Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Technologia GE zasili kolejne polskie farmy wiatrowe

11 maj 2012.
Technologia GE zasili kolejne polskie farmy wiatrowe

- 38 turbin GE o mocy 2,5 MW z wirnikami o średnicy 103 m zasili cztery polskie farmy wiatrowe
- Inwestycja wesprze działania kraju w zakresie odnawialnych źródeł energii
- Firma GE otwiera w Polsce centrum serwisowe w celu zapewnienia długoterminowego wsparcia technicznego

GE (NYSE: GE) dostarczy 38 turbin wiatrowych dla czterech polskich inwestycji wiatrowych realizowanych w północnej części kraju. Po oddaniu do użytkowania inwestycje te, zwane łącznie Darłowskim Centrum Energetycznym - Faza Druga ("Darłowo: Faza 2"), będą pierwszym przykładem zastosowania w Polsce turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW wyposażonych w wirniki o średnicy 103 m oferujące wysoką wydajność.

Invenergy Wind Europe LLC ("Invenergy") wraz z realizatorem, polską firma Enerco sp. z o.o. ("Enerco"), przygotowują projekt dziewięciu inwestycji związanych z energetyką wiatrową w regionie oraz w okolicach położonego nad Morzem Bałtyckim miasta Darłowo. Firma GE dostarczyła 32 turbiny wiatrowe w pierwszej fazie projektu Darłowo, którego moc wynosi obecnie 80 MW. Jego końcowy odbiór nastąpił w marcu 2011 r. Na projekt Darłowo: Faza 1 składają się inwestycje w Wiekowicach, Jeżycach i Dobiesławiu.

Projekt Darłowo: Faza 2, na który składają się obiekty w Boryszewie, Krupach, Starym Jarosławiu i Nowym Jarosławiu, zwiększy łączną zainstalowaną moc wytwarzaną z energii wiatru w gminie Darłowo do 175 MW.

Darłowo: Faza 3 zakłada dwie kolejne inwestycje aktualnie objęte umową - Gorzyca i Pękanino. Dzięki nim, łączna moc dziewięciu farm wiatrowych w gminie Darłowo zwiększy się do 250 MW.

- Darłowskie Centrum Energetyczne to wspaniały przykład tego, że Polska korzysta z ekonomicznych i ekologicznych korzyści, jakie dają zasoby energii wiatrowej - powiedział Michael Polsky, prezes i dyrektor generalny Invenergy. - Energia wiatrowa odgrywa coraz ważniejszą rolę w dążeniach Polski do spełnienia zobowiązań względem Unii Europejskiej w zakresie wytwarzania czystej energii.

Turbiny GE o mocy 2,5 MW zapewniają wysoką wydajność i niezawodność w szerokim spektrum warunków wiatrowych. Turbiny 2,5 MW zostały skonstruowane w oparciu o sprawdzone turbiny GE o mocy 1,5 MW - zainstalowane w ponad 16 500 jednostkach na świecie. Użycie turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW, wyposażonych w nowe 103-metrowe wirniki, umożliwi projektowi Darłowo osiągniecie wymaganej mocy wytwórczej przy jednoczesnym zachowaniu zakładanych poziomów wydajności, niezawodności i możliwości podłączenia do sieci energetycznej.

- Projekt Darłowo to rezultat znakomitej regionalnej współpracy między firmami Invenergy i GE - zauważa Stephan Ritter, dyrektor generalny GE ds. odnawialnych źródeł energii na teren Europy. - W związku ze skalą przedsięwzięcia otwieramy w Darłowie centrum serwisowe, aby zapewnić długoterminową niezawodność i wydajność naszych turbin wiatrowych. Turbiny wiatrowe dla projektu Darłowo: Faza 2 zostaną zmontowane w zakładach GE w Salzbergen (Niemcy). Komercyjna eksploatacja turbin rozpocznie się w czwartym kwartale 2012 roku.Źródło: GE Energy
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl