Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

DF i GE łączą siły dla stworzenia wyjątkowo elastycznej i wydajnej elektrowni gazowej we Francji

9 grudzień 2011.

- Innowacyjne partnerstwo przy budowie pierwszej na świecie elektrowni gazowej FlexEfficiency* 50 Combined Cycle z zastosowaniem opracowanej przez GE najnowszej technologii wykorzystującej gaz ziemny. 
- Elektrownia o mocy 510 megawatów; planowany termin uruchomienia - 2015 r.
- Odniesienia do wcześniejszych informacji podanych do wiadomości w Turcji, Japonii i Chinach

Electricite de France (EDF), jeden z największych na świecie wytwórców energii, oraz GE (NYSE: GE) ogłosiły dziś swoje plany dotyczące współpracy przy budowie i zaprezentowaniu możliwości pierwszej elektrowni FlexEfficiency 50, która zostanie podłączona do francuskiej sieci energetycznej.  Jest to najnowszy projekt w 40-letniej strategicznej współpracy EDF i GE.
Elektrownia FlexEfficiency* 50 będąca owocem współpracy EDF i GE będzie przykładem kombinacji elastyczności i wydajności przy jednoczesnym zachowaniu niskich poziomów emisji.
Nowa elektrownia pracująca w cyklu skojarzonym zlokalizowana będzie w Bouchain w północnej Francji, na miejscu dotychczasowej elektrowni EDF. Przy mocy produkcyjnej 510 megawatów, będzie ona zaopatrywać 600.000 gospodarstw domowych we Francji. Elektrownia FlexEfficiency 50 jest efektem wartej 500 milionów dolarów inwestycji GE w projekty badawczo-rozwojowe celem produkcji czystej i wydajnej energii.
Elektrownia ma osiągnąć wydajność na poziomie ponad 61 proc. przy obciążeniu nominalnym, co pozwoli na oszczędne wykorzystanie gazu ziemnego i obniżenie produkcji gazów cieplarnianych. Dzięki elastyczności operacyjnej, elektrownia będzie w stanie szybko reagować na zmiany zapotrzebowania w sieci, przyczyniając się do większego wykorzystania w przyszłości źródeł odnawialnych, takich jak energia wiatru i słońca. 
W kontekście dążeń do korzystania z czystszych źródeł energii podejmowanych na rynku amerykańskim i innych rynkach międzynarodowych, decyzja EDF o wybudowaniu elektrowni FlexEfficiency 50 będzie ważnym przykładem tego, jak elastyczność i wydajność mogą się łączyć w celu umożliwienia większego wykorzystania energii odnawialnej na świecie.     
- Podjęcie tego strategicznego projektu otwiera nowy rozdział w historii branży wytwarzania energii z paliw kopalnych, w której GE Energy i EDF uczestniczą od prawie 40 lat - stwierdził Henri Proglio, przewodniczący i dyrektor generalny EDF. - Produkcja nowatorskiej turbiny gazowej pracującej w cyklu skojarzonym jest dowodem na trwającą modernizację elektrowni EDF zasilanych paliwem kopalnym oraz zaangażowanie Grupy EDF w innowacyjność. Umacnia ona także pozycję EDF jako wzorowego projektanta - wykonawcy na międzynarodowym rynku elektro-energetycznym.
Budowa elektrowni FlexEfficiency 50 w Bouchain pozwoli wpasować się w istniejący i prognozowany mix zasobów infrastruktury energetycznej, pozwalając jednocześnie na oszczędne wykorzystanie gazu ziemnego i obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Dzięki swojej elastyczności i wydajności, nowa elektrownia pomoże także Francji w realizacji europejskich celów energetycznych określonych w pakiecie 20/20/20.
Ogłoszenie o przystąpieniu do projektu odbyło się w światowej klasy zakładzie GE w Belfort we Francji, w którym powstanie turbina gazowa o mocy 50 Hertzów stanowiąca serce elektrowni FlexEfficiency 50. GE Energy jest jedynym producentem średnio- i wysokowydajnych turbin gazowych we Francji, zatrudniającym w Belfort ponad 2000 osób.
Budowa elektrowni, której uruchomienie planowane jest na koniec roku 2015, zostanie sfinansowana wspólnie przez EDF i GE. Podjęcie tego projektu jest kolejnym dowodem na powodzenie prawie 40-letniej współpracy strategicznej pomiędzy obiema spółkami. W tym czasie EDF zamówiła ponad 120 turbin produkowanych przez GE do realizacji projektów o łącznej wydajności 12.000 megawatów mocy zainstalowanej.
Stworzona przez GE elektrownia FlexEfficiency 50 jest zintegrowanym, wysokowydajnym systemem, obejmującym następujące kluczowe elementy: nowej generacji turbinę gazową 9FB, turbinę parową 109D-14 wykorzystującą ciepło odpadowe wytwarzane przez turbinę gazową, nowoczesny generator W28, system sterowania Mark* Vle łączący wszystkie te technologie i generator parowy pracujący na ciepłe odpadowym.
- Podobnie jak GE, EDF docenia wartość innowacji technologicznych, dlatego z wielką przyjemnością przystępujemy do współpracy nad stworzeniem tej przełomowej elektrowni - powiedział Paul Browning, prezes i dyrektor generalny pionu technologii cieplnych GE Energy. - Nasza strategiczna współpraca z jednym z największych na świecie wytwórców energii dowodzi stałego zainteresowania pracami nad stworzeniem i rozwojem naszego portfela FlexEfficiency obejmującego wydajne technologie niskowęglowe.
- Współpraca EDF i GE trwa już od blisko 40 lat, a obie spółki nieustannie odkrywają na nowo i wzmacniają siłę swoich wspólnych projektów. Będąc najnowocześniejszym technologicznie rozwiązaniem, elektrownia FlexEfficiency 50 pozwoli nam podnieść wydajność energetyczną po stronie podaży i sprostać wyzwaniom wiążącym się z obniżeniem emisji - powiedział Ricardo Cordoba, prezes regionalny i dyrektor generalny GE Energy.
GE zaprezentowała elektrownię FlexEfficiency 50 w Paryżu 25 maja br. jako swój sztandarowy produkt z portfela FlexEfficiency, obejmującego obecnie trzy technologie energetyczne posiadające certyfikat ecomagination. Wśród nich znajduje się pierwsza na świecie elektrownia pracującą w cyklu skojarzonym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz technologii FlexAero LM6000-PH. Niecałe dwa tygodnie później podczas targów energetycznych Power-Gen Europe, GE ogłosiła, że turecki deweloper, spółka MetCap, wybrała tę technologię do realizacji pierwszej na świecie zintegrowanej elektrowni energii odnawialnej w cyklu skojarzonym (IRCC), która ma zostać wybudowana w Karaman w Turcji. Wykorzystanie tej technologii planowane jest także przez partnerów handlowych GE: Harbin Electric w Chinach i Toshiba Electric w Japonii.Źródło: GE
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl