Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Technologia GE zasili kolejne polskie farmy wiatrowe

11 maj 2012.
Technologia GE zasili kolejne polskie farmy wiatrowe

- 38 turbin GE o mocy 2,5 MW z wirnikami o średnicy 103 m zasili cztery polskie farmy wiatrowe
- Inwestycja wesprze działania kraju w zakresie odnawialnych źródeł energii
- Firma GE otwiera w Polsce centrum serwisowe w celu zapewnienia długoterminowego wsparcia technicznego

GE (NYSE: GE) dostarczy 38 turbin wiatrowych dla czterech polskich inwestycji wiatrowych realizowanych w północnej części kraju. Po oddaniu do użytkowania inwestycje te, zwane łącznie Darłowskim Centrum Energetycznym - Faza Druga ("Darłowo: Faza 2"), będą pierwszym przykładem zastosowania w Polsce turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW wyposażonych w wirniki o średnicy 103 m oferujące wysoką wydajność.

Invenergy Wind Europe LLC ("Invenergy") wraz z realizatorem, polską firma Enerco sp. z o.o. ("Enerco"), przygotowują projekt dziewięciu inwestycji związanych z energetyką wiatrową w regionie oraz w okolicach położonego nad Morzem Bałtyckim miasta Darłowo. Firma GE dostarczyła 32 turbiny wiatrowe w pierwszej fazie projektu Darłowo, którego moc wynosi obecnie 80 MW. Jego końcowy odbiór nastąpił w marcu 2011 r. Na projekt Darłowo: Faza 1 składają się inwestycje w Wiekowicach, Jeżycach i Dobiesławiu.

Projekt Darłowo: Faza 2, na który składają się obiekty w Boryszewie, Krupach, Starym Jarosławiu i Nowym Jarosławiu, zwiększy łączną zainstalowaną moc wytwarzaną z energii wiatru w gminie Darłowo do 175 MW.

Darłowo: Faza 3 zakłada dwie kolejne inwestycje aktualnie objęte umową - Gorzyca i Pękanino. Dzięki nim, łączna moc dziewięciu farm wiatrowych w gminie Darłowo zwiększy się do 250 MW.

- Darłowskie Centrum Energetyczne to wspaniały przykład tego, że Polska korzysta z ekonomicznych i ekologicznych korzyści, jakie dają zasoby energii wiatrowej - powiedział Michael Polsky, prezes i dyrektor generalny Invenergy. - Energia wiatrowa odgrywa coraz ważniejszą rolę w dążeniach Polski do spełnienia zobowiązań względem Unii Europejskiej w zakresie wytwarzania czystej energii.

Turbiny GE o mocy 2,5 MW zapewniają wysoką wydajność i niezawodność w szerokim spektrum warunków wiatrowych. Turbiny 2,5 MW zostały skonstruowane w oparciu o sprawdzone turbiny GE o mocy 1,5 MW - zainstalowane w ponad 16 500 jednostkach na świecie. Użycie turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW, wyposażonych w nowe 103-metrowe wirniki, umożliwi projektowi Darłowo osiągniecie wymaganej mocy wytwórczej przy jednoczesnym zachowaniu zakładanych poziomów wydajności, niezawodności i możliwości podłączenia do sieci energetycznej.

- Projekt Darłowo to rezultat znakomitej regionalnej współpracy między firmami Invenergy i GE - zauważa Stephan Ritter, dyrektor generalny GE ds. odnawialnych źródeł energii na teren Europy. - W związku ze skalą przedsięwzięcia otwieramy w Darłowie centrum serwisowe, aby zapewnić długoterminową niezawodność i wydajność naszych turbin wiatrowych. Turbiny wiatrowe dla projektu Darłowo: Faza 2 zostaną zmontowane w zakładach GE w Salzbergen (Niemcy). Komercyjna eksploatacja turbin rozpocznie się w czwartym kwartale 2012 roku.Źródło: GE Energy
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl