Dziś jest czwartek, 24 wrzesień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 wrzesień 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
8 październik 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 81 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Współpraca Polski i USA w zakresie energii jądrowej

14 lipiec 2010.
Polska i Stany Zjednoczone podpisały 13 lipca 2010 r. Wspólną Deklarację o nawiązaniu współpracy w zakresie energetyki atomowej. Dotyczy ona wsparcia ?Programu dla polskiej energetyki jądrowej?, w tym uruchomienia do końca 2020 r. pierwszego bloku elektrowni w Polsce oraz przygotowania prawa, które umożliwi rozpoczęcie tej inwestycji.

Wspólną Deklarację Ministra Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz Departamentu Energii USA i Departamentu Handlu USA w sprawie współpracy przemysłowej i handlowej w sektorze energii jądrowej podpisali podsekretarz stanu w MG Hanna Trojanowska Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej oraz Francisco Sanchez, Podsekretarz w Departamencie Handlu USA. W Waszyngtonie swój podpis pod tekstem Deklaracji złoży jeszcze Pierwszy Zastępca Sekretarza ds. Energii USA Damian Poneman.

Podpisanie Deklaracji poprzedziły rozmowy wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Francisco Sanchezem, które odbyły się 12 lipca 2010 r. w MG. ? Rozwój energetyki nuklearnej będzie istotnym elementem bilansu energetycznego Polski ? powiedział wicepremier Pawlak. Dodał, że nasz kraj dopiero rozpoczyna przygotowania do budowy pierwszej elektrowni atomowej. ? Mamy już wstępną listę lokalizacji, opracowujemy ramy prawne dotyczące tej ogromnej inwestycji ? podkreślił minister gospodarki.

Podsekretarz Sanchez zapewnił, że Stany Zjednoczone chętnie podzielą się swą wiedzą i doświadczeniem w zakresie tworzenia przepisów oraz wyboru technologii budowy reaktorów. ? USA posiada 100 reaktorów, z których generuje więcej mocy niż jakikolwiek inny kraj na świecie ? zauważył.
Wicepremier zauważył ponadto, że Polska i USA prowadzą aktywny dialog na temat współpracy w zakresie szeroko rozumianej energetyki. ? W czerwcu 2010 r. w Waszyngtonie odbył się Polsko-Amerykański Stół Energetyczny ? przypomniał wicepremier Pawlak. Przedstawiciele administracji obu krajów oraz przedsiębiorcy dyskutowali m.in. o czystych technologiach węglowych, wychwytywaniu dwutlenku węgla i jego składowaniu, energetyce odnawialnej i jądrowej oraz niekonwencjonalnych metodach pozyskiwania gazu z łupków.

Podczas spotkania w MG rozmawiano także o perspektywach wzmocnienia współpracy gospodarczej Polski i USA. ? Od stycznia do kwietnia 2010 r. obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły 2,3 mld dol. i były wyższe o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ? poinformował wicepremier Pawlak.

O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl