Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

HANNOVER MESSE 2012 - 'greentelligence' tematem przewodnim targów

8 wrzesień 2011.
HANNOVER MESSE 2012 -  'greentelligence' tematem przewodnim targów

Hanower: Rosnące ceny surowców, ich niedobór, wysokie koszty energii jak również zmienny popyt zmuszają do dokonywania zmian zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa jak również koncerny. Przemysł stoi przed dużym wyzwaniem. Rozwój oraz stosowanie produktów, procesów i technologii przyjaznych środowisku staje się znowu centralnym punktem działań przedsiębiorców. "Czyniąc tematem przewodnim targów 'greentelligence' wspieramy ten trend. Nasi wystawcy podczas ośmiu imprez branżowych na HANNOVER MESSE 2012 będą udowadniać, że tylko inteligentne połączenie wydajnego procesu produkcji, zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku i trwały produkt może zapewnić konkurencyjność na dynamicznie rozwijającym się rynku - mówi dr Wolfram von Fritsch, przewodniczący Deutsche Messe AG.
Od 23 do 27 kwietnia przedsiębiorcy zaprezentują w ramach HANNOVER MESSE 2012 aktualne trendy z głównych dziedzin targów to znaczy: automatyki przemysłowej, technologii energetycznych, dostaw i usług dla przemysłu oraz badań i rozwoju. W tym kontekście po raz pierwszy powstanie formuła 'IndustrialGreenTec'. Zaprezentuje ona przyszłościowe rozwiązania i już obecnie dostępne produkty z dziedziny technologii środowiska i zrównoważonego rozwoju. W tym celu dla przemysłu zorganizowana będzie międzynarodowa platforma, na której będą prezentowane produkty i procesy służące produkcji przyjaznej środowisku i zrównoważonemu rozwojowi.
Industrial Automation odbędzie się również pod hasłem 'greenintelligence'. Wystawcy pokażą tam m. in. inteligentne i przyjazne środowisku rozwiązania z dziedziny automatyzacji procesu i produkcji. Energooszczędny proces automatyzacji opiera się na inteligentnej technologii IT.
Digital Factory jest ważnym prekursorem łańcucha wydajnego procesu produkcji oraz dostarcza niezbędne rozwiązania dla późniejszego produktu końcowego.
Imprezy Energy i MobiliTec z założenia ukierunkowane są na 'greentelligence'. Te branże przemysłu bazują w dużej mierze na postępie "zielonych technologii" i zajmują się takimi tematami jak pojazdy elektryczne, sposoby produkcji energii odnawialnej i rozwój wysokich technologii w konwencjonalnym budownictwie elektrowni.
Głównymi targami prezentującymi zastosowanie komponentów i materiałów ekologicznych są targi Industrial Supply. Wystawcy branży wysoko innowacyjnego przemysłu dostawczego wiedzą, że ich podstawowym zadaniem jest optymalizacja użycia energii i materiałów podczas procesów produkcyjnych, w celu zwiększenia rentowności i redukcji obciążenia środowiska.
Dla uzupełnienia tematu dostaw dla przemysłu w ramach HANNOVER MESSE wystawcy targów "Coil Technica" prezentują swoje najnowsze zastosowania i materiały do produkcji efektywnych zwoi, silników elektrycznych, generatorów i transformatorów.
Dokładny wgląd w rozwój i późniejsze zastosowanie technologii przyjaznych środowisku i służących zrównoważonemu rozwojowi, materiały i zastosowanie daje impreza Research & Technology. Na światowych targach poświeconych badaniom i postępowi będą prezentowane najnowsze wyniki tych badań dotyczące całego łańcucha tworzenia wartości.
Kraj partnerski HANNOVER MESSE 2012, Chiny rozszerzą temat przewodni 'greentelligence' i swój udział na HANNOVER MESSE 2012 wesprą własnym tematem centralnym, którym będzie 'Green + Intelligence'. Zgodnie ze słowami pana Gu Chao, dyrektora generalnego działu targów branżowych w Chińskiej Agencji Promocji Handlu Międzynarodowego (China Council for Promotion of International Trade) chińscy przedsiębiorcy i instytuty badawcze w kwietniu 2012 zaprezentują w Hanowerze innowacyjne projekty z zakresu m.in. zrównoważonej produkcji energii, inteligentnych sieci energetycznych oraz GreenTech.
"Temat wiodący 'greentelligence' będzie tak jak 'czerwona nić' oplatał targi. Żadne przedsiębiorstwo przemysłowe nie może nie spełnić tego wymagania" odsumowuje pan von Fritsch.

HANNOVER MESSE w skrócie

Najbardziej znaczące na świecie wydarzenie technologiczne odbędzie się w Hanowerze w dniach od 23 do 27 kwietnia 2012. HANNOVER MESSE 2012 skupia osiem imprez branżowych w jednym miejscu: Industrial Automation, Energy, MobiliTec, Digital Factory, Industrial Supply, CoilTechnica, IndustrialGreenTec oraz Research & Technology. Głównymi tematami targów HANNOVER MESSE 2012 są: automatyka przemysłowa, technologia energetyczna, dostawy i usługi dla przemysłu jak również badania i rozwój. Krajem partnerskim HANNOVER MESSE 2012 są Chiny.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl