praktyczne na tematy związane z poprawą efektywności w procesach przemysłowych.

Prezes zarządu Deutsche Messe podziękował firmom włoskim reprezentującym na targach tegoroczny kraj partnerski. ?Włochy wykorzystały w pełni szansę bycia partnerem HANNOVER MESSE ? zaprezentowały się jako gospodarka o ogromnym potencjale, prężny eksporter i twórca przełomowych innowacji. Włoscy wystawcy okazali się równie otwarci i elastyczni, co minister gospodarki Claudio Scajola, który na uroczystość otwarcia targów przyjechał do Hanoweru samochodem. Ten gest to symbol chęci współpracy i determinacji, dzięki której pokonuje się przeciwności.?

Sukces odniosła też w tym roku po raz kolejny inicjatywa TectoYou. Kilka tysięcy młodych ludzi z terenu całych Niemiec przyjechało do Hanoweru, by poznać innowacje jutra i przełomowe technologie ? i zachwycić się nimi.

W ramach hanowerskiej imprezy odbyło się ponad tysiąc różnych kongresów, forów i  warsztatów. Goście targów mogli na nich poznać ? w teorii i w praktyce ? najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dowiedzieć się o aktualnych trendach w przemyśle.
W piątek targowy już po raz siódmy zorganizowany został kongres WoMenPower. Tradycyjnie rozmowy i dyskusje toczyły się wokół kwestii związanych z karierą, strategią awansu zawodowego, rozwojem i możliwością połączenia życia zawodowego z  prywatnym. W imprezie udział wzięło ok. 800 uczestników i uczestniczek.
HANNOVER MESSE 2011 odbędą się w dniach 4 ? 8 kwietnia. W ramach imprezy zorganizowane zostanie 13 wiodących targów branżowych; stoiska, kongresy i   wydarzenia specjalne zajmą cały obszar terenów wystawienniczych w Hanowerze. Do dziewięciu wystaw tegorocznych ? Industrial Automation, Energy, Power Plant Technology, MobiliTec, Digital Factory, Industrial Supply, CoilTechnica, MicroNanoTec oraz Research & Technology ? dojdą cztery kolejne ważne wydarzenia branżowe: Motion, Drive & Automation, Wind, SurfaceTechnology oraz ComVac.
Tematyka HANNOVER MESSE 2011 obejmie wszystkie etapy produkcji i dostaw: od  automatyki przemysłowej przez technologie napędów, technologie płynów i   sprężonego powietrza, mikro- i nanotechnologie, energetykę, budowę elektrowni oraz elektromobilność po dostawy, usługi i oprogramowanie dla przemysłu.Źródło: Deutsche Messe
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl