Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB wprowadza na rynek nową serię rozdzielnic izolowanych gazem

5 styczeń 2011.

Niewielkie rozmiary i rozwiązanie przyjazne środowisku to kluczowe atrybuty rozdzielnicy GIS 72,5 kV.
ABB, wiodący na świecie dostawca technologii dla energetyki i automatyki, wprowadził na rynek serię rozdzielnic izolowanych gazem (GIS) typu ENK o napięciu do 72,5 kV. Do kluczowych zalet tych rozdzielnic wysokiego napięcia zaliczyć można rozmiary mniejsze o 25 procent i o 50 procent zredukowaną ilość gazu SF6 potrzebną do napełnienia rozdzielnicy, w porównaniu do istniejących na rynku produktów o podobnych parametrach.
Rozdzielnica została zaprojektowana w sposób umożliwiający wykorzystanie technologii montażu "podłącz i uruchom" i posiada również inteligentny interfejs obwodów wtórnych dostosowany do przyszłych potrzeb inteligentnych sieci. Nowe cechy urządzenia ułatwiają jego obsługę poprzez natychmiastowy dostęp do napędów łączników od przodu pola i lokalizację przekładników prądowych poza przedziałem gazowym.
Dzięki wtykowym połączeniom szyn zbiorczych i dostawie kompletnie zmontowanych i fabrycznie przetestowanych pól, rozdzielnica typu ENK GIS może być łatwo i szybko zainstalowana na placu budowy. Jest przystosowana do pracy w sieciach o napięciu znamionowym do 72,5kV i prądach zwarcia do 40kA, szyny zbiorcze rozdzielnicy mają obciążalność długotrwałą 2.500A. Rozdzielnica jest produkowana zgodnie z normami IEC i IEEE.
ABB jest pionierem w technologii rozdzielnic izolowanych gazem (GIS). Jako pierwsza w 1965 roku zainstalowała rozdzielnicę wysokiego napięcia GIS, a w 2008 roku jako pierwsza uruchomiła rozdzielnicę GIS o napięciu znamionowym powyżej 1000kV (1100kV), jeszcze raz podnosząc światową poprzeczkę w zakresie poziomów napięcia. ABB jest globalnym liderem w obszarze technologii rozdzielnic wysokiego napięcia izolowanych gazem (GIS), co udowadnia ponad 20 000 zainstalowanych i niezawodnie pracujących pól na całym świecie. Technologia GIS to zwarte, modułowe i znakomite rozwiązanie dla zapewnienia niezawodnej dostawy energii elektrycznej na konkurencyjnym rynku przy minimalnych wymaganych zabiegach eksploatacyjnych. Do innych kluczowych zalet należą niskie straty sieciowe i zwiększona niezawodność pracy, nawet wtedy, gdy rozdzielnica jest zainstalowana w miejscach o ograniczonej przestrzeni takich jak ciasne centra miast, czy wnętrza budynków. ABB produkuje również rozdzielnice izolowane gazem (GIS) dla potrzeb platform morskich oraz rozwiązania przewoźne.Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl