Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

W służbie innowacji Targi EuroLab 2012 zgromadziły czołowych producentów i dystrybutorów z branży laboratoryjnej

11 kwiecień 2012.
W służbie innowacji Targi EuroLab 2012 zgromadziły czołowych producentów i dystrybutorów z branży laboratoryjnej

6300 zwiedzających, 215 wystawców z 15 krajów i wiele interesujących wydarzeń merytorycznych - XIV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012 przyciągnęły czołowych producentów i dystrybutorów z branży laboratoryjnej, a także wielu przedstawicieli placówek badawczych, wybitnych ekspertów oraz studentów chemii, biologii, farmakologii i innych kierunków przygotowujących do pracy w laboratoriach. Impreza odbyła się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w dniach 28-30 marca 2012 roku.  Targi EuroLab objęli honorowymi patronatami: prof. dr hab. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. Michał Kleiber - Prezes Polskiej Akademii Nauk. W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszyły Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab 2012.

Targi EuroLab w wyjątkowy sposób łączą od 14 lat biznes z nauką. Pozwala to ich uczestnikom nie tylko zapoznać się z najnowszą ofertą kompleksowego wyposażenia laboratoriów, ale również daje szansę na zdobycie wiedzy i pogłębienie kompetencji.

Podczas otwarcia XIV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012, prof. dr hab. Ewa Bulska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodnicząca Komisji Spektrometrii Atomowej i Cząsteczkowej Komitetu Chemii Analitycznej PAN, podkreślała, że jest to jedyna słuszna formuła tego typu imprezy, ponieważ sprzęt i zaawansowana aparatura spełniają swoja rolę tylko w rękach wybitnych specjalistów, którzy są w stanie wykorzystać ich naukowy potencjał. Prof. dr hab. Ewa Bulska mówiła również, o tym, że targi EuroLab są platformą wymiany doświadczeń i miejscem, w którym kształtowane są kolejne pokolenia ekspertów z branży laboratoryjnej.

Podczas otwarcia targów, Urszula Potęga, Prezes Zarządu Spółki MT Targi, organizatora EuroLab wręczyła Grand Prix prof. dr hab. Adamowi Hulanickiemu, honorowemu przewodniczącemu Komitetu Chemii Analitycznej PAN, członkowi korespondentowi PAN, reprezentującemu Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżnienie jest dowodem wieloletniej przyjaźni, współpracy i uznania. Urszula Potęga dziękowała prof. dr hab. Adamowi Hulanickiemu za merytoryczne i mentalne wsparcie przy organizacji wszystkich edycji targów EuroLab. "To wielki człowiek. Nie tylko wielki człowiek nauki, ale przede wszystkim człowiek wielkiego serca. Nigdy nie odmówił nam pomocy i rady." - podkreślała.

Laboratorium od A do Z

Podczas targów EuroLab swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z trzech sektorów tematycznych: analityki chemicznej, Life Science i biotechnologii oraz metrologii. Zwiedzający mogli między innymi zapoznać się z propozycjami dystrybutorów akcesoriów laboratoryjnych, drobnego sprzętu, szkła laboratoryjnego, mebli i innych elementów wyposażenia, a także aparatury analitycznej oraz sprzętu optycznego i kontrolno-pomiarowego. Wśród produktów nie zabrakło również substancji chemicznych, odczynników, testów oraz oprogramowania, a także profesjonalnych środków czystości i odzieży ochronnej. Swoją ofertę prezentowały również instytuty naukowo-badawcze, uczelnie wyższe, instytucje i placówki certyfikujące.

"Uczestniczymy w Targach od 1996 roku. Jest to jedna z najlepszych form kontaktu z klientem i prezentacji sprzętu laboratoryjnego, którego jesteśmy producentem. Zupełnie inny wymiar miały targi w latach 90', kiedy nie było jeszcze tak szerokiego dostępu do internetu, a przedstawicielstwa zagranicznych firm w Polsce były rzadkością. Wówczas była to jedyna szansa na szerokie pokazanie swojej oferty. Z czasem, wraz z rozwojem internetu, targi zmieniły swój charakter. Nie jest to główna forma kontaktu z klientem, ale mimo wszystko warto tu być, żeby zaznaczyć swoje ważne miejsce w biznesie laboratoryjnym. Jakiś czas temu na kilka lat zrezygnowaliśmy z udziału w targach. Po przeprowadzeniu wnikliwych analiz okazało się, że jednak przychodzi tu wielu zwiedzających i zawierane są tu nowe kontrakty. Dlatego wróciliśmy. Chcemy być liderem na rynku i dlatego musimy być widoczni" - mówi Piotr Witukiewicz, Szef Sprzedaży Działu Laboratoryjnego firmy Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Na targowych stoiskach nie zabrakło premier i nowości. Wśród nich znalazły się między innymi: dygestorium bez blatu z wózkiem jezdnym, zastępującym blat roboczy, inkubator o ruchu rezonującym akustycznie (system do hodowli kultur mikrobiologicznych), analizator tlenu i dwutlenku węgla w opakowaniach zamkniętych czy grawimetryczny system przygotowania próbek, stosowany głównie w chromatografii i przygotowaniu wzorców.

"Chcemy zajmować ważne miejsce w branży laboratoryjnej, dlatego udział w takiej imprezie, jak Targi EuroLab jest dla nas oczywisty. Jest to jedyne wydarzenie o tak szerokim dotarciu w świecie laboratoryjnym. Do hali w Warszawie zjeżdża się całe spektrum podmiotów z Polski, a nawet z zagranicy." - podkreśla Mariusz Raczak, Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny Merazet S.A.

Targowa rywalizacja

Wielu wystawców targów EuroLab zgłosiło swoje produkty do konkursu na najlepszą ofertę Targów EuroLab 2012. Konkurs jest doskonałą okazją do wypromowania danego produktu. Nagrodą jest bowiem unikalne logo rozpoznawalne w branży laboratoryjnej, które laureat będzie mógł wykorzystywać m.in. w materiałach drukowanych i elektronicznych. Jury, złożone z wybitnej kadry naukowej przyznało nagrody w trzech kategoriach. Nagrodę w dziedzinie "Laboratoryjna Aparatura Pomiarowa" otrzymała firma GBC Polska M. Szkolmowski i wsp. Sp. J. za BWB XP za Pięciokanałowy fotometr płomieniowy, z kolei dwa równorzędne wyróżnienia trafiły do DONSERV® za Polarymetr AUTOPOL VI - firmy Rudolph oraz do AB SCIEX Sp. z o.o. za mikroUHPLC Eksigent ExpressLC Ultra.

W kategorii "Terenowa Aparatura Pomiarowa" sędziowie przyznali nagrodę Korporacji Wschód Sp. z o.o. za Urządzenie do weryfikacji numerów seryjnych w pojazdach Regula model 7505M, a dwa wyróżnienia firmom: ELMETRON Sp. j. za Wielofunkcyjny przyrząd CX-461 i SPECTROPOL za Analizator tlenu NEOFOX SPORT.

Z kolei w dziedzinie "Wyposażenie laboratorium" nagroda trafiła do WITKO Sp. z o.o. za Dygestorium laboratoryjne SecuFlow 2100 mm, a wyróżnienia do DONSERV® za Szybki ekstraktor ciśnieniowy Speed Extrator - firmy Büchi AG oraz do GBC Polska M. Szkolmowski i wsp. Sp. J. za eVol® - elektronicznie sterowaną strzykawkę analityczną.

Podczas targów został rozstrzygnięty również Konkurs na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe Targów EuroLab, w którym zwycięzcą została firma LABART Sp. z o. o - GRUPA VWR INTERNATIONAL COMPANY, a wyróżnione zostało przedsiębiorstwo Eppendorf Poland Sp. z o.o.

Piłka nożna na EuroLab 2012

Program targów EuroLab obfitował w interesujące wydarzenia merytoryczne. W salach konferencyjnych codziennie odbywały się kolejne seminaria prowadzone przez wybitnych ekspertów, zarówno z instytucji państwowych, jak i firm prywatnych specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach branży laboratoryjnej.

Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, motywem przewodnim pierwszego dnia targów EuroLab były zagadnienia związane z tym sportem, w tym między innymi badania antydopingowe. Nawiązanie do piłki nożnej było tym bardziej oczywiste, że w 2012 roku zarówno targi EuroLab, jak i rozgrywki EURO odbywają się po raz czternasty.

Pierwszego dnia targów odbyła się w związku z tym konferencja "Doping. Dopalacze. Detoks"; zorganizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN przy współpracy z Instytutem Sportu, Narodowym Instytutem Leków w Warszawie oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładem Higieny. Ponadto wszyscy zwiedzający mogli odwiedzić antydopingowy punkt informacyjny Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie i obejrzeć prezentację sprzętu używanego do przeprowadzenia kontroli antydopingowej.

Punkty edukacyjne i certyfikowane szkolenia

Uczestnictwo w wybranych wydarzeniach merytorycznych towarzyszącym targom EuroLab pozwalały uczestnikom na zdobycie punktów edukacyjnych. Wśród tych spotkań znalazły się m.in.: cykl wykładów "Problemy laboratoriów", zorganizowany przez Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny, prelekcje prowadzone przez przedstawicieli firm wystawiających się na targach EuroLab, a także konferencja "Postęp technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienną praktykę", której organizatorem była Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej.

Inne seminaria umożliwiały uczestnikom otrzymanie międzynarodowych certyfikatów. Wśród nich znalazły się warsztaty pt.: "Materiały odniesienia i porównania międzylaboratoryjne: niezbędne narzędzia kontroli jakości wyników", które poprowadzili autoryzowani wykładowcy europejskiego projektu TrainMiC® (Trainning in Metrology in Chemistry). Materiały szkoleniowe na spotkanie opracowała grupa międzynarodowych ekspertów, współpracujących od dziesięciu lat w ramach projektu realizowanego w Instytucie Pomiarów i Materiałów Odniesienia, Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej.

Woda i tęcza

Drugiego dnia targów EuroLab odbyło się między innymi seminarium zorganizowane przez Polskie Centrum Akredytacji "Bezpieczna żywność i woda pitna", podczas którego prelegenci omówili problematykę akredytacji laboratoriów badawczych i jednostek certyfikujących wyroby, działalność tych jednostek oraz systemy ich zarządzania. Ostatniego dnia imprezy trwał z kolei cykl wykładów "Kolory biotechnologii - interdyscyplinarna biotechnologia na uczelni technicznej". Podczas kolejnych prelekcji eksperci z Zakładu Mikrobioanalityki i Zakładu Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych Instytutu Biotechnologii, Wydziału Chemicznego, Politechniki Warszawskiej omawiali zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem procesów biotechnologicznych i opowiadali o kolorach biotechnologii, związanych dziedzinami, w których jest ona stosowana. Spotkanie poprowadziła prof. Elżbieta Malinowska, dyrektor Instytutu Biotechnologii Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej i wybitny naukowiec w dziedzinie miniaturowych sensorów chemicznych i biosensorów.

"Bardzo cieszymy się, że targi EuroLab z roku na rok przyciągają coraz więcej zwiedzających i wystawców z branży. To niewątpliwie świadczy o prestiżu i dobrym przygotowaniu imprezy. Oczywiście stale będziemy się starać wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów i mamy nadzieję, że kolejne edycje wydarzenia będą jeszcze lepsze. Już dziś rozpoczynamy przygotowania do EuroLab 2013" - podkreśla Piotr Skoneczka, szef projektu targów EuroLab.Źródło: Targi eurolab
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl