Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Elektrownia GE pomoże Turcji zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną

14 luty 2012.
 • Gazowo-parowa elektrownia 9FB zapewni wysoką wydajność i elastyczność operacyjną
 • Elektrownie zasilane gazem pomogą Turcji zmodernizować infrastrukturę energetyczną i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię
 • Technologie GE już teraz odpowiadają za 30% ogólnej produkcji energii elektrycznej w Turcji

  GE (NYSE:GE) zawarło umowy na dostawy sprzętu i usług dla nowej zasilanej gazem elektrowni w regionie Erzin w południowej Turcji wzmacniając swoją pozycję jako głównego dostawcy dla rosnącego tureckiego prywatnego sektora energii. Właścicielem i operatorem elektrowni jest jeden z wiodących tureckich inwestorów z sektora energetycznego - Akenerji. Zasilana gazem ziemnym elektrownia gazowo-parowa Egemer Elektrik Uretim A.S. (Egemer) w Erzin będzie generować 900 megawatów mocy zaspokajając 2,6% aktualnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Turcji. Elektrownia podniesie o 1,6% zainstalowaną moc w Turcji, wynoszącą obecnie 53 gigawatów.

  GE dostarczy dla zasilanej gazem elektrowni Egemer Elektrik Uretim A.S. w Erzin dwie turbiny gazowe Frame 9FB oraz trzy generatory. Firma podpisała także 12-letnią umowę serwisową, obejmującą planowane i nieplanowane usługi konserwacji, które pomogą zapewnić długoterminowe, niezawodne działanie sprzętu.

  Elektrownia, wykorzystując zaawansowane technologie, będzie generować wysoce elastyczną i efektywną energię. Obiekt będzie wyposażony w zaawansowany system spalania, który pomoże zachować zgodność z kryteriami emisji środowiskowej określonymi w standardach europejskich.

  "Rozwijająca się turecka gospodarka napędza zwiększony popyt na energię elektryczną, a dużą część tego zapotrzebowania zaspokaja sektor prywatny" - mówi Ahmet Ümit Danisman, CEO Akenerji. - "Aby osiągnąć sukces w tym sektorze, istotne jest nawiązywanie współpracy z dostawcami takimi jak GE, którzy są w stanie dostarczać sprawdzone, niezawodne i efektywne technologie wytwarzania energii".

  Od chwili otwarcia regionalnego biura sprzedaży w Stambule w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, GE było bardzo aktywne na tureckim rynku energetycznym. Do dziś, firma dostarczyła sprzęt zarówno dla działających jak i dopiero budowanych elektrowni w Turcji o łącznej mocy ponad 10, 000 megawatów. Instalacje te obejmują wysokowydajne turbiny gazowe i turbiny gazowe pochodzenia lotniczego, turbiny parowe, silniki gazowe Jenbacher oraz turbiny wiatrowe.

  Nowy projekt Akenerji ma na celu zapewnianie wyższego poziomu efektywności i elastyczności przy jednoczesnym utrzymaniu dobrych wyników w zakresie ochrony środowiska.

  "Ta gazowo-parowa elektrownia będzie jedną z najefektywniejszych w regionie" - powiedział Ricardo Cordoba, Prezes Regionalny GE Energy. - "Turbiny gazowe 9FB zapewnią również sprawniejsze uruchomienie oraz elastyczność regulacji potrzebną przy pracy cyklicznej, co będzie istotnym czynnikiem w tureckim prywatnym sektorze energetycznym w ciągu kilku najbliższych lat".

  Zasilana gazem elektrownia Egemer-Erzin planowo rozpocznie działalność komercyjną w trzecim kwartale 2014 r., znacząco zwiększając zainstalowaną moc Akenerji w Turcji. Według szacunków, zapotrzebowanie na energię w Turcji będzie rosło o około 6% rocznie do roku 2018; zapotrzebowanie to już wzrosło o 8% w 2011 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zdolność wytwórcza kraju wynosi obecnie ponad 50 gigawatów • Źródło: GE
  O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
  Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
  Copyright © Energoelektronika.pl