Dziś jest czwartek, 24 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8473 +0.17% 1EUR 4.2778 -0.03% 1GBP 4.9449 -0.51%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
13 listopad 2019
Warsaw Industry Week 2019 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

REKORDOWE PRZYCHODY ELEKTROMONTU W 2011 ROKU

30 kwiecień 2012.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, zaprezentowała wyniki finansowe za 2011 rok. Przychody Spółki wzrosły w porównaniu z 2010 rokiem o 20 procent i wyniosły ponad 23 mln złotych. Zysk netto osiągnął wartość 298 tys. złotych i był o prawie 300 proc. większy niż w 2010 roku.
"Cieszy nas rekordowa sprzedaż, której poziom po raz pierwszy w historii przekroczył 20 mln złotych. Ostatnie cztery lata pokazują, jak bardzo dynamicznie rosną przychody Elektromontu - w tym okresie wzrosły o prawie 240 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni z portfela zamówień na ten rok. Jak na razie ma on wartość ponad 14 mln złotych ale nie wykluczamy, że będzie on znacznie większy." - powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.
Spółka w marcu zdobyła dwa nowe kontrakty. Podpisała umowę na budowę kompleksu produkcyjno - biurowo - socjalnego w Opolu (wartość prac to 1,46 mln złotych netto) oraz wygrała przetarg na wykonanie prac elektrycznych związanych z budową i przebudową oczyszczalni ścieków w Redlicy w gminie Dobra w województwie zachodniopomorskim. Umowa ma wartość prawie 1,2 mln złotych netto.
"Ubiegły rok był czasem dużych pozytywnych zmian w Spółce. Działamy w nowej strukturze organizacyjnej, która ściśle określa kompetencje i zakres odpowiedzialności poszczególnych pionów firmy. Dokonaliśmy podziału na część handlową i wykonawczą, co zwiększyło o 20 procent przychody ze sprzedaży i znacząco poprawiło rentowności na wszystkich poziomach działalności. We wrześniu, na dziesięciolecie istnienia otworzyliśmy nową, własną siedzibę Spółki. W grudniu ubiegłego roku Elektromont zakończył jedną ze swoich największych inwestycji ostatnich lat - Galerię "Park Handlowy Turawa" pod Opolem, gdzie wartość prac wyniosła ponad 10,7 mln złotych" - powiedział Jarosław Mazur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych Elektromont S.A..
W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont S.A. będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.Źródło: Elektromont
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl