Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

O Energy Roadmap 2050 w Bełchatowie - stolicy polskiej energetyki konwencjonalnej

18 lipiec 2011.

Wiceministrowie ds. energii państw członkowskich Unii Europejskiej spotkali się 14 lipca w Bełchatowie, by pracować nad sposobami osiągnięcia przez kraje Unii ambitnego celu redukcji 90% emisji dwutlenku węgla do 2050r. Po spotkaniu polski wiceminister gospodarki - Marcin Korolec, wyraził nadzieję, że konkluzje spotkania w Bełchatowie będą stanowić dobry materiał dla Komisji Europejskiej do przygotowania europejskiej strategii energetycznej do 2050 r.

Jednym z głównych tematów spotkania w Bełchatowie, sponsorowanego przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA, były zagadnienia dotyczące innowacyjnych technologii niskoemisyjnych oraz możliwości ich wsparcia. - Cieszę się, że tę dyskusję mogliśmy zorganizować właśnie w Bełchatowie, czyli w miejscu, które już wkrótce może stać się polskim okrętem flagowym w zakresie wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla (CCS) - podkreślał. Wiceszef resortu gospodarki podkreślił także, że węgiel jeszcze przez długie lata pozostanie istotnym źródłem energii na świecie, a Polska, rozwijając niskoemisyjne technologie, może stać się jednym ze światowych liderów wykorzystywania węgla.

Wiceminister Korolec zwracał uwagę, że uczestnicy spotkania zgodzili się z konkluzją, iż polityka energetycznego Unii winna opierać się na trzech filarach: zapewniać konkurencyjność wspólnotowej gospodarki, bezpieczeństwo dostaw energii oraz uwzględniać aspekt ekologiczny. - Nie może ona powstać w oderwaniu od szerokiego kontekstu gospodarczego - podkreślał, a także musi wiązać z bardzo odpowiedzialną komunikacją ze społeczeństwem, mówił podczas konferencji prasowej. Obecny na konferencji prasowej Philip Lowe, dyrektor generalny ds. energii Komisji Europejskiej, wyraził zadowolenie, że spotkanie odbywa się w Bełchatowie, gdzie znajduje się ważny producent energii. Podkreślał, że przedsiębiorcy sektora energetycznego oczekują stabilności polityki ram regulacyjnych, aby móc odpowiednio planować swoje inwestycje. - Dlatego szczególną uwagę w tworzeniu Energy Roadmap 2050 chcemy zwrócić na regulacje prawne w tym zakresie - wyjaśniał. Rozwój niskoemisyjnych technologii będzie musiał być także ściśle powiązany z inwestycjami w energetyczną infrastrukturę. Komisja Europejska dołoży wszelkich starań, by żadne państwo Unii nie zostało samo w rozwiązywaniu swoich problemów energetycznych - podkreślał.

Po dyskusja nad Energy Roadmap 2050 uczestnicy spotkania w Bełchatowie zwiedzili tutejszą kopalnię i elektrownię. O tym, że bełchatowskie giganty zrobiły na europejskich politykach ogromne wrażenie, świadczą gromkie brawa po zakończeniu wycieczki.
Bełchatowskie spotkanie wiceministrów gospodarki państw UE odbyło się w ramach sprawowania przez Polskę unijnej prezydencji. Komisja Europejska w marcu 2011 r. opublikowała dokument, w którym nakreślona została ogólna strategia budowy w Unii Europejskiej gospodarki niskoemisyjnej do roku 2050 "Energy Roadmap 2050 and investment needs in sustainable energy technologies". Jesienią KE przedstawi natomiast kolejny projekt zawierający szczegóły strategii dla sektora energetycznego.Źródło:  PGE GiEK SA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl