Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

EXPOPOWER 2011 - raport podsumowujący

14 czerwiec 2011.

Około 10.500 zwiedzających zapoznało się z ekspozycją Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, które już po raz piąty odbyły się w Poznaniu w dniach 24-26 maja 2011 r. Oznacza to wzrost o 5 proc. w porównaniu do poprzedniej edycji.

Profesjonalna publiczność
Z rozmów przeprowadzonych z wystawcami wynika, że firmy uczestniczące w targach wysoko oce-niają profesjonalizm targowych gości, wśród których dominowali przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych, firm wykonawczych, hurtowni elektrycznych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, a także stowarzyszeń i instytucji z branży elektroenergetycznej. Dla zarejestrowanych profesjonalistów wstęp na targi był bezpłatny.
Większa ekspozycja
Nieco większa niż w roku ubiegłym była także tegoroczna ekspozycja. Najnowsze rozwiązania z za-kresu energetyki i elektrotechniki przedstawiło 220 wystawców i firm reprezentowanych z 11 państw (Austrii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Holandii, Korei Południowej, Korei Północnej, Niemiec, Polski i Włoch). W targach uczestniczyli wiodący przedstawiciele branży energetycznej i elek-trotechnicznej (m.in. ABB, Apator, Elektrobudowa, Elektromontaż Poznań, Elektromontaż Lublin, ENEA, Energa, Es System, Hager, Kromiss-Bis, LUG, Mikronika, Philips, Tauron).
Tematyka targów odbywających się pod hasłem "Energetyka przyszłości - przyszłość ener-getyki" obejmowała wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej, maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, sterowanie i kontrolę, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie.
Ofertę targów EXPOPOWER dopełniły organizowane po raz trzeci Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER oraz Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas majowego bloku targów energetycznych swoją ofertę przedstawiło w Poznaniu około 350 firm.

Salon OŚWIETLENIE
W ramach EXPOPOWER zorganizowany został Salon OŚWIETLENIE - profesjonalna prezentacja ofertą firm z branży oświetleniowej odbywająca się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetle-niowego i Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród firm biorących udział w tej ekspozycji były m.in. Aga Light, ES System, LUG Light Faktory, Narva Polska, Osram, Philips Lighting Poland, Schreder Pol-ska, Siteco Lighting Poland oraz Thorn Lighting Polska. Ekspozycji towarzyszyła dwudniowa konferencja "Energooszczędność w oświetleniu". Podczas tego wydarzenia przedstawione zostało m. in. porównanie efektywności energetycznej instalacji oświetlenia drogowego wykonanych w technologii LED z instalacjami wykonanymi na tradycyjnych lampach wyładowczych.
Omówione zostały również zagadnienia dotyczące energooszczędnego oświetlenia dla kolei i transportu publicznego. Ważnymi tematami pierwszego dnia konferencji był także wpływ opraw z diodami LED na sieć energetyczną oraz bilbordy z diodami LED a bezpieczeństwo ruchu. Drugi dzień konferencji poświęcony był oświetleniu LED w architekturze. Przedstawione zostało zastosowanie opraw LED w oświetleniu ogólnym, w przestrzeni publicznej, do iluminacji obiektów zabytkowych oraz w obiektach handlowych. W "studium trzech przypadków" można było zapoznać się z zaletami stosowania opraw LED w biurze, butiku i hotelu.

Konferencje, seminaria, warsztaty
Targom EXPOPOWER 2011 towarzyszył bogaty program wydarzeń. Liczne spotkania, seminaria, konferencje i prelekcje były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży oraz cennym źródłem wiedzy o najnowszych trendach w sektorze elektroenergetycznym. W trakcie targów odbyło się 11 specjalistycznych konferencji tematycznych przygotowywanych z my-ślą o poszczególnych grupach zwiedzających.
Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, wzorem roku ubiegłe-go, zorganizowało podczas targów II Forum Elektroenergetyki Polskiej. Tegoroczna kon-ferencja odbyła się pod hasłem "Nowe Prawo energetyczne potrzebne od zaraz". Zamiarem organizatorów było, z jednej strony, poinformowanie zainteresowanych o prowadzonych pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki pracach zmierzających do przygotowania projektu nowej usta-wy, z drugiej, poddania do rozważenia wybranych tez szerszemu gronu osób. Celem wspólnej dys-kusji praktyków z sektora energetycznego i prawników o nowej ustawie Prawo energetyczne było przyczynienie się do ustanowienia lepszego prawa.
Awaria w japońskiej elektrowni atomowej w Fukushimie sprawiła, że społeczne zaufanie wobec energetyki jądrowej zostało poważnie nadwątlone. Organizatorzy konferencji "Energetyka jądrowa - bezpieczne i ekologiczne źródło energii" - Instytut Energii Atomowej POLATOM, Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Fundacja Forum Atomowe i Fundacja Wszechnicy Budowlanej przekonywali podczas EXPOPOWER, że obawy przed inwestowaniem w nowoczesne technologie pozyskiwania energii atomowej są nieuzasadnione. W trakcie konferencji przedstawione zostały wnioski po uwolnieniach substancji radioaktywnych z elektrowni Fukushima oraz korzyści środowiskowe energetyki jądrowej. Uczestnicy otrzymali informację na temat reaktorów jądrowych generacji III. Przedstawiony został także prototyp przenośnej stacji monitoringu powietrza plano-wanej wokół elektrowni jądrowej, która ma powstać w Polsce.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański oraz Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zorganizowały wraz z Targami Poznańskimi podczas EXPOPOWER kolejną, dziewiątą już edycję Konferencji Naukowo-Technicznej z cyklu "Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia". Tegoroczny temat to "Wybrane zagadnienia pracy sieci elektroenergetycznej". Sesja pierwsza dotyczyła kompensacji mocy biernej oraz zasilania gwarantowane-go. Podczas drugiej równoległej sesji przedstawione zostały wymagania jakościowe dla elementów służących do budowy ochrony odgromowej zgodnie z normą PN-EN 50164.
ABB i Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański zaprosiły specjalistów podczas EXPOPOWER do udziału w konferencji "Nowości techniczne w rozdzielnicach SN - zastosowanie i projektowanie". W jej trakcie omówione zostały następujące zagadnienia: programy wspierające projektowanie rozdzielnic SN produkcji ABB, zintegrowane wyłączniki próżniowe SN - na podstawie wyłącznika eVD4 ABB, nowoczesne metody projektowania obwodów wtórnych roz-dzielnic SN z wykorzystaniem komunikatów GOOSE standardu IEC 61850 oraz poprawa bezpie-czeństwa obwodów wtórnych rozdzielnic SN dzięki wykorzystaniu sensorów pomiarowych.

