Dziś jest poniedziałek, 16 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Podsumowanie targów HANNOVER MESSE 2011 (4 - 8 kwietnia)

21 kwiecień 2011.

Firmy z sektora przemysłu włączyły piąty bieg na targach HANNOVER MESSE 2011

Hanower: W piątek 8 kwietnia zakończyła się najważniejsza międzynarodowa impreza technologiczna - HANNOVER MESSE 2011 - osiągając wskaźniki najwyższe od dziesięciu lat. "Firmy przemysłowe zatankowały w Hanowerze tyle nowej energii, że bez problemu włączyć mogły tak ważny dla poprawy koniunktury piąty bieg i z impetem ruszyć do przodu" - powiedział w czasie wystąpienia zamykającego targi dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe. "Na tegorocznej imprezie widać było ogromną dynamikę rozwoju i wyraźne przyspieszenie gospodarcze". Na HANNOVER MESSE 2011 swe produkty i usługi zaprezentowało aż 6500 firm z 65 krajów świata.

Wystawcy przyjechali do Hanoweru z dużymi oczekiwaniami związanymi z coraz bardziej pozytywnymi prognozami dotyczącymi poprawy koniunktury. "Udało nam się nie tylko spełnić te oczekiwania, ale nawet dać firmom więcej niż się spodziewały - dzięki trafnemu doborowi kluczowych tematów, prezentacji ponad 5000 przełomowych nowości i zgromadzeniu gości z całego świata" - podkreślił Wolfram von Fritsch.

Główne hasło targów "Smart Efficiency" obecne było we wszystkich obszarach imprezy: inteligentne rozwiązania poprawiające efektywność można było zobaczyć na wielu różnych stoiskach, poświęcono im też sporo uwagi w ramach paneli dyskusyjnych. "W odbywających się w ramach targów ponad 60 forach udział wzięła rekordowa liczba uczestników - było ich o 30% więcej niż w roku 2009. Potwierdziło to rolę imprezy jako najważniejszej platformy transferu wiedzy i know-how z zakresu nowych technologii."

Ogromnym zainteresowaniem gości cieszyły się w tym roku obszary związane z energetyką i szeroko rozumiana automatyka przemysłowa. "W czasie ostatnich kilku dni intensywnie dyskutowaliśmy o miksie energetycznym jutra - o rozwiązaniach spełniających wymagania, które stawia przed nami przyszłość oraz o technologiach pozwalających zwiększyć efektywność energetyczną. Wiemy już, że oszczędzać energię warto zacząć od dzisiaj; możliwe jest to bez konieczności zmiany całej infrastruktury zaopatrzenia w prąd. Wystawcy udowodnili na HANNOVER MESSE, że są w stanie zaoferować wydajne i oszczędne technologie niewymagające rewolucyjnych zmian - wystarczy wdrożyć je i zacząć stosować. Według ekspertów pozwolą one zaoszczędzić nawet do 30% energii" - powiedział Wolfram von Fritsch. W tym roku szczególnie dobrze widać było, jak wiele korzyści mogą uzyskać wystawcy i goście targów dzięki poszerzeniu tematyki związanej z energetyką i powiązaniu jej z innymi zakresami imprezy - co organizatorzy targów czynią konsekwentnie już od kilku lat.

Mówiąc o planach związanych z kolejnymi edycjami targów, Wolfram von Fritsch zapowiedział rozbudowę Metropolitan Solutions - obszaru poświęconego technologiom stworzonym z myślą o miastach jutra. "Zainteresowanie tą tematyką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Urbanistyka rozwija się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie, a firmy przemysłowe mogą zaoferować rozwiązania dla wielu problemów stających przed architektami i budowniczymi miast przyszłości. Dlatego właśnie HANNOVER MESSE to najlepsze miejsce do spotkania urbanistów z dostawcami nowych technologii."

Portfolio imprezy uzupełnione zostanie w roku 2012 o kolejną wystawę branżową. "W ramach nowej platformy IndustrialGreenTec stworzymy miejsce prezentacji ekologicznych technologii stosowanych w przemyśle. W centrum uwagi znajdą się tam takie tematy, jak nowoczesne zarządzanie obiegiem surowców, utylizacja odpadów oraz oczyszczanie wody i powietrza w ramach procesów przemysłowych. Motto IndustrialGreenTec brzmieć będzie 'Gospodarka cyrkulacyjna: od przemysłu dla przemysłu'" - dodał Wolfram von Fritsch.

HANNOVER MESSE 2011 odwiedziło ponad 230 000 zwiedzających. Oznacza to niemal piętnastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2009. Aż 60 000 gości przyjechało spoza granic Niemiec. "Same tylko osoby, które przybyły z zagranicy, zapełniłyby ponad 150 dużych samolotów. W tym roku zwiększyła się liczba zwiedzających z każdego z reprezentowanych na targach krajów - z czego skorzystali wystawcy ze wszystkich obszarów tematycznych imprezy." Co trzeci gość targów był managerem wyższego szczebla - w tym roku HANNOVER MESSE odwiedziło o 20% więcej osób z zarządów firm.

3 kwietnia 2011 imprezę zainaugurowali wspólnie kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Francji Francois Fillon. W jej uroczystym otwarciu udział wzięło 2400 gości. Targi odwiedziło w sumie ponad 120 międzynarodowych delegacji polityczno-gospodarczych z całego świata. "Francja - tegoroczny kraj partnerski targów - zaprezentowała się jako lider w zakresie innowacji i ważny partner gospodarczy Niemiec' - podkreślił Wolfram von Fritsch.
Kolejna edycja targów HANNOVER MESSE odbędzie się w dniach 23 - 27 kwietnia 2012.Źródło: HFPOLAND
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl