Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB rozpoczyna w Polsce produkcję przekształtników dla elektrycznych zespołów trakcyjnych zasilanych prądem stałym z sieci o napięciu 3kV

17 październik 2011.

Zespolone, wytrzymałe i energooszczędne urządzenia stanowią nową, atrakcyjną ofertę dla producentów taboru kolejowego.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, rozpoczyna produkcję systemów trakcyjnych w Polsce. Wysokiej jakości, wytrzymałe i energooszczędne przekształtniki trakcyjne to kluczowe komponenty, które mogą posłużyć do modernizacji polskiej floty pojazdów szynowych i wzmocnić pozycję ABB na rynku urządzeń dla taboru kolejowego.

Polska to ważny kraj o bogatych tradycjach kolejowych, gdzie historia transportu szynowego sięga pierwszej połowy XIX wieku. Dziś, jest jednym z pięciu krajów w Europie z największą flotą taboru kolejowego. Polska sieć kolejowa to około 19 600 kilometrów torów, z których większość zasilana jest z napowietrznych linii prądu stałego 3 kV. Polska szczyci się dużymi tradycjami w produkcji szeroko pojętego taboru kolejowego, którego eksport ciągle rośnie.

Dzięki lokalizacji w centrum Europy i wysoko wykwalifikowanej kadrze, Polska jest ważnym krajem dla Grupy ABB, która działa tu od 1990 roku. Zatrudnia ponad 2 500 pracowników, posiada 6 fabryk i zlokalizowane w Krakowie, jedno z siedmiu na świecie, korporacyjne centrum badawcze. ABB dostarcza coraz więcej wysokiej, jakości kluczowych komponentów dla infrastruktury kolejowej i taboru kolejowego na polski rynek. Jednocześnie realizuje dostawy z polskich fabryk na rynki światowe.

Łódź, trzecie co do wielkości miasto w Polsce, zlokalizowane w centrum kraju, to siedziba trzech najważniejszych w kraju państwowych uczelni wyższych. W pobliskim Aleksandrowie Łódzkim, ABB wybudowała nową fabrykę produkującą różnorodne urządzenia energoelektroniki przyczyniające się do redukcji emisji CO2, takie jak napędy średniego napięcia, przekształtniki trakcyjne i przekształtniki dla farm wiatrowych.

W roku 2010, firma rozpoczęła w Aleksandrowie Łódzkim produkcję przekształtników trakcyjnych dla lokomotyw spalinowo-elektrycznych. Urządzenia te należące do rodziny BORDLINE® CC, to niezwykle kompaktowe przekształtniki, w których zostały zintegrowane obwody do zasilania: silników elektrycznych o mocy 500 kW, obwodów pomocniczych o mocy 50 kW i ładowania baterii o mocy 8 kW. Do tej pory sprzedano ponad 400 przekształtników trakcyjnych tego typu. Klienci doceniają ich niezawodność, modułową budowę, zapotrzebowanie na niewielką ilość części zamiennych i aktywny prostownik, który pozwala zawsze na najefektywniejszą pracę silnika spalinowego lokomotywy

W październiku br., ABB uruchomiła w aleksandrowskiej fabryce nową linię produkcyjną i stację prób urządzeń BORDLINE® CC750_DC_3 kV, kompaktowych przekształtników dużej mocy dla elektrycznych zespołów trakcyjnych zasilanych prądem stałym. Sieć trakcyjna prądu stałego 3 kV jest najbardziej rozpowszechnionym typem zasilania trakcji kolejowej w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i wielu innych ważnych sieci kolejowych w Europie środkowej i wschodniej, jak również na półkuli południowej. 56 przekształtników BORDLINE® CC750_DC_3 kV zapewnia niezawodny transport w czternastu regionalnych pociągach typu FLIRT produkcji Stadler Rail, użytkowanych przez przewoźników pasażerskich na Mazowszu i Śląsku.

"Uruchomienie w Aleksandrowie Łódzkim tak dużej produkcji to jednocześnie silne zaangażowanie ABB w polski rynek kolejowy. Jesteśmy przekonani, że to działanie oraz obecność na lokalnym rynku zaowocują w przyszłości projektami realizowanymi zarówno na zlecenie polskich przedsiębiorstw transportowych, jak i krajowych producentów taboru kolejowego," wyjaśnia Janusz Petrykowski, szef dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji w Polsce. "Nasza spółka dostarcza niemal kompletne wyposażenie energetyczne dla trakcji elektrycznej i taboru kolejowego. Ze względu na specyfikę systemów zasilania kolei na całym świecie, niewielu jest producentów, którzy mogą poszczycić się tak bogatym portfolio produktów."

Firma od dwudziestu lat dostarcza sprzęt, aparaturę i systemy dla lokalnej kolejowej infrastruktury zasilającej. Bazując na technicznym i technologicznym dziedzictwie łódzkiej Elty, ABB ma znaczący wkład w budowę, rozbudowę i modernizację polskiej sieci kolejowej. Do Zakładu Energoelektroniki, Napędów SN i Urządzeń Trakcyjnych w Aleksandrowie przeniesione zostało również globalne centrum kompetencji przekształtników prądu stałego dla podstacji.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia 130 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl