Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Elektrownia GE pomoże Turcji zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną

14 luty 2012.
 • Gazowo-parowa elektrownia 9FB zapewni wysoką wydajność i elastyczność operacyjną
 • Elektrownie zasilane gazem pomogą Turcji zmodernizować infrastrukturę energetyczną i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię
 • Technologie GE już teraz odpowiadają za 30% ogólnej produkcji energii elektrycznej w Turcji

  GE (NYSE:GE) zawarło umowy na dostawy sprzętu i usług dla nowej zasilanej gazem elektrowni w regionie Erzin w południowej Turcji wzmacniając swoją pozycję jako głównego dostawcy dla rosnącego tureckiego prywatnego sektora energii. Właścicielem i operatorem elektrowni jest jeden z wiodących tureckich inwestorów z sektora energetycznego - Akenerji. Zasilana gazem ziemnym elektrownia gazowo-parowa Egemer Elektrik Uretim A.S. (Egemer) w Erzin będzie generować 900 megawatów mocy zaspokajając 2,6% aktualnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Turcji. Elektrownia podniesie o 1,6% zainstalowaną moc w Turcji, wynoszącą obecnie 53 gigawatów.

  GE dostarczy dla zasilanej gazem elektrowni Egemer Elektrik Uretim A.S. w Erzin dwie turbiny gazowe Frame 9FB oraz trzy generatory. Firma podpisała także 12-letnią umowę serwisową, obejmującą planowane i nieplanowane usługi konserwacji, które pomogą zapewnić długoterminowe, niezawodne działanie sprzętu.

  Elektrownia, wykorzystując zaawansowane technologie, będzie generować wysoce elastyczną i efektywną energię. Obiekt będzie wyposażony w zaawansowany system spalania, który pomoże zachować zgodność z kryteriami emisji środowiskowej określonymi w standardach europejskich.

  "Rozwijająca się turecka gospodarka napędza zwiększony popyt na energię elektryczną, a dużą część tego zapotrzebowania zaspokaja sektor prywatny" - mówi Ahmet Ümit Danisman, CEO Akenerji. - "Aby osiągnąć sukces w tym sektorze, istotne jest nawiązywanie współpracy z dostawcami takimi jak GE, którzy są w stanie dostarczać sprawdzone, niezawodne i efektywne technologie wytwarzania energii".

  Od chwili otwarcia regionalnego biura sprzedaży w Stambule w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, GE było bardzo aktywne na tureckim rynku energetycznym. Do dziś, firma dostarczyła sprzęt zarówno dla działających jak i dopiero budowanych elektrowni w Turcji o łącznej mocy ponad 10, 000 megawatów. Instalacje te obejmują wysokowydajne turbiny gazowe i turbiny gazowe pochodzenia lotniczego, turbiny parowe, silniki gazowe Jenbacher oraz turbiny wiatrowe.

  Nowy projekt Akenerji ma na celu zapewnianie wyższego poziomu efektywności i elastyczności przy jednoczesnym utrzymaniu dobrych wyników w zakresie ochrony środowiska.

  "Ta gazowo-parowa elektrownia będzie jedną z najefektywniejszych w regionie" - powiedział Ricardo Cordoba, Prezes Regionalny GE Energy. - "Turbiny gazowe 9FB zapewnią również sprawniejsze uruchomienie oraz elastyczność regulacji potrzebną przy pracy cyklicznej, co będzie istotnym czynnikiem w tureckim prywatnym sektorze energetycznym w ciągu kilku najbliższych lat".

  Zasilana gazem elektrownia Egemer-Erzin planowo rozpocznie działalność komercyjną w trzecim kwartale 2014 r., znacząco zwiększając zainstalowaną moc Akenerji w Turcji. Według szacunków, zapotrzebowanie na energię w Turcji będzie rosło o około 6% rocznie do roku 2018; zapotrzebowanie to już wzrosło o 8% w 2011 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zdolność wytwórcza kraju wynosi obecnie ponad 50 gigawatów • Źródło: GE
  O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
  Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
  Copyright © Energoelektronika.pl