Pełna informacja o programie targów znajduje się na stronie www.expopower.pl

Nowości na targach
Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były nowości prezentowane na sto-iskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technolo-giami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy EXPOPOWER zaprezentowali kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostały specjalnie oznakowa-ne. Szczegółowa lista nowości także jest dostępna na stronie www.expopower.pl.

Nagrody dla najlepszych
Podczas targów zostały wręczone nagrody w licznych prestiżowych konkursach. 10 szczególnie innowacyjnych produktów prezentowanych podczas targów nagrodzono Złotymi Medalami Mię-dzynarodowych Targów Poznańskich:

Lokalizacja uszkodzeń w sieciach rozproszonych z zastosowaniem systemu rozłączników sterowanych zdalnie w technologii GPRS
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych "ZMER" Sp. z o.o., Kalisz

Małogabarytowa stacja transformatorowa SN/nn w obudowie betonowej z obsługą ze-wnętrzną typu UKL 3119
EP PUE ENERGOBUD LESZNO Sp. z o.o., Gronówko

Rozdzielnica średniego napięcia "POLE WYŁĄCZNIKOWE ROTOBLOK VCB"
ZPUE S.A. Włoszczowa

System BOYEN LED
ES - SYSTEM Wilkasy, Wilkasy Zgłaszający: ES - SYSTEM S.A., Kraków

Rozdzielnica SN typu UniSec
ABB SpA, Włochy zgłaszający: ABB Sp. z o.o./o. Łódź

Home Manager 7" - panel dotykowy
KOS ELEKTRO SYSTEM Sp. z o.o., Września

Licznik energii LE 3000 plus
ELSTER- PKP Sp. z o.o., Łódź

Hybrydowy izolator wsporczy
Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A., Boguchwała

System obiegu dokumentów i informacji Infos.net
ZEP - INFO Sp. z o.o., Płock

Słupy rurowe wg normy PN-EN 50341 dla napowietrznych linii elektroenergetycznych o napięciu 400 KV
KROMISS - BIS Sp. z o.o., Częstochowa

Z kolei Nagrodami Acanthus Aureus wyróżnionych zostało 7 stoisk targowych najlepiej zaprojek-towanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej wystawcy. Pełna lista firm nagro-dzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.expopower.pl. wyróżnionych zostało 7 stoisk targowych najlepiej zaprojek-towanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej wystawcy. Pełna lista firm nagro-dzonych w powyższych konkursach dostępna na stronie www.expopower.pl.

Na targach wręczono nagrody także w następujących konkursach:
  • Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za krajowy produkt z obszaru energetyki
  • Puchar Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.

Bilans pięciolecia
Targi EXPOPOWER, których pierwsza edycja odbyła się w 2007 r. są wynikiem rozmów i bliskiej współpracy MTP z partnerami z sektora energetycznego. Na ich życzenie MTP podjęły decyzję o organizacji w maju odrębnego wydarzenia targowego dla energetyków. Wcześniej oferta tej branży prezentowana była w Poznaniu w ramach Salonu Energia organizowanego w czerwcu podczas targów nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska. Nowa inicjatywa okazałą się strzałem w dziesiątkę. Już pierwsza edycja zgromadziła ponad 100 wystawców i firm reprezentowanych z Polski, Chin, Czech, Holandii, Korei Południowej i Stanów Zjed-noczonych. Każda następna była znacząco większa od poprzedniej. W ciągu kolejnych lat EXPOPOWER stało się jednym z dwóch najważniejszych spotkań przedstawicieli branży energetycznej w kraju.

Patronat
Poznańskim targom energetycznym patronowało Ministerstwo Gospodarki, przewodniczący Parla-mentarnego Zespołu ds. Energetyki Andrzej Czerwiński oraz najważniejsze izby i stowarzyszenia sektora energetycznego: Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE, Izba Gospodarcza Energe-tyki i Ochrony Środowiska, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie.Źródło: EXPOPOWER
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl