Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Przetworniki ciśnienia MBS 1300 oraz MBS 1350 od teraz dostępne z rzeczywistą zdolnością przełączania i funkcją otwartego kolektora

10 sierpień 2010.

 

Całkowite koszty utrzymania i konserwacji liczą się coraz częściej dla producentów przenośnych urządzeń hydraulicznych. W porównaniu z przełącznikami o otwartym kolektorze, przełączniki mechaniczne mają tylko dwa stany - zwarty i rozwarty. Jednakże po pewnej liczbie wykonanych operacji dochodzi często do przecieków, niedokładności lub błędnej, awaryjnej pracy.

W roku 2007 Danfoss wprowadził na rynek serię przetworników ciśnienia MBS1300 i 1350, wyposażonych nie w jedno, lecz dwa wyjścia analogowe. Branża hydrauliki siłowej wykazała znaczne zainteresowanie nowym produktem. Na podstawie opinii kluczowych klientów stworzono wersję z wyjściem przekaźnikowym o otwartym kolektorze i bezpośrednim doziemieniem, o maksymalnym obciążeniu prądowym 150 mA.

Przetwornik ciśnienia z podwójnym wyjściem umożliwia korzystanie z funkcji pomiaru ciśnienia i funkcji przełącznika. Dzięki obciążalności prądowej równej 150 mA przetwornik ciśnienia Danfoss może służyć do bezpośredniego zasilania przekaźników w celu włączania zaworów hydraulicznych, pomp lub świateł ostrzegawczych. Przetworniki ciśnienia Danfoss odznaczają się ponadto wyjątkowo długą stabilnością pracy. Otwarty kolektor jest przełącznikiem elektronicznym, więc żadna ilość operacji przełączania nie powoduje jego mechanicznego zużycia.

MBS1300 i MBS1350 (z wbudowanym tłumikiem pulsacji) są dostępne z różnymi przyłączami ciśnieniowymi i elektrycznymi, dzięki czemu można nimi zastąpić większość przełączników hydraulicznych stosowanych w układach hydraulicznych.Źródło: Danfoss
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl