Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Chorwacki producent myjni samochodowych odświeża ofertę przy użyciu komponentów Danfoss

18 czerwiec 2010.
Gdy kryzys finansowy ogarnął cały świat, chorwaccy producenci OEM ucierpieli od niego szczególnie mocno. W odpowiedzi na swoje kłopoty, część małych producentów zaczęła szukać sposobów na urozmaicenie ofert w celu zwiększenia sprzedaży oraz udziałów w rynku. Niedawno Danfoss pomógł rozwinąć ofertę produktów firmy Adriateh, chorwackiemu producentowi myjni samochodowych.
 
 Kryzys finansowy nie tylko poważnie wpłynął na światową gospodarkę zmniejszając produkcję, lecz również zmusił wiele firm do zastanowienia się, czego tak naprawdę potrzebują ich klienci. Tak było w przypadku firmy Adriateh, która chciała wyróżnić swoje produkty spośród oferty konkurencji i zwiększyć udziały w rynku.
 
 Firma Adriateh od 15 lat produkuje wysoce funkcjonalne i estetyczne wizualnie systemy myjni samochodowych. Każda myjnia Adriateh ma od pięciu do piętnastu stanowisk myjących, z czego każde z nich korzysta z mniej więcej pięciu zaworów służących do różnych celów - od przygotowywania wody w procesie odwróconej osmozy po proces podawania płynnego wosku i szamponu. Jednakże Adriateh poszukiwała czegoś, co uczyniłoby jej myjnie wyjątkowymi produktami.
 
 Zespół przedstawicieli Danfossa spotkał się w biurze Adriateh celem omówienia zaworów elektromagnetycznych, lecz spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją na temat diod LED i tego, w jaki sposób można za ich pomocą wyróżnić produkty Chorwatów. Pomysł, który się narodził był oryginalny: do cewki elektromagnetycznej zastosować wtyczkę z czerwoną diodą LED po to, by niebieskie cewki świeciły się na czerwono podczas pracy. Działa to w następujący sposób: dioda LED wewnątrz wtyczki LED świeci w momencie, gdy na cewce znajduje się napięcie. Dzięki temu operatorzy mogą z łatwością sprawdzić poprawność działania urządzenia podczas montażu i prób oraz je konserwować - wystarczy bowiem sprawdzić, czy wtyczka zapala się po naciśnięciu przełącznika.
 
 Adriateh wystawiła swoją nową myjnię ze świecącymi wtyczkami na targach samochodowych w Niemczech. Był to strzał w dziesiątkę. Po krótkim czasie firma Adriateh ponownie skontaktowała się z Danfossem w celu zapoznania się z innymi produktami, np. presostatami i przetwornikami ciśnienia oraz zaworami. Obecnie Danfoss dostarcza producentowi myjni pełen zakres komponentów - od przetworników ciśnienia do regulacji ciśnienia wody i presostatów do ochrony pomp, po szereg zaworów elektromagnetycznych dla obiegów wody demineralizowanej i ochrony przed zamarzaniem.
 
 Dzięki temu produkty Adriateh wyróżniają się nie tylko wtyczką z diodą LED.
Dzięki wyższej przepustowości zaworów Danfoss nowe systemy myjni samochodowych mają wyższą sprawność.

Źródło: Danfoss
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl