Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

O Energy Roadmap 2050 w Bełchatowie - stolicy polskiej energetyki konwencjonalnej

18 lipiec 2011.

Wiceministrowie ds. energii państw członkowskich Unii Europejskiej spotkali się 14 lipca w Bełchatowie, by pracować nad sposobami osiągnięcia przez kraje Unii ambitnego celu redukcji 90% emisji dwutlenku węgla do 2050r. Po spotkaniu polski wiceminister gospodarki - Marcin Korolec, wyraził nadzieję, że konkluzje spotkania w Bełchatowie będą stanowić dobry materiał dla Komisji Europejskiej do przygotowania europejskiej strategii energetycznej do 2050 r.

Jednym z głównych tematów spotkania w Bełchatowie, sponsorowanego przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA, były zagadnienia dotyczące innowacyjnych technologii niskoemisyjnych oraz możliwości ich wsparcia. - Cieszę się, że tę dyskusję mogliśmy zorganizować właśnie w Bełchatowie, czyli w miejscu, które już wkrótce może stać się polskim okrętem flagowym w zakresie wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla (CCS) - podkreślał. Wiceszef resortu gospodarki podkreślił także, że węgiel jeszcze przez długie lata pozostanie istotnym źródłem energii na świecie, a Polska, rozwijając niskoemisyjne technologie, może stać się jednym ze światowych liderów wykorzystywania węgla.

Wiceminister Korolec zwracał uwagę, że uczestnicy spotkania zgodzili się z konkluzją, iż polityka energetycznego Unii winna opierać się na trzech filarach: zapewniać konkurencyjność wspólnotowej gospodarki, bezpieczeństwo dostaw energii oraz uwzględniać aspekt ekologiczny. - Nie może ona powstać w oderwaniu od szerokiego kontekstu gospodarczego - podkreślał, a także musi wiązać z bardzo odpowiedzialną komunikacją ze społeczeństwem, mówił podczas konferencji prasowej. Obecny na konferencji prasowej Philip Lowe, dyrektor generalny ds. energii Komisji Europejskiej, wyraził zadowolenie, że spotkanie odbywa się w Bełchatowie, gdzie znajduje się ważny producent energii. Podkreślał, że przedsiębiorcy sektora energetycznego oczekują stabilności polityki ram regulacyjnych, aby móc odpowiednio planować swoje inwestycje. - Dlatego szczególną uwagę w tworzeniu Energy Roadmap 2050 chcemy zwrócić na regulacje prawne w tym zakresie - wyjaśniał. Rozwój niskoemisyjnych technologii będzie musiał być także ściśle powiązany z inwestycjami w energetyczną infrastrukturę. Komisja Europejska dołoży wszelkich starań, by żadne państwo Unii nie zostało samo w rozwiązywaniu swoich problemów energetycznych - podkreślał.

Po dyskusja nad Energy Roadmap 2050 uczestnicy spotkania w Bełchatowie zwiedzili tutejszą kopalnię i elektrownię. O tym, że bełchatowskie giganty zrobiły na europejskich politykach ogromne wrażenie, świadczą gromkie brawa po zakończeniu wycieczki.
Bełchatowskie spotkanie wiceministrów gospodarki państw UE odbyło się w ramach sprawowania przez Polskę unijnej prezydencji. Komisja Europejska w marcu 2011 r. opublikowała dokument, w którym nakreślona została ogólna strategia budowy w Unii Europejskiej gospodarki niskoemisyjnej do roku 2050 "Energy Roadmap 2050 and investment needs in sustainable energy technologies". Jesienią KE przedstawi natomiast kolejny projekt zawierający szczegóły strategii dla sektora energetycznego.Źródło:  PGE GiEK SA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl