Dziś jest wtorek, 22 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8408 +0.26% 1EUR 4.2792 +0.04% 1GBP 4.97 -0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Elektryczne systemy grzewcze MATEC - nowość w ofercie ZAMEL CET

12 lipiec 2011.

MATEC to nowa grupa urządzeń stanowiących źródła ciepła w elektrycznych systemach ogrzewania podłogowego. Główne produkty grupy - maty grzejne o mocy 150W/m2 oraz regulatory temperatury pojawiły się w ofercie ZAMEL CET na początku lipca. Elektryczne maty grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego. W systemach tych wraz z matą grzejną stosowane są regulatory temperatury, które w sposób precyzyjny sterują i kontrolują temperaturę.

MATEC to maty grzejne wykonane z wysokiej jakości siatki samoprzylepnej, co w sposób wymierny ułatwia układanie ich na posadzce. Dodatkowo mata wyposażona jest w taśmy klejące, które eliminują przesuwanie się jej podczas rozprowadzania zaprawy klejowej. Siatka jest odporna na przerwanie podczas montażu. Mata łatwo poddaje się cięciu nożyczkami podczas skracania lub tworzenia zakrętów przy układaniu. Sam przewód grzejny wykonany jest z wysokiej jakości żył oporowych o odpowiednio dobranych parametrach, co gwarantuje uzyskanie optymalnej wydajności ciepła na jednostkę mocy. W zależności od sposobu zasilania przewody grzejne posiadają konstrukcję jedno- lub dwużyłową.

ZAMEL CET oferuje maty wyposażone w komplet akcesoriów niezbędnych do instalacji (przewód zasilający, przewód podłogowego czujnika temperatury, peszel ochronny dla obu przewodów, puszka elektryczna podtynkowa do instalacji regulatora temperatury). Dla osób ceniących wygodę zakupu MATEC proponuje zestawy ogrzewania podłogowego. W skład zestawu wchodzi dodatkowo optymalnie dobrany regulator temperatury manualny lub programowalny zależnie od rodzaju zestawu.

W zakresie kontroli i regulacji ciepła MATEC umożliwia wybór jednego z trzech regulatorów temperatury. Dwa z nich do montażu naściennego, trzeci instalowany podtynkowo. Dodatkowo jako sterujące urządzenia modułowe do montażu na szynie TH-35 MATEC wykorzystuje regulatory temperatury EXTA (typ RTM) produkowane przez ZAMEL. Podstawowy model regulatora temperatury to manualny, natynkowy RTS-01 współpracujący z elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym. Kontroluje on temperaturę za pomocą wbudowanego czujnika wewnętrznego lub podłogowego zewnętrznego. Rozwiązanie oferujące komfort w zakresie regulacji i kontroli temperatury to natynkowy, programowalny regulator temperatury RTS-02 współpracujący z elektrycznym lub wodnym systemem ogrzewania podłogowego. Wyposażony w podtrzymanie bateryjne. Kontroluje i reguluje temperaturę za pomocą czujnika w pomieszczeniu, czujnika podłogowego, czujnika w pomieszczeniu z ograniczeniem temperatury podłogi. Trzecia propozycja MATEC to rozwiązanie przeznaczone do instalacji podtynkowej RTP-01. Programowalny regulator temperatury współpracujący z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Kontroluje i reguluje temperaturę poprzez czujnik wewnętrzny współpracujący z sondą zewnętrzną ograniczającą temperaturę. Regulator wyposażony jest w 7-dniowy programator czasowy.Źródło: Zamelcet
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl