Dziś jest sobota, 19 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Sigma Air Manager ze sterowaniem adaptacyjnym 3D

22 grudzień 2011.
Sigma Air Manager ze sterowaniem adaptacyjnym 3D

Sigma Air Manager (SAM) to rozwiązanie łączące funkcje centralnego systemu sterowania i serwera, które przyczynia się do optymalnej eksploatacji i energooszczędności instalacji dostarczającej sprężone powietrze.

O wydajności stacji sprężonego powietrza decydują takie czynniki jak, racjonalne wykorzystanie sprężonego powietrza, energooszczędność oraz dobra współpraca wszystkich komponentów instalacji. Właśnie na tym polu doskonale wykazuje się Sigma Air Manager. Ten komputerowy system sterowania umożliwia zarówno monitorowanie całej instalacji, jak i przejrzysty przegląd przebiegających procesów, zużycia energii i kosztów. Zaprezentowana po raz pierwszy na targach w Hanowerze nowa wersja systemu SAM z opatentowanym sterowaniem adaptacyjnym 3D została zaprojektowana pod kątem optymalizacji trzech najważniejszych czynników energooszczędnej pracy stacji sprężarkowych:

1. strat energii generowanych przez procesy włączania i wyłączania urządzeń,
2. strat spowodowanych wytwarzaniem ciśnienia przewyższającego bieżące zapotrzebowanie,
3. strat energii elektrycznej przy pracy w trybie jałowym i w przetwornicy częstotliwości.

System SAM na bieżąco analizuje i dobiera optymalną strategię energetyczną, a następnieodpowiednio steruje urządzeniami. Gwarantuje to oszczędną pracę nawet przy ciągle zmieniającym się zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Pozytywnym skutkiem ubocznym jest mniejsza częstotliwość przejść typu uruchomienie, przełączenie obciążenie/tryb jałowy, wyłączenie.
Oprócz tego sterowanie adaptacyjne 3D systemu SAM poprawia jakość ciśnienia w instalacji. Jak wiadomo niezwykle ważne jest, aby ciśnienie utrzymywane było stale na minimalnym poziomie wymaganym dla danego procesu. Zaprojektowany przez Kaeser Kompressoren system sterowania 3D pozwala wyeliminować problem z utrzymaniem właściwego ciśnienia, spowodowany stosunkowo długim czasem reakcji sprężarek i dmuchaw (np. czas pomiędzy sygnałem uruchomienia, a momentem dostarczenia ciśnienia). Nowy system SAM, odpowiednio prognozując i sterując czynnościami przełączania, potrafi skutecznie utrzymywać zadany poziom ciśnienia. Wahania ciśnienia wykraczające ponad aktualne zapotrzebowanie nie mają już miejsca, gdyż system kieruje procesami w sposób płynny i maksymalnie oszczędny. Sterowanie 3D reguluje pracę urządzeń wytwarzających sprężone powietrze w ramach dostępnego zakresu ciśnień, biorąc pod uwagę wyżej wymienione czynniki energooszczędnej pracy.
Do seryjnego wyposażenia systemu należy moduł wizualizacji danych Sigma Air Control. Służy on do odczytywania takich parametrów jak stan urządzeń, status panelu sterowania SAM, historia ciśnienia w ciągu ostatniego etapu pracy oraz komunikaty o problemach. Natomiast oferowany opcjonalnie program Sigma Air Control Plus rozszerza możliwości systemu o zasięganie danych z okresu do jednego roku wstecz i ich graficzną prezentację. Ponadto system generuje szczegółowy raport o poszczególnych źródłach kosztów. Użytkownik ma więc przejrzysty dostęp do danych o pracy urządzeń i kosztach, które można wykorzystać np. przy audycie instalacji sprężonego powietrza. Szczególnie interesująca jest funkcja prezentacji wyników wydajności poszczególnych urządzeń w odniesieniu do poziomu referencyjnego. Pozwala to szybko ocenić czy instalacja sprężonego powietrza pracuje dostatecznie oszczędnie.
Zaletą systemu jest również to, że współpracuje także ze starszymi urządzeniami, w tym innych producentów, jak i innymi typami urządzeń. Posiada także funkcję teleserwisu, umożliwiającą zdalną diagnozę problemów.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.kaeser.pl.


Źródło: Kaeser
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl