Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowoczesna analityka przyszłością medycyny

12 marzec 2012.
Nowoczesna analityka przyszłością medycyny XIV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab
Diagnostyka laboratoryjna odgrywa coraz ważniejszą rolę w wykrywaniu przyczyn wielu chorób oraz monitorowaniu efektów leczenia. Ostatnie lata to czas ogromnego postępu w tej dziedzinie, pojawienia się nowych technik badawczych i wprowadzania coraz nowocześniejszej aparatury. O innowacyjnych metodach analitycznych i technikach pomiarowych wykorzystywanych w laboratoriach medycznych, a także o procesie automatyzacji i informatyzacji fazy przedanalitycznej, diagności laboratoryjni będą mieli okazję dyskutować przy okazji konferencji "Postęp technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienną praktykę", która odbędzie się drugiego dnia XIV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012, które trwać będą od 28 do 30 marca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, przy ul. Marsa 56c, w Warszawie.
Na całym świecie zespoły naukowe poszukują nowych wskaźników chorobowych oraz mierzalnych zmian w komórkach organizmu i zachodzących w nich procesów biochemicznych, które pozwoliłyby na bardzo wczesnym etapie wykryć zmiany chorobowe, a co za tym idzie na odpowiednio szybkie wprowadzenie leczenia. Kluczem do sukcesu terapeutycznego jest połączenie innowacyjnego sprzętu i nowoczesnych metod badawczych ze stale aktualizowaną wiedzą diagnostów laboratoryjnych.
Do codziennej praktyki diagnostycznej wprowadzane są między innymi testy multiparametrowe, pozwalające nie tylko na stwierdzenie czy pacjent jest chory, ale również na określenie stadium schorzenia. Coraz częściej materiał biologiczny jest gromadzony w biobankach, które czynnie wspomagają badania z zakresu nowoczesnych biomarkerów.
Organizatorzy konferencji "Postęp technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienną praktykę" - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, zaprezentują najnowsze osiągnięcia w zakresie wykrywania biomarkerów, nowych technologii pomiarowych oraz działań wspomagających rozwój medycyny laboratoryjnej.
Udział w spotkaniu pozwala na zdobycie punktów edukacyjnych. Zainteresowane osoby powinny wypełnić w dwóch egzemplarzach formularze potwierdzające uczestnictwo w wykładach, dostępne przed wejściem do sal seminaryjnych  w miejscach oznaczonych ?Punkty edukacyjne".
Wstęp na konferencję jest dla przedstawicieli branży laboratoryjnej bezpłatny. Należy jednak dokonać obowiązkowej rejestracji na targi na stronie www.targieurolab.pl/rejestracja bądź na miejscu.
Podczas targów EuroLab odbędzie się również wiele innych interesujących wykładów i seminariów, zorganizowanych zarówno przez ekspertów z instytucji państwowych, jak i prywatnych placówek badawczych. Z kolei na ponad 200 stoiskach, czołowi wystawcy zaprezentują profesjonalny sprzęt laboratoryjny, akcesoria, odczynniki chemiczne i wiele innych elementów wyposażenia placówek badawczych.
Zwiedzający na miejsce będą mogli się dostać bezpłatnym, oznakowanym autobusem zapewnionym przez organizatora targów, który kursować będzie co dziesięć minut spod Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Emilii Plater).

Źródło: MTtargi
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl