Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Usługa Trane Power Factor Correction redukuje koszty energii systemów wody lodowej

31 październik 2011.

Nowa usługa Trane Care maksymalizuje jakość zasilania i wydajność sieci rozdzielczej

Właścicielom budynków opłaca się optymalizować współczynnik mocy ich systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Dostawcy energii i mediów często wykorzystują ten wskaźnik efektywności zużycia energii do nałożenia dodatkowych obciążeń finansowych na budynki charakteryzujące się niską jakością zasilania elektrycznego.

Trane, wiodący światowy dostawca rozwiązań i systemów komfortu wewnętrznego, marka Ingersoll Rand, włączył właśnie do swojej oferty usługę Power Factor Correction (Poprawa Współczynnika Mocy) pozwalającą na optymalizację parametrów elektrycznych systemów wody lodowej. Nowa usługa pozwoli właścicielom budynków na osiągnięcie znaczących i natychmiastowych oszczędności kosztów.
Budynek charakteryzujący się współczynnikiem mocy o wartości bliskiej 1.0 wykorzystuje energię dostarczaną do jego systemu z maksymalną efektywnością. Jednakże indukcyjne obciążenia takie jak sprężarki HVAC i silniki z niskim współczynnikiem mocy mogą znacznie zwiększyć pobór mocy biernej tj. tej, która nie może być zamieniona na pracę. W rezultacie, dostawcy mediów dla budynku dostarczają nadmierną ilość prądu, za który często każą sobie płacić dodatkowo.
Trane Power Factor Correction sprowadza wartość współczynnika mocy systemów wody lodowej do poziomu bliskiego 0,95, minimalizując ryzyko, że właściciel budynku będzie musiał płacić kary i dodatkowe opłaty za media. Korzyści operacyjne zawierają zmniejszenie mocy biernej i związanez tym koszty energii. W rezultacie, koszty energii związane z systemem wody lodowej spadną nawet o osiem procent. W większości przypadków zwrot inwestycji następuje w mniej niż dwa lata.
Power Factor Correction zwiększa efektywność sieci rozdzielczej w ramach systemu wody lodowej, zwiększając przepustowość odgałęzień dzięki zmniejszeniu strat mocy. Korekcja współczynnika mocy nawet o 0.1 zwiększy wartość dostępnej mocy czynnej do 14 procent.
Maksymalizując efektywność rozdziału energii systemu wody lodowej, Trane Power Factor Correction pozwala właścicielom budynków sprostać lokalnym oraz międzynarodowym standardom energetycznym i środowiskowym, bez potrzeby zmniejszenia dostępnej mocy czynnej.
Wyższy współczynnik mocy wpływa też na niezawodność systemu. Minimalizuje spadki napięcia i oferuje lepszą jakość zasilania, zmniejszając ryzyko przegrzania i przedwczesnej awarii silników.
"Koszty mediów ciągle rosną, dlatego naszym celem jest pomóc naszym klientom zarządzać i obniżać wydatki na energię", powiedział Jose Laloggia, lider serwisu i części zamiennych w Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. "Trane Power Factor Correction pomaga właścicielom budynków zoptymalizować jakość zasilania i przepustowość sieci rozdzielczej ich systemów wody lodowej, polepszyć wydajność energetyczną HVAC oraz wyniki finansowe".
Kondensator, wyposażony w dostosowane mocowania, jest instalowany bezpośrednio w agregacie chłodniczym. Na każdy agregat potrzebny jest tylko jeden kondensator, niezależnie od ilości sprężarek i wentylatorów.


Źródło: Trane
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl