Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Startuje trzecia edycja światowego konkursu w dziedzinie systemów zasilania w energię

6 grudzień 2011.

Firma igus GmbH z Kolonii, wiodący producent systemów prowadników przewodów z przewodami i wszystkimi akcesoriami, ogłosiła rozpoczęcie trzeciej edycji konkursu "vector award". Również i tym razem poszukiwane są wyjątkowe i interesujące zastosowania systemów zasilania, realizowane przy pomocy różnorodnych prowadników oraz przewodów. Zgłoszenia udziału w konkursie należy nadsyłać do dnia 28 lutego 2012. Wręczenie nagród odbędzie się na stoisku firmy igus podczas Targów Hannover (23-27 kwietnia 2012). Patronem konkursu "vector award" jest Robotation Academy Targów Hannover.


"Możliwości zastosowania prowadników przewodów są niemalże uniwersalne" - Harald Nehring, prokurent ds. systemów zasilania w firmie igus, wspólnie z uznanymi partnerami ogłosił rozpoczęcie światowego konkursu "vector award".

Wybitne jury
W konkursie w dziedzinie systemów zasilania w energię przyznawane są nagrody pieniężne o wartości do 5.000 Euro. W skład jury wchodzą wybitni technicy i naukowcy, m.in. z Niemieckiego Centralnego Stowarzyszenia Inżynierii Elektrycznej i Przemysłu Elektronicznego (ZVEI), Laboratorium Obrabiarek (WZL) Uniwersytetu RWTH Aachen oraz TÜV Rheinland/Nadrenia. Więcej informacji oraz zgłoszenia udziału w konkursie znajdziecie Państwo na stronie www.vector-award.eu/polski.

Przełamywanie granic

Solidny i wytrzymały prowadnik z tworzywa sztucznego zastosowany do wydobywania węgla brunatnego.
Członek jury, Harald Nehring, prokurent d/s systemów zasilania w firmie igus: "Praktycznie codziennie odkrywamy nowe aplikacje. Konkurs ten ma na celu pokazać, jakie granice można pokonać przy pomocy prowadników przewodów." Możliwości zastosowań "nowoczesnych prowadników przewodów z tworzywa sztucznego" są niemalże uniwersalne - począwszy od budowy dźwigów, poprzez obrabiarki, aż po robotykę i pomieszczenia czyste.

Do udziału w drugiej edycji konkursu "vector award" przed dwoma laty napłynęło ponad 110 zgłoszeń: z Chin, Indii, Korei i Singapuru poprzez USA, Kanadę, Brazylię oraz kraje europejskie. Konkurs wygrała aplikacja przedsiębiorstwa energetycznego CEZ Group z Czech. W elektrowni na węgiel brunatny w Tusimicach CEZ Group zrealizowała, jak dotąd, najdłuższy na świecie przesuw z zastosowaniem prowadnika przewodów z tworzyw sztucznych - liczący 615 m długości. W surowych warunkach otoczenia, takich jak bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury oraz pył, doskonale sprawdził się rolkowy system zasilania do przenoszenia dużych ciężarów z serii "5050RHD" firmy igus ze specjalnymi przewodami "Chainflex", który zastosowano w jednostce przenośnikowej koparki węgla brunatnego.Źródło: IGUS
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl