Dziś jest czwartek, 12 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8505 -0.4% 1EUR 4.2846 -0.01% 1GBP 5.0756 -0.08%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rekordowa w skali roku- 38 milionowa tona węgla.

2 styczeń 2012.

30 grudnia 2011 o godz. 11:08 do Elektrownia Bełchatów trafiła rekordowa w skali roku - 38. milionowa tona węgla!
Osiągnięcie najwyższego w historii Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów poziomu wydobycia węgla brunatnego, jest jednym z dowodów na bardzo dobrą kondycję największego wytwórcy energii elektrycznej w Polsce. Większa produkcja energii elektrycznej przekłada się wprost na zwiększenie wydobycia i sprzedaży węgla brunatnego. W dotychczasowej historii Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów (aktualnie Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.) rekordowy był 1989 rok, kiedy do bełchatowskiej elektrowni dostarczono 37 mln 573 tysiące ton węgla, a na rynek zewnętrzny sprzedano kolejne 12 tys. ton. Ale ten rekord nie jest już aktualny - 30 grudnia 2011 roku dostarczono do Oddziału Elektrownia Bełchatów 38. milionową tonę węgla. Łącznie - zarówno do samej elektrowni, jak i na rynek zewnętrzny (dla klientów indywidualnych) - kopalnia Bełchatów w 2011 roku sprzeda ponad 38,5 miliona ton węgla, z czego 25 milionów ton wydobyto w Polu "Bełchatów", a ponad 13,5 miliona ton w Polu "Szczerców".

Mijający rok, jest dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, wyjątkowy i pełen istotnych osiągnięć - podsumowuje Jacek Kaczorowski Prezes Zarządu PGE GiEK SA. - nasz tegoroczny sukces zawdzięczamy zrealizowanym w mijającym roku przedsięwzięciom inwestycyjnym. Wspomnieć należy przede wszystkim o oddaniu do eksploatacji najnowocześniejszego w kraju bloku energetycznego w Elektrowni Bełchatów, który osiąga moc maksymalną 910 MW, a także oddaniu w Oddziale Zespół Elektrowni Dolna Odra najnowocześniejszego i największego w Polsce kotła o wysokiej sprawności spalania, wykorzystującego 100% biomasy.  
 PGE GiEK SA rozpoczęła także prace nad nowymi inwestycjami ogłaszając przetargi na nowe moce wytwórcze w Elektrowni Turów, elektrociepłowniach: Bydgoszcz i Gorzów oraz Elektrowni Pomorzany wchodzącej w skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Trwają także działania mające na celu budowę dwóch bloków energetycznych w PGE Elektrownia Opole S.A. o mocy 800-900 MW każdy.
Oddanie nowego bloku w Elektrowni Bełchatów w roku 2011 spowodowało znaczące zwiększenie zapotrzebowania PGE GiEK S.A. na limity emisji CO2. Konieczność zakupu dodatkowych uprawnień, dla jednostek już funkcjonujących oraz przewidywanych do uruchomienia, w latach kolejnych stanie się zatem jednym z najistotniejszych wyzwań dla planujących rozwój wytwórców energii. Dlatego też 2012 rok rozpocznie w PGE GiEK S.A. nie tylko czas realizacji kolejnych inwestycji rozwojowych, ale i zdecydowanych działań zmierzających do optymalizacji kosztów wytwarzania.  Źródło: PGE GiEK SA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl