Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Konkurs na aplikacje łożyska ślizgowego z tworzywa sztucznego "manus" ma teraz zasięg światowy

3 grudzień 2010.

Już po raz piąty firma igus GmbH z Kolonii, która specjalizuje się w rozwoju tworzyw sztucznych i łożyskach, ogłosiła konkurs na aplikacje łożyska ślizgowego z tworzywa sztucznego. Z uwagi na ogromny sukces konkursu obecna inicjatywa będzie miała zasięg światowy. Konkurs "manus" jest wspólną inicjatywą firmy i jej naukowych partnerów, takich jak np. Instytut Materiałów Kompozytowych/Institut für Verbundwerkstoffe (Kaiserslautern) i Wyższa Szkoła Zawodowa w Kolonii (Fachhochschule Köln). Na poprzedni konkurs, który odbył się dwa lata temu, nadeszło ponad 80 zgłoszeń, w tym wiele spektakularnych.
 

Rys. PM2110-01: igus GmbH, Kolonia
Już po raz piąty firma igus ogłosiła konkurs "manus" na aplikacje łożyska ślizgowego z tworzywa sztucznego. Z uwagi na duży sukces poprzednich edycji, obecny konkurs ma zasięg światowy. Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 28 lutego 2011 roku, na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości do 5.000 euro.
Organizatorzy ponownie poszukują innowacyjnych i odważnych zastosowań dla bezobsługowych łożysk polimerowych, charakteryzujących się techniczną i ekonomiczną efektywnością, kreatywnością bądź zadziwiającymi wynikami. Udział w konkursie jest bardzo prosty: Do wydania swojej oceny jury potrzebuje krótkiego opisu proponowanego rozwiązania bądź informacji o problemach, dotyczących powstawanie tej aplikacji wraz ze zdjęciami, rysunkami i podaniem rodzaju łożyska. W konkursie mogą wziąć udział użytkownicy łożysk ślizgowych wykonanych w pełni z tworzywa sztucznego i materiałów kompozytowych, natomiast nie mogą brać w nim udziału aplikacje, w których stosowane są wyłącznie łożyska powlekane.
 
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 28 lutego
Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 5.000 Euro (oraz nagrody za drugie i trzecie miejsce w wysokości odpowiednio 2.500 i 1.000 Euro). Dokumenty uczestnictwa można pobrać ze strony www.igus.pl/manus. Więcej informacji udzieli Państwu: Biuro ds. Koordynacji Konkursu "manus", André Kluth, Tel. +49-2203/9649-611, E-mail manus@igus.com. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 28 lutego 2011 roku. Wręczenie nagród odbędzie się podczas targów w Hanowerze 2011 (w dniach 4-8 kwietnia).
 
Świat bez smarowania

Rys. PM2110-02: igus GmbH, Kolonia
Prokurent firmy igus, Gerhard Baus: "Bezobsługowe łożyska ślizgowe z tworzywa sztucznego "iglidur" zastępują obecnie w milionach zastosowań wymagające oleju lub smaru tuleje. Posiadają one długie okresy użytkowania, które dodatkowo można łatwo obliczyć. Dzięki temu, że firma posiada na magazynie ponad 10.000 artykułów, konstruktorzy mogą stosować te innowacje natychmiast."
Nie wymagające smarowania, bezobsługowe łożyska ślizgowe z tworzywa sztucznego "iglidur" zastępują obecnie w milionach zastosowań wymagające olejów i smarów tuleje metalowe - wyjaśnia Gerhard Baus, prokurent ds. łożysk ślizgowych z tworzywa sztucznego w firmie igus. "Charakteryzują się one długim, a do tego dającym się obliczyć, okresem użytkowania. Dzięki temu, że firma posiada na magazynie ponad 10.000 artykułów, konstruktorzy mogą stosować te innowacje natychmiast." Ponadto pracujące bez smarowania łożyska polimerowe zapewniają oszczędność kosztów i zwiększają bezpieczeństwo maszyn. Według studium sporządzonego przez MIT (Massuchusetts Institute of Technology), Cambridge, w samych tylko Stanach Zjednoczonych koszty awarii wynikłych z powodu braku smarowania oszacowano na 240 miliardów dolarów rocznie.
 
Zgodnie z informacjami udzielonymi przez organizatora konkursu "manus", firmę igus, przedsiębiorstwo to dzięki zorientowanym na praktykę badaniom, jedynej w swoim rodzaju pod względem obszerności bazie danych oraz specjalnemu procesowi produkcyjnemu, oferuje największy na świecie program przyjaznych dla środowiska łożysk ślizgowych z tworzywa sztucznego z możliwością obliczenia okresu użytkowania. Począwszy od roku 2001 - inżynierowie - konstruktorzy mogli wybrać najbardziej odpowiednie łożysko ze strony www.igus.pl, stosując system obliczania żywotności oparty na podstawie empirycznie zebranych danych. Ten serwis nie ma sobie równych u innych producentów.Źródło: igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl