Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1717 -1.28% 1EUR 4.5342 -0.59% 1GBP 5.1437 -1.14%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Elektryzująca premiera systemu Schüco ProSol TF

8 marzec 2012.
Już w kwietniu ofertę systemów solarnych Schüco wzbogacą wielowarstwowe moduły fotowoltaiczne nowej generacji Schüco ProSol TF+ wyróżniające się czarnym, lśniącym wyglądem i ponadprzeciętną wydajnością. Nowa seria otwiera niedostępne dotąd możliwości projektowe, zarówno pod kątem kształtowania architektury budynku, jak i efektywności energetycznej.


Pakiet szyby zespolonej z przeziernym modułem ProSol TF+ zintegrowany z fasadą pasywną FW 50+.SI
Ponad 40% rocznego zapotrzebowania na energię przypada na budynki. To ogromny potencjał oszczędności, który musi być brany pod uwagę przy projektowaniu - nie tylko pod kątem oszczędzania, lecz również generowania energii. Ogromny wpływ na ostateczny bilans energetyczny ma powłoka budynku, która może jednocześnie oszczędzać energię cieplną i generować energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Nowe standardy w dziedzinie zrównoważonej architektury wyznaczają rozwiązania fotowoltaiczne Schüco ProSol TF+. Od zewnątrz moduły zwracają uwagę lśniącym, ciemnym designem. Olśniewająca estetyka systemu to zasługa wysokoefektywnej, wielowarstwowej budowy. Moduły okienno-fasadowe Schüco ProSol TF+ są dostępne w najszerszej dostępnej gamie rozmiarowej i pięciu stopniach przezierności. Daje to jeszcze większe możliwości kształtowania przeszklonej architektury, łącznie z maksymalnie przeziernymi fasadami dającymi doskonały widok na zewnątrz. Innowacyjna technologia gwarantuje 30% więcej uzysków w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań cienkowarstwowych, dzięki jeszcze skuteczniejszemu wykorzystaniu światła rozproszonego.

Słoneczne horyzonty architektury


Fasada zintegrowana z modułami nieprzeziernymi Fot. Schüco
Moduły z serii Schüco ProSol TF+ pozwalają na projektowanie eleganckich, czarnych konstrukcji fasadowych o spójnym wyglądzie. Intensywną głębię barwy uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch warstw krzemu - amorficznego i mikrokrystalicznego, które połączone razem wykorzystują znacznie szersze spektrum światła.

Moduł Schüco ProSol TF+
zintegrowany z fasadą nieizolowaną SCC 50 HD
Fot. Schüco
Duży wybór stopni przezierności, od modułów całkowicie nieprzeziernych aż po częściowo przezierne w stopniu od 5% do 25% co 5%, pozwala dostosować wygląd poszczególnych elementów fasady do indywidualnej wizji projektanta. Szeroki i elastyczny zakres rozmiarowy modułów, od 200 x 300 mm aż do 2200 x 2600 mm, otwiera różnorodne możliwości kompozycyjne. Funkcjonalny system Schüco ProSol TF+ może być harmonijnie łączony z fasadami wentylowanymi, niewentylowanymi, świetlikami dachowymi oraz oknami i drzwiami Schüco. W przypadku modułów łączonych wielkość pojedynczych elementów okienno-fasadowych może wynosić nawet 2000 x 4000 mm, co umożliwia swobodne projektowanie wielkopowierzchniowych konstrukcji fasadowych.

Przełom w dziedzinie wydajności


Budowa modułu Schüco ProSol TF+ Fot. Schüco
Schüco ProSol TF+, bazująca na kombinacji dwóch rodzajów krzemu - amorficznego i mikrokrystalicznego, umożliwia jeszcze efektywniejsze wykorzystanie krótkofalowego spektrum światła, jakie występuje podczas zachmurzenia lub zmierzchu. Szyba solarna z powłoką TCO o grubości 3.2 mm zapewnia efektywną ochronę modułu a zarazem maksymalną przepuszczalność światła. Elementy konstrukcyjne zostały trwale złączone za pomocą specjalnej folii laminowanej. Pojedynczy moduł posiada minimalną grubość zaledwie 8 mm. W optymalnych warunkach moduły mogą wykazywać uzyski solarne nawet na poziomie 80 Wp/m2. Praca układu jest niezależna od wysokich temperatur roboczych czy nawet częściowego zacienienia absorbera, co pozwala generować energię przez cały rok.

Moduły okienne i fasadowe Schüco ProSol TF+

Moduły fotowoltaiczne z serii ProSol TF+ pozwalają na projektowanie eleganckich, czarnych konstrukcji fasadowych i okiennych o harmonijnym wyglądzie. Szerokie spektrum stopni przezierności, od modułów całkowicie nieprzeziernych aż po częściowo przezierne od 5% do 25%, pozwala dostosować wygląd poszczególnych elementów fasady do indywidualnej wizji projektanta. Intensywną głębię barwy uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch warstw krzemu - amorficznego i mikrokrystalicznego, które w połączeniu wykorzystują znacznie szersze spektrum światła. Moduły wielowarstwowe, gwarantują nawet o 30% większą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi technologiami cienkowarstwowymi. W optymalnych warunkach pojedynczy element może wykazywać uzyski solarne nawet na poziomie 80 Wp/m2. Wydajna praca układu jest niezależna od wysokich temperatur roboczych czy nawet częściowego zacienienia absorbera. Bogaty i elastyczny zakres wymiarowy modułów, od 200 x 300 mm aż do 2200 x 2600 mm, otwiera szerokie możliwości komponowania systemu z różnymi elementami fasady. W przypadku modułów łączonych wielkość pojedynczych elementów okienno-fasadowych może wynosić nawet 2000 x 4000 mm, co umożliwia swobodne projektowanie wielkopowierzchniowych konstrukcji fasadowych.Źródło: Shueco
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl