Dziś jest wtorek, 10 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8711 +0.02% 1EUR 4.288 +0.12% 1GBP 5.0945 +0.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Decyzja o rozpoczęciu fazy przygotowawczej inwestycji w PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra

26 maj 2010.

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna, 18 maja 2010 roku, podjął decyzję o rozpoczęciu fazy przygotowawczej zadań inwestycyjnych w PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Zadania inwestycyjne dotyczą:
- budowy dwóch kondensacyjnych bloków gazowo-parowych o mocy ok. 432 MW każdy w Elektrowni Dolna Odra ("Projekt Dolna Odra")
- budowy gazowo-parowego bloku kogeneracyjnego o mocy elektrycznej 244MW i mocy cieplnej 170MW w Elektrowni Pomorzany ("Projekt Pomorzany")
Wstępnie planowane nakłady inwestycyjne szacowane są na około 3,3 mld zł w przypadku Projektu Dolna Odra i około 1,1mld zł w przypadku Projektu Pomorzany.

Harmonogram zakłada zakończenie fazy przygotowawczej i podjęcie decyzji o uruchomieniu przetargów na Generalnych Realizatorów Inwestycji ("GRI") w I kwartale 2011 r. oraz podjęcie ostatecznej decyzji o realizacji Inwestycji i podpisanie umów z GRI na przełomie II i III kwartału 2012 r. Oddanie nowych bloków do eksploatacji przewidziane jest w Projekcie Dolna Odra na II połowę 2015 r. (pierwszy blok) i I połowę 2016 r. (drugi blok), a w Projekcie Pomorzany na II połowę 2015 r.

Kluczowym czynnikiem wykonalności projektów będzie możliwość zaopatrzenia w gaz, co może zostać zapewnione w wyniku budowy Gazoportu w Świnoujściu.

Projekty mają na celu m.in. dywersyfikację miksu paliwowego Grupy Kapitałowej PGE, zmniejszenie średniej emisyjności CO2 i  poprawę średniej efektywności wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, a także zapewnienie niezawodnych dostaw energii elektrycznej i ciepła.

Realizacja projektów pozwala na wykorzystanie istniejącej infrastruktury technicznej i rezerw w wyprowadzeniu mocy oraz wykorzystanie doświadczenia i kwalifikacji kadry. Ponadto nowe bloki w Elektrowni Dolna Odra mają zastąpić wyeksploatowane, niskosprawne bloki węglowe nr 3 i 4 o mocy ok. 205MW każdy, planowane do wycofania do końca 2015 r. oraz bloki nr 1 i 2 (odpowiednio 222 i 223 MW), przewidziane do wycofywania w latach 2018-2021.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl