Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB wprowadza na rynek nową serię rozdzielnic izolowanych gazem

5 styczeń 2011.

Niewielkie rozmiary i rozwiązanie przyjazne środowisku to kluczowe atrybuty rozdzielnicy GIS 72,5 kV.
ABB, wiodący na świecie dostawca technologii dla energetyki i automatyki, wprowadził na rynek serię rozdzielnic izolowanych gazem (GIS) typu ENK o napięciu do 72,5 kV. Do kluczowych zalet tych rozdzielnic wysokiego napięcia zaliczyć można rozmiary mniejsze o 25 procent i o 50 procent zredukowaną ilość gazu SF6 potrzebną do napełnienia rozdzielnicy, w porównaniu do istniejących na rynku produktów o podobnych parametrach.
Rozdzielnica została zaprojektowana w sposób umożliwiający wykorzystanie technologii montażu "podłącz i uruchom" i posiada również inteligentny interfejs obwodów wtórnych dostosowany do przyszłych potrzeb inteligentnych sieci. Nowe cechy urządzenia ułatwiają jego obsługę poprzez natychmiastowy dostęp do napędów łączników od przodu pola i lokalizację przekładników prądowych poza przedziałem gazowym.
Dzięki wtykowym połączeniom szyn zbiorczych i dostawie kompletnie zmontowanych i fabrycznie przetestowanych pól, rozdzielnica typu ENK GIS może być łatwo i szybko zainstalowana na placu budowy. Jest przystosowana do pracy w sieciach o napięciu znamionowym do 72,5kV i prądach zwarcia do 40kA, szyny zbiorcze rozdzielnicy mają obciążalność długotrwałą 2.500A. Rozdzielnica jest produkowana zgodnie z normami IEC i IEEE.
ABB jest pionierem w technologii rozdzielnic izolowanych gazem (GIS). Jako pierwsza w 1965 roku zainstalowała rozdzielnicę wysokiego napięcia GIS, a w 2008 roku jako pierwsza uruchomiła rozdzielnicę GIS o napięciu znamionowym powyżej 1000kV (1100kV), jeszcze raz podnosząc światową poprzeczkę w zakresie poziomów napięcia. ABB jest globalnym liderem w obszarze technologii rozdzielnic wysokiego napięcia izolowanych gazem (GIS), co udowadnia ponad 20 000 zainstalowanych i niezawodnie pracujących pól na całym świecie. Technologia GIS to zwarte, modułowe i znakomite rozwiązanie dla zapewnienia niezawodnej dostawy energii elektrycznej na konkurencyjnym rynku przy minimalnych wymaganych zabiegach eksploatacyjnych. Do innych kluczowych zalet należą niskie straty sieciowe i zwiększona niezawodność pracy, nawet wtedy, gdy rozdzielnica jest zainstalowana w miejscach o ograniczonej przestrzeni takich jak ciasne centra miast, czy wnętrza budynków. ABB produkuje również rozdzielnice izolowane gazem (GIS) dla potrzeb platform morskich oraz rozwiązania przewoźne.Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl