Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rosnące koszty energii i ochrona środowiska bodźcem do rozwoju europejskiego rynku napędów do systemów HVAC

24 listopad 2011.
Przychody rynku do roku 2017 osiągną 611,9 mln USD - Europa Wschodnia nowym ośrodkiem zainteresowania producentów napędów do systemów HVAC 

Europejska branża ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) przeżywa ogromne zmiany. Innowacje technologiczne w zakresie projektowania budynków oraz oszczędności energii są bodźcem do wprowadzenia nowych rozwiązań i zastosowania sprzętu.

Z nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, Rynek napędów elektrycznych w europejskiej branży systemów HVAC, wynika, że rynek ten uzyskał w roku 2010 przychody w wysokości 274,9 milionów USD i ocenia się, że do roku 2017 osiągnie 611,9 milionów USD.

"Zwiększające się koszty energii oraz konieczność zachowania standardów efektywności energetycznej, a także dbałość o jakość powietrza - to wszystko wpływa na rozwój sektora napędów elektrycznych używanych w systemach HVAC" - stwierdzają analitycy Frost & Sullivan. "Trendy regionalne, takie jak rozwój infrastruktury w Europie Wschodniej, wzmacniają potencjał rynku."

Rosnące ceny energii w całej Europie wpływają na potrzebę wprowadzania nowoczesnych napędów elektrycznych w celu zmniejszenia rachunków za energię wynikającego z osiągnięcia wyższej efektywności. Jednocześnie, wysiłki mające na celu zminimalizowanie  negatywnego wpływu na środowisko sprawiają, że sektor HVAC będzie musiał ograniczyć zużycie energii.

Wymienione trendy podkreślają znaczenie zastosowania napędów elektrycznych jako zaawansowanego i efektywnego kosztowo rozwiązania służącego do kontroli elementów HVAC, pozwalającego ograniczyć zużycie energii.

Jednakże, koszt wprowadzenia napędów elektrycznych w przypadku prostszych zastosowań HVAC jest czasem postrzegany jako zbyt wysoki. Aby zachęcić klientów do ich szerszego wykorzystywania, uczestnicy rynku będą musieli produkować niedrogie, gotowe rozwiązania przystosowane do wykonywania specyficznych zadań.

"Przekonanie użytkowników końcowych do wdrożenia napędów elektrycznych w zastosowaniach HVAC, zwłaszcza w czasach spowolnienia ekonomicznego, jest prawdziwym wyzwaniem dla producentów" - dodają analitycy Frost & Sullivan.

Spadek cen jest kolejną przeszkodą w rozwoju rynku. Intensywna konkurencja sprawia, że ceny napędów są coraz niższe, co wpływa na marże uzyskiwane przez producentów. Sytuację pogarsza pojawienie się skoncentrowanych na niskich kosztach konkurencyjnych firm z Azji,  które w krótkim okresie 4 do 5 lat zdobyły znaczącą część wewnętrznej bazy klientów obsługiwanych dotychczas przez producentów europejskich.

Penetracja rynków regionalnych w Europie Wschodniej jest postrzegana jako strategiczna odpowiedź na te wyzwania.

"Wielu producentów napędów przenosi swoje bazy produkcyjne do Europy Wschodniej, aby zredukować wydatki związane z produkcją i wykorzystać zwiększone zapotrzebowanie na automatykę w krajach tego regionu" - wyjaśniają analitycy Frost & Sullivan. "Co więcej, znaczące inwestycje w infrastrukturę, rozwój baz przemysłowych i produkcyjnych oraz innych gałęzi produkcji dyskretnej, których napędy do systemów HVAC stanowią integralną część, przyciągają producentów do eksplorowania tego regionu".

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać więcej informacji na temat  analizy pt. Rynek napędów elektrycznych w europejskiej branży systemów HVAC, prosimy kontakt z Joanną Lewandowską, Corporate Communications, na adres joanna.lewandowska@frost.com. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy oraz danych kontaktowych.

Analiza Rynek napędów elektrycznych w europejskiej branży systemów HVAC jest częścią Programu Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, który obejmuje również następujące analizy: Rynek napędów elektrycznych w europejskiej branży opakowań, Strategiczna analiza rynku napędów elektrycznych w europejskiej branży obsługi materiałów, Europejski rynek napędów niskonapięciowych oraz Strategiczna analiza europejskich silników AC FHP.

Rynek napędów elektrycznych w europejskiej branży systemów HVAC
M6E5Źródło: Frost
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl