Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Technologie ekologiczne jako siła napędowa rozwoju firm i wzrostu gospodarczego

17 maj 2012.

- "Greentelligence" - inteligentne technologie ekologiczne ważnym trendem we współczesnej gospodarce 
- Ogromne zainteresowanie targami wśród zwiedzających, wzrost liczby gości zagranicznych 
- Spektakularna prezentacja firm z Chin - kraju partnerskiego tegorocznej edycji imprezy

Hanower:
Targi HANNOVER MESSE 2012 były udane pod każdym względem. "Właściwy dobór tematyki, wzrost liczby gości zagranicznych i najwyższe noty od wystawców - w tym roku odnieśliśmy sukces na wszystkich frontach" - powiedział w piątek 27 kwietnia w Hanowerze dr Wolfram von Fritsch z zarządu Deutsche Messe AG w przemówieniu podsumowującym imprezę. "Firmy z sektora przemysłu dostały na HANNOVER MESSE nowe impulsy do dalszego rozwoju. Dla 5000 wystawców zaczyna się teraz okres intensywnej pracy."

Hasło "Greentelligence", które w tym roku było mottem targów HANNOVER MESSE, oznacza według Wolframa von Fritscha konkretne korzyści dla firm. "'Zielone technologie' to dla wielu przedsiębiorstw na całym świecie wiodący model biznesowy, a dla państw - inspiracja do rozwoju gospodarczego. Przedstawiciele przemysłu zaprezentowali w Hanowerze konkretne rozwiązania gotowe do wprowadzenia na rynek i pokazali, jak przekuć działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju w sukces biznesowy." Tematyka technologii proekologicznych była też w centrum uwagi w zainaugurowanym w roku 2012 nowym obszarze wystawienniczym IndustrialGreenTec zlokalizowanym w hali 26. Odwiedził go niemal co czwarty gość targów.

Przebieg HANNOVER MESSE 2012 odzwierciedlał dopasowanie imprezy do światowych trendów w przemyśle: na targach widoczne były wyraźnie światowe megatrendy, takie jak zmiany w koncepcji zarządzania energią, coraz większe wykorzystanie technologii przyjaznych środowisku, wzrost mobilności czy rosnąca urbanizacja. "Tematy, które w latach ubiegłych były zupełną nowością, dziś stanowią kluczowe obszary targów. Nasza strategia wychwytywania trendów i poszerzania zakresu imprezy o najaktualniejsze kwestie doskonale się sprawdza" - podkreślił dr Wolfram von Fritsch.

Na HANNOVER MESSE widać było wyraźnie, że przemysł dostrzegł szanse, jakie otwierają się przed nim dzięki zmianie polityki energetycznej i coraz szerszemu wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. "Dzięki ogromnemu potencjałowi nowych rozwiązań firmy gotowe są na przełom w energetyce i stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w zaopatrzeniu w prąd. Teraz trzeba iść krok dalej: wdrożyć nowe technologie i zacząć je stosować" - powiedział Wolfram von Fritsch.

W tym roku targi odwiedziło ponad 190 000 zwiedzających. "Byliśmy pewni, że uda nam się przekroczyć wskaźniki z i tak dobrego roku 2010. Ale fakt, że liczba gości na HANNOVER MESSE 2012 osiągnęła pułap rekordowej edycji 2008, to realne potwierdzenie rangi tego wydarzenia. Dodatkowo ogromnie cieszy nas wzrost liczby uczestników, którzy przyjechali do Hanoweru spoza granic Niemiec" - dodał Wolfram von Fritsch. W roku 2012 w targach udział wzięło 50 000 gości zagranicznych - o 1/3 więcej niż w edycji 2008. Aż 20 000 zwiedzających przyjechało spoza Europy. "Odnotowaliśmy wzrost liczby zwiedzających nie tylko z Chin - kraju partnerskiego imprezy, ale także z Indii, Korei, Brazylii i USA." Liczba uczestników z krajów europejskich również się zwiększyła.

HANNOVER MESSE umocniły też swoją pozycję imprezy skierowanej do osób decyzyjnych z najwyższych szczebli zarządzania. "Co piąty gość targów był członkiem zarządu lub właścicielem firmy" - podkreślił Wolfram von Fritsch. Udział specjalistów z branży wśród zwiedzających zwiększył się aż o 5% w stosunku do rekordowego roku 2008: na edycji 2012 grupa ta stanowiła aż 95% ogółu uczestników. "Duże znaczenie na arenie międzynarodowej, trafny dobór tematyki i fakt, że impreza jest miejscem spotkań osób decyzyjnych czynią z HANNOVER MESSE miejsce spotkań, networkingu i nawiązywania relacji biznesowych dla ludzi biznesu, nauki i polityki z całego świata."

Chiny - tegoroczny partner imprezy - pokazały pod hasłem "Green + Intelligence" innowacyjne rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. "Teraz poprzeczka stawiana partnerowi HANNOVER MESSE umieszczona jest jeszcze wyżej" - podkreślił Wolfram von Fritsch. "Chiny zaprezentowały się jako mocny partner biznesowy, który stawia na rozwój i nowe technologie." Kraj ten wykorzystał targi w Hanowerze jako największą do tej pory platformę prezentacji osiągnięć przemysłowych poza własnymi granicami. W imprezie udział wzięło aż 500 firm z Państwa Środka; były one obecne we wszystkich obszarach tematycznych wystawy. Uroczystego otwarcia HANNOVER MESSE 2012 dokonali wspólnie premier ChRL Wen Jiabao oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Kolejna edycja targów zapowiada się bardzo obiecująco. "Już ponad 600 firm zgłosiło chęć udziału w HANNOVER MESSE 2013. Wielu wystawców pytało się o możliwość szerszej niż dotąd obecności na imprezie. Według naszych przewidywań targi zajmą w przyszłym roku cały teren wystawienniczy w Hanowerze".

Targi HANNOVER MESSE 2013 rozpoczną się 8 kwietnia i potrwają do 12 kwietnia 2013.Źródło: HANNOVER MESSE
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl