Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Zielone światło dla ekologicznej przemiany Tower Bridge

16 listopad 2011.

Jeden z najsłynniejszych mostów na świecie i uchodzący za symbol Londynu - most Tower Bridge zmieni swoją oświetleniową szatę w związku z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. Liczący ponad 25 lat, obecnie działający system oświetlenia zostanie zastąpiony nową energooszczędną instalacją opartą na diodach LED. Podczas Olimpiady w 2012 roku na moście zostaną zawieszone również świetlne symbole kół olimpijskich i paraolimpijskich znaków agito.

Dzięki umowie zawartej pomiędzy burmistrzem Londynu, City of London Corporation oraz firmami GE oraz EDF, które zostały sponsorami Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r., na moście zostanie zainstalowane najnowocześniejsze oświetlenie oparte na technologii diod LED. Nowy system umożliwi zmniejszenie zużycia energii nawet o 40% w porównaniu z instalacją dotychczas wykorzystywaną a równocześnie pozwoli na jeszcze lepsze wyeksponowanie cech architektonicznych słynnego obiektu w nocy. Statyczne lampy zostaną zastąpione oświetleniem umożliwiającym zmianę kolorów i natężenia światła, co sprawi, że Tower Bridge będzie pełnić szczególną rolę podczas specjalnych wydarzeń, takich jak Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, Nowy Rok czy diamentowy jubileusz Królowej."Codziennie widzę Tower Bridge z okien mojego gabinetu w Ratuszu i jest to jeden z najwspanialszych widoków w Londynie. Bardzo się cieszę, że nowe oświetlenie będzie nie tylko lepsze i jaśniejsze, ale będzie również bardziej przyjazne dla środowiska, a zmiany te nie obciążą finansowo mieszkańców miasta. Podczas Igrzysk Olimpijskich oczy całego świata będą zwrócone na nasze miasto, a ten stary most, jeden z najbardziej znanych symboli Londynu, będzie odgrywać ważną rolę w uroczystościach. Co więcej, oświetlenie pozostanie również po Igrzyskach i będzie służyło miastu przez dziesięciolecia" powiedział Boris Johnson, burmistrz Londynu.

Realizacją projektu zajmie się francuska firma Citelum, która realizowała wcześniej systemy oświetleniowe wielu historycznych budowli, takich jak Wieża Eiffla, Dolina Królów w Egipcie czy bliźniacze wieże w Kuala Lumpur w Malezji. Strona proceduralna projektu została powierzona brytyjskiej firmie Turley Associates.

"Jesteśmy dumni, że nasza technologia oświetlenia LED zostanie wykorzystana dla podkreślenia walorów Tower Bridge oraz że to nowe, bardziej ekologiczne i elastyczne oświetlenie pozostanie w Londynie i będzie eksploatowane długo po Igrzyskach, służąc mieszkańcom miasta i przyciągając turystów. GE jest Partnerem Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, dlatego nasze proekologiczne podejście znajduje wyraz w wielu instalacjach, takich jak oświetlenie LED w obiektach sportowych czy projekt infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, którego jesteśmy partnerem" powiedział Tony Gale, dyrektor GE ds. Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012Źródło: GE
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl