Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

EXPOPOWER 2011 - raport podsumowujący

14 czerwiec 2011.

Około 10.500 zwiedzających zapoznało się z ekspozycją Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, które już po raz piąty odbyły się w Poznaniu w dniach 24-26 maja 2011 r. Oznacza to wzrost o 5 proc. w porównaniu do poprzedniej edycji.

Profesjonalna publiczność
Z rozmów przeprowadzonych z wystawcami wynika, że firmy uczestniczące w targach wysoko oce-niają profesjonalizm targowych gości, wśród których dominowali przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych, firm wykonawczych, hurtowni elektrycznych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, a także stowarzyszeń i instytucji z branży elektroenergetycznej. Dla zarejestrowanych profesjonalistów wstęp na targi był bezpłatny.
Większa ekspozycja
Nieco większa niż w roku ubiegłym była także tegoroczna ekspozycja. Najnowsze rozwiązania z za-kresu energetyki i elektrotechniki przedstawiło 220 wystawców i firm reprezentowanych z 11 państw (Austrii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Korei Południowej, Korei Północnej, Niemiec, Polski i Włoch). W targach uczestniczyli wiodący przedstawiciele branży energetycznej i elek-trotechnicznej (m.in. ABB, Apator, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, Elektromontaż Lublin, ENEA, Energa, Es System, Hager, Kromiss-Bis, LUG, Mikronika, Philips, Tauron).
Tematyka targów odbywających się pod hasłem "Energetyka przyszłości - przyszłość ener-getyki" obejmowała wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej, maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, sterowanie i kontrolę, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie.
Ofertę targów EXPOPOWER dopełniły organizowane po raz trzeci Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas majowego bloku targów energetycznych swoją ofertę przedstawiło w Poznaniu około 350 firm.

Salon OŚWIETLENIE
W ramach EXPOPOWER zorganizowany został Salon OŚWIETLENIE - profesjonalna prezentacja ofertą firm z branży oświetleniowej odbywająca się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetle-niowego i Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród firm biorących udział w tej ekspozycji były m.in. Aga Light, ES System, LUG Light Faktory, Narva Polska, Osram, Philips Lighting Poland, Schreder Pol-ska, Siteco Lighting Poland oraz Thorn Lighting Polska. Ekspozycji towarzyszyła dwudniowa konferencja "Energooszczędność w oświetleniu". Podczas tego wydarzenia przedstawione zostało m. in. porównanie efektywności energetycznej instalacji oświetlenia drogowego wykonanych w technologii LED z instalacjami wykonanymi na tradycyjnych lampach wyładowczych.
Omówione zostały również zagadnienia dotyczące energooszczędnego oświetlenia dla kolei i transportu publicznego. Ważnymi tematami pierwszego dnia konferencji był także wpływ opraw z diodami LED na sieć energetyczną oraz bilbordy z diodami LED a bezpieczeństwo ruchu. Drugi dzień konferencji poświęcony był oświetleniu LED w architekturze. Przedstawione zostało zastosowanie opraw LED w oświetleniu ogólnym, w przestrzeni publicznej, do iluminacji obiektów zabytkowych oraz w obiektach handlowych. W "studium trzech przypadków" można było zapoznać się z zaletami stosowania opraw LED w biurze, butiku i hotelu.

Konferencje, seminaria, warsztaty
Targom EXPOPOWER 2011 towarzyszył bogaty program wydarzeń. Liczne spotkania, seminaria, konferencje i prelekcje były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży oraz cennym źródłem wiedzy o najnowszych trendach w sektorze elektroenergetycznym. W trakcie targów odbyło się 11 specjalistycznych konferencji tematycznych przygotowywanych z my-ślą o poszczególnych grupach zwiedzających.
Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, wzorem roku ubiegłe-go, zorganizowało podczas targów II Forum Elektroenergetyki Polskiej. Tegoroczna kon-ferencja odbyła się pod hasłem "Nowe Prawo energetyczne potrzebne od zaraz". Zamiarem organizatorów było, z jednej strony, poinformowanie zainteresowanych o prowadzonych pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki pracach zmierzających do przygotowania projektu nowej usta-wy, z drugiej, poddania do rozważenia wybranych tez szerszemu gronu osób. Celem wspólnej dys-kusji praktyków z sektora energetycznego i prawników o nowej ustawie Prawo energetyczne było przyczynienie się do ustanowienia lepszego prawa.
Awaria w japońskiej elektrowni atomowej w Fukushimie sprawiła, że społeczne zaufanie wobec energetyki jądrowej zostało poważnie nadwątlone. Organizatorzy konferencji "Energetyka jądrowa - bezpieczne i ekologiczne źródło energii" - Instytut Energii Atomowej POLATOM, Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Fundacja Forum Atomowe i Fundacja Wszechnicy Budowlanej przekonywali podczas EXPOPOWER, że obawy przed inwestowaniem w nowoczesne technologie pozyskiwania energii atomowej są nieuzasadnione. W trakcie konferencji przedstawione zostały wnioski po uwolnieniach substancji radioaktywnych z elektrowni Fukushima oraz korzyści środowiskowe energetyki jądrowej. Uczestnicy otrzymali informację na temat reaktorów jądrowych generacji III. Przedstawiony został także prototyp przenośnej stacji monitoringu powietrza plano-wanej wokół elektrowni jądrowej, która ma powstać w Polsce.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowały wraz z Targami Poznańskimi podczas EXPOPOWER kolejną, dziewiątą już edycję Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia". Tegoroczny temat to "Wybrane zagadnienia pracy sieci elektroenergetycznej". Sesja pierwsza dotyczyła kompensacji mocy biernej oraz zasilania gwarantowane-go. Podczas drugiej równoległej sesji przedstawione zostały wymagania jakościowe dla elementów służących do budowy ochrony odgromowej zgodnie z normą PN-EN 50164.
ABB i Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański zaprosiły specjalistów podczas EXPOPOWER do udziału w konferencji "Nowości techniczne w rozdzielnicach SN - zastosowanie i projektowanie". W jej trakcie omówione zostały następujące zagadnienia: programy wspierające projektowanie rozdzielnic SN produkcji ABB, zintegrowane wyłączniki próżniowe SN - na podstawie wyłącznika eVD4 ABB, nowoczesne metody projektowania obwodów wtórnych roz-dzielnic SN z wykorzystaniem komunikatów GOOSE standardu IEC 61850 oraz poprawa bezpie-czeństwa obwodów wtórnych rozdzielnic SN dzięki wykorzystaniu sensorów pomiarowych.

Pełna informacja o programie targów znajduje się na stronie www.expopower.pl

Nowości na targach
Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były nowości prezentowane na sto-iskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technolo-giami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy EXPOPOWER zaprezentowali kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostały specjalnie oznakowa-ne. Szczegółowa lista nowości także jest dostępna na stronie www.expopower.pl.

Nagrody dla najlepszych
Podczas targów zostały wręczone nagrody w licznych prestiżowych konkursach. 10 szczególnie innowacyjnych produktów prezentowanych podczas targów nagrodzono Złotymi Medalami Mię-dzynarodowych Targów Poznańskich:

Lokalizacja uszkodzeń w sieciach rozproszonych z zastosowaniem systemu rozłączników sterowanych zdalnie w technologii GPRS
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych "ZMER" Sp. z o.o., Kalisz

Małogabarytowa stacja transformatorowa SN/nn w obudowie betonowej z obsługą ze-wnętrzną typu UKL 3119
EP PUE ENERGOBUD LESZNO Sp. z o.o., Gronówko

Rozdzielnica średniego napięcia "POLE WYŁĄCZNIKOWE ROTOBLOK VCB"
ZPUE S.A. Włoszczowa

System BOYEN LED
ES - SYSTEM Wilkasy, Wilkasy Zgłaszający: ES - SYSTEM S.A., Kraków

Rozdzielnica SN typu UniSec
ABB SpA, Włochy zgłaszający: ABB Sp. z o.o./o. Łódź

Home Manager 7" - panel dotykowy
KOS ELEKTRO SYSTEM Sp. z o.o., Września

Licznik energii LE 3000 plus
ELSTER- PKP Sp. z o.o., Łódź

Hybrydowy izolator wsporczy
Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A., Boguchwała

System obiegu dokumentów i informacji Infos.net
ZEP - INFO Sp. z o.o., Płock

Słupy rurowe wg normy PN-EN 50341 dla napowietrznych linii elektroenergetycznych o napięciu 400 KV
KROMISS - BIS Sp. z o.o., Częstochowa

Z kolei Nagrodami Acanthus Aureus wyróżnionych zostało 7 stoisk targowych najlepiej zaprojek-towanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej wystawcy. Pełna lista firm nagro-dzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.expopower.pl. wyróżnionych zostało 7 stoisk targowych najlepiej zaprojek-towanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej wystawcy. Pełna lista firm nagro-dzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.expopower.pl.

Na targach wręczono nagrody także w następujących konkursach:
  • Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za krajowy produkt z obszaru energetyki
  • Puchar Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.

Bilans pięciolecia
Targi EXPOPOWER, których pierwsza edycja odbyła się w 2007 r. są wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z sektora energetycznego. Na ich życzenie MTP podjęły decyzję o organizacji w maju odrębnego wydarzenia targowego dla energetyków. Wcześniej oferta tej branży prezentowana była w Poznaniu w ramach Salonu Energia organizowanego w czerwcu podczas targów nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska. Nowa inicjatywa okazałą się strzałem w dziesiątkę. Już pierwsza edycja zgromadziła ponad 100 wystawców i firm reprezentowanych z Polski, Chin, Czech, Holandii, Korei Południowej i Stanów Zjed-noczonych. Każda następna była znacząco większa od poprzedniej. W ciągu kolejnych lat EXPOPOWER stało się jednym z dwóch najważniejszych spotkań przedstawicieli branży energetycznej w kraju.

Patronat
Poznańskim targom energetycznym patronowało Ministerstwo Gospodarki, przewodniczący Parla-mentarnego Zespołu ds. Energetyki Andrzej Czerwiński oraz najważniejsze izby i stowarzyszenia sektora energetycznego: Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE, Izba Gospodarcza Energe-tyki i Ochrony Środowiska, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie.Źródło: EXPOPOWER
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl