Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rekordowa w skali roku- 38 milionowa tona węgla.

2 styczeń 2012.

30 grudnia 2011 o godz. 11:08 do Elektrownia Bełchatów trafiła rekordowa w skali roku - 38. milionowa tona węgla!
Osiągnięcie najwyższego w historii Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów poziomu wydobycia węgla brunatnego, jest jednym z dowodów na bardzo dobrą kondycję największego wytwórcy energii elektrycznej w Polsce. Większa produkcja energii elektrycznej przekłada się wprost na zwiększenie wydobycia i sprzedaży węgla brunatnego. W dotychczasowej historii Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów (aktualnie Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.) rekordowy był 1989 rok, kiedy do bełchatowskiej elektrowni dostarczono 37 mln 573 tysiące ton węgla, a na rynek zewnętrzny sprzedano kolejne 12 tys. ton. Ale ten rekord nie jest już aktualny - 30 grudnia 2011 roku dostarczono do Oddziału Elektrownia Bełchatów 38. milionową tonę węgla. Łącznie - zarówno do samej elektrowni, jak i na rynek zewnętrzny (dla klientów indywidualnych) - kopalnia Bełchatów w 2011 roku sprzeda ponad 38,5 miliona ton węgla, z czego 25 milionów ton wydobyto w Polu "Bełchatów", a ponad 13,5 miliona ton w Polu "Szczerców".

Mijający rok, jest dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, wyjątkowy i pełen istotnych osiągnięć - podsumowuje Jacek Kaczorowski Prezes Zarządu PGE GiEK SA. - nasz tegoroczny sukces zawdzięczamy zrealizowanym w mijającym roku przedsięwzięciom inwestycyjnym. Wspomnieć należy przede wszystkim o oddaniu do eksploatacji najnowocześniejszego w kraju bloku energetycznego w Elektrowni Bełchatów, który osiąga moc maksymalną 910 MW, a także oddaniu w Oddziale Zespół Elektrowni Dolna Odra najnowocześniejszego i największego w Polsce kotła o wysokiej sprawności spalania, wykorzystującego 100% biomasy.  
 PGE GiEK SA rozpoczęła także prace nad nowymi inwestycjami ogłaszając przetargi na nowe moce wytwórcze w Elektrowni Turów, elektrociepłowniach: Bydgoszcz i Gorzów oraz Elektrowni Pomorzany wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Trwają także działania mające na celu budowę dwóch bloków energetycznych w PGE Elektrownia Opole S.A. o mocy 800-900 MW każdy.
Oddanie nowego bloku w Elektrowni Bełchatów w roku 2011 spowodowało znaczące zwiększenie zapotrzebowania PGE GiEK S.A. na limity emisji CO2. Konieczność zakupu dodatkowych uprawnień, dla jednostek już funkcjonujących oraz przewidywanych do uruchomienia, w latach kolejnych stanie się zatem jednym z najistotniejszych wyzwań dla planujących rozwój wytwórców energii. Dlatego też 2012 rok rozpocznie w PGE GiEK S.A. nie tylko czas realizacji kolejnych inwestycji rozwojowych, ale i zdecydowanych działań zmierzających do optymalizacji kosztów wytwarzania.  Źródło: PGE GiEK SA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl