Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Podsumowanie targów HANNOVER MESSE 2011 (4 - 8 kwietnia)

21 kwiecień 2011.

Firmy z sektora przemysłu włączyły piąty bieg na targach HANNOVER MESSE 2011

Hanower: W piątek 8 kwietnia zakończyła się najważniejsza międzynarodowa impreza technologiczna - HANNOVER MESSE 2011 - osiągając wskaźniki najwyższe od dziesięciu lat. "Firmy przemysłowe zatankowały w Hanowerze tyle nowej energii, że bez problemu włączyć mogły tak ważny dla poprawy koniunktury piąty bieg i z impetem ruszyć do przodu" - powiedział w czasie wystąpienia zamykającego targi dr Wolfram von Fritsch, prezes zarządu Deutsche Messe. "Na tegorocznej imprezie widać było ogromną dynamikę rozwoju i wyraźne przyspieszenie gospodarcze". Na HANNOVER MESSE 2011 swe produkty i usługi zaprezentowało aż 6500 firm z 65 krajów świata.

Wystawcy przyjechali do Hanoweru z dużymi oczekiwaniami związanymi z coraz bardziej pozytywnymi prognozami dotyczącymi poprawy koniunktury. "Udało nam się nie tylko spełnić te oczekiwania, ale nawet dać firmom więcej niż się spodziewały - dzięki trafnemu doborowi kluczowych tematów, prezentacji ponad 5000 przełomowych nowości i zgromadzeniu gości z całego świata" - podkreślił Wolfram von Fritsch.

Główne hasło targów "Smart Efficiency" obecne było we wszystkich obszarach imprezy: inteligentne rozwiązania poprawiające efektywność można było zobaczyć na wielu różnych stoiskach, poświęcono im też sporo uwagi w ramach paneli dyskusyjnych. "W odbywających się w ramach targów ponad 60 forach udział wzięła rekordowa liczba uczestników - było ich o 30% więcej niż w roku 2009. Potwierdziło to rolę imprezy jako najważniejszej platformy transferu wiedzy i know-how z zakresu nowych technologii."

Ogromnym zainteresowaniem gości cieszyły się w tym roku obszary związane z energetyką i szeroko rozumiana automatyka przemysłowa. "W czasie ostatnich kilku dni intensywnie dyskutowaliśmy o miksie energetycznym jutra - o rozwiązaniach spełniających wymagania, które stawia przed nami przyszłość oraz o technologiach pozwalających zwiększyć efektywność energetyczną. Wiemy już, że oszczędzać energię warto zacząć od dzisiaj; możliwe jest to bez konieczności zmiany całej infrastruktury zaopatrzenia w prąd. Wystawcy udowodnili na HANNOVER MESSE, że są w stanie zaoferować wydajne i oszczędne technologie niewymagające rewolucyjnych zmian - wystarczy wdrożyć je i zacząć stosować. Według ekspertów pozwolą one zaoszczędzić nawet do 30% energii" - powiedział Wolfram von Fritsch. W tym roku szczególnie dobrze widać było, jak wiele korzyści mogą uzyskać wystawcy i goście targów dzięki poszerzeniu tematyki związanej z energetyką i powiązaniu jej z innymi zakresami imprezy - co organizatorzy targów czynią konsekwentnie już od kilku lat.

Mówiąc o planach związanych z kolejnymi edycjami targów, Wolfram von Fritsch zapowiedział rozbudowę Metropolitan Solutions - obszaru poświęconego technologiom stworzonym z myślą o miastach jutra. "Zainteresowanie tą tematyką przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Urbanistyka rozwija się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie, a firmy przemysłowe mogą zaoferować rozwiązania dla wielu problemów stających przed architektami i budowniczymi miast przyszłości. Dlatego właśnie HANNOVER MESSE to najlepsze miejsce do spotkania urbanistów z dostawcami nowych technologii."

Portfolio imprezy uzupełnione zostanie w roku 2012 o kolejną wystawę branżową. "W ramach nowej platformy IndustrialGreenTec stworzymy miejsce prezentacji ekologicznych technologii stosowanych w przemyśle. W centrum uwagi znajdą się tam takie tematy, jak nowoczesne zarządzanie obiegiem surowców, utylizacja odpadów oraz oczyszczanie wody i powietrza w ramach procesów przemysłowych. Motto IndustrialGreenTec brzmieć będzie 'Gospodarka cyrkulacyjna: od przemysłu dla przemysłu'" - dodał Wolfram von Fritsch.

HANNOVER MESSE 2011 odwiedziło ponad 230 000 zwiedzających. Oznacza to niemal piętnastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2009. Aż 60 000 gości przyjechało spoza granic Niemiec. "Same tylko osoby, które przybyły z zagranicy, zapełniłyby ponad 150 dużych samolotów. W tym roku zwiększyła się liczba zwiedzających z każdego z reprezentowanych na targach krajów - z czego skorzystali wystawcy ze wszystkich obszarów tematycznych imprezy." Co trzeci gość targów był managerem wyższego szczebla - w tym roku HANNOVER MESSE odwiedziło o 20% więcej osób z zarządów firm.

3 kwietnia 2011 imprezę zainaugurowali wspólnie kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Francji Francois Fillon. W jej uroczystym otwarciu udział wzięło 2400 gości. Targi odwiedziło w sumie ponad 120 międzynarodowych delegacji polityczno-gospodarczych z całego świata. "Francja - tegoroczny kraj partnerski targów - zaprezentowała się jako lider w zakresie innowacji i ważny partner gospodarczy Niemiec' - podkreślił Wolfram von Fritsch.
Kolejna edycja targów HANNOVER MESSE odbędzie się w dniach 23 - 27 kwietnia 2012.Źródło: HFPOLAND
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl