Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Decyzja o rozpoczęciu fazy przygotowawczej inwestycji w PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra

26 maj 2010.

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna, 18 maja 2010 roku, podjął decyzję o rozpoczęciu fazy przygotowawczej zadań inwestycyjnych w PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Zadania inwestycyjne dotyczą:
- budowy dwóch kondensacyjnych bloków gazowo-parowych o mocy ok. 432 MW każdy w Elektrowni Dolna Odra ("Projekt Dolna Odra")
- budowy gazowo-parowego bloku kogeneracyjnego o mocy elektrycznej 244MW i mocy cieplnej 170MW w Elektrowni Pomorzany ("Projekt Pomorzany")
Wstępnie planowane nakłady inwestycyjne szacowane są na około 3,3 mld zł w przypadku Projektu Dolna Odra i około 1,1mld zł w przypadku Projektu Pomorzany.

Harmonogram zakłada zakończenie fazy przygotowawczej i podjęcie decyzji o uruchomieniu przetargów na Generalnych Realizatorów Inwestycji ("GRI") w I kwartale 2011 r. oraz podjęcie ostatecznej decyzji o realizacji Inwestycji i podpisanie umów z GRI na przełomie II i III kwartału 2012 r. Oddanie nowych bloków do eksploatacji przewidziane jest w Projekcie Dolna Odra na II połowę 2015 r. (pierwszy blok) i I połowę 2016 r. (drugi blok), a w Projekcie Pomorzany na II połowę 2015 r.

Kluczowym czynnikiem wykonalności projektów będzie możliwość zaopatrzenia w gaz, co może zostać zapewnione w wyniku budowy Gazoportu w Świnoujściu.

Projekty mają na celu m.in. dywersyfikację miksu paliwowego Grupy Kapitałowej PGE, zmniejszenie średniej emisyjności CO2 i  poprawę średniej efektywności wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, a także zapewnienie niezawodnych dostaw energii elektrycznej i ciepła.

Realizacja projektów pozwala na wykorzystanie istniejącej infrastruktury technicznej i rezerw w wyprowadzeniu mocy oraz wykorzystanie doświadczenia i kwalifikacji kadry. Ponadto nowe bloki w Elektrowni Dolna Odra mają zastąpić wyeksploatowane, niskosprawne bloki węglowe nr 3 i 4 o mocy ok. 205MW każdy, planowane do wycofania do końca 2015 r. oraz bloki nr 1 i 2 (odpowiednio 222 i 223 MW), przewidziane do wycofywania w latach 2018-2021.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl