Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ELEKTROMONT - PONAD 330 PROCENTOWY WZROST ZYSKU W I KWARTALE 2012 ROKU

21 maj 2012.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, zaprezentowała raport za I kwartał 2012 roku. Przychody Spółki ze sprzedaży w I kwartale tego roku wyniosły 4,23 mln złotych i były mniejsze od przychodów w analogicznym okresie ubiegłego roku o 2,21 mln złotych.

Pomimo mniejszych przychodów ze sprzedaży, Elektromont wypracował w I kwartale tego roku zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 63 tys. złotych, to o ponad 330 procent więcej w porównaniu z I kwartałem 2011 roku. Wyższy o ponad 330 procent jest także zysk na działalności operacyjnej, który wyniósł ponad 61 tys. złotych. "Cieszy nas tak duży, ponad trzykrotny wzrost zysku pomimo spadku przychodów. Mniejsze przychody były spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, na które nasza branża nie ma wpływu. Zima spowodowała, że musieliśmy przesunąć część prac na późniejszy termin. Taka praktyka to w branży elektroinstalacyjnej norma i w krótkim czasie nadrobimy te opóźnienia.

Nie będzie to miało negatywnego wpływu na wysokość planowanych tegorocznych obrotów. Możemy się pochwalić, że na dzień przekazania raportu za I kwartał, portfel zamówień na 2012 rok wynosił ok. 20 mln PLN, co pozwala optymistycznie ocenić osiągnięcie planowanych na ten rok przychodów." -
powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.

Spółka w styczniu tego roku podpisała umowę na kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych i niskoprądowych w hali widowiskowej w Karlinie oraz na wykonanie robót elektrycznych przy przebudowie obwodnicy śródmieścia Szczecina. W marcu Elektromont zdobył dwa kolejne kontrakty. Podpisał umowę na  budowę kompleksu produkcyjno - biurowo - socjalnego w Opolu (wartość prac to 1,46 mln złotych netto) oraz wygrał przetarg na wykonanie prac elektrycznych związanych z budową i przebudową oczyszczalni ścieków w Redlicy w gminie Dobra w województwie zachodniopomorskim. Umowa ma wartość prawie 1,2 mln złotych netto.

W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont S.A. będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii.  Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.Źródło: Elektromont S.A
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl