Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1744 -0.14% 1EUR 4.537 +0.02% 1GBP 5.1777 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

REKORDOWE PRZYCHODY ELEKTROMONTU W 2011 ROKU

30 kwiecień 2012.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, zaprezentowała wyniki finansowe za 2011 rok. Przychody Spółki wzrosły w porównaniu z 2010 rokiem o 20 procent i wyniosły ponad 23 mln złotych. Zysk netto osiągnął wartość 298 tys. złotych i był o prawie 300 proc. większy niż w 2010 roku.
"Cieszy nas rekordowa sprzedaż, której poziom po raz pierwszy w historii przekroczył 20 mln złotych. Ostatnie cztery lata pokazują, jak bardzo dynamicznie rosną przychody Elektromontu - w tym okresie wzrosły o prawie 240 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni z portfela zamówień na ten rok. Jak na razie ma on wartość ponad 14 mln złotych ale nie wykluczamy, że będzie on znacznie większy." - powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.
Spółka w marcu zdobyła dwa nowe kontrakty. Podpisała umowę na budowę kompleksu produkcyjno - biurowo - socjalnego w Opolu (wartość prac to 1,46 mln złotych netto) oraz wygrała przetarg na wykonanie prac elektrycznych związanych z budową i przebudową oczyszczalni ścieków w Redlicy w gminie Dobra w województwie zachodniopomorskim. Umowa ma wartość prawie 1,2 mln złotych netto.
"Ubiegły rok był czasem dużych pozytywnych zmian w Spółce. Działamy w nowej strukturze organizacyjnej, która ściśle określa kompetencje i zakres odpowiedzialności poszczególnych pionów firmy. Dokonaliśmy podziału na część handlową i wykonawczą, co zwiększyło o 20 procent przychody ze sprzedaży i znacząco poprawiło rentowności na wszystkich poziomach działalności. We wrześniu, na dziesięciolecie istnienia otworzyliśmy nową, własną siedzibę Spółki. W grudniu ubiegłego roku Elektromont zakończył jedną ze swoich największych inwestycji ostatnich lat - Galerię "Park Handlowy Turawa" pod Opolem, gdzie wartość prac wyniosła ponad 10,7 mln złotych" - powiedział Jarosław Mazur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych Elektromont S.A..
W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont S.A. będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.Źródło: Elektromont
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl