Dziś jest sobota, 19 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Umicore wykorzysta technologię GE do usuwania selenu i innych metali ciężkich ze ścieków powstałych w procesie recyklingu

22 maj 2012.

- Pierwsze w Europie zastosowanie technologii ABMet* na pełną skalę
- Spełnia lub przewyższa rygorystyczne standardy w zakresie usuwania selenu
- Technologia ABMet jest sprawdzonym i niezawodnym rozwiązaniem dla przemysłu, górnictwa, czy elektrowni węglowych

Umicore, globalny lider w dziedzinie technologii materiałowych, wykorzysta opracowaną przez GE technologię ABMet* (Zaawansowany Biologiczny Proces Usuwania Metali) z zakresu oczyszczania ścieków w bioreaktorze. Będzie ona usuwać selen i inne metale ciężkie ze ścieków produkowanych przez należące do Umicore zakłady recyklingu metali szlachetnych znajdujące się pod Antwerpią w Belgii. To pierwsze w Europie zastosowanie technologii ABMet na pełną skalę. Projekt pomoże Umicore osiągnąć niskie poziomy cząstek metali ciężkich w ściekach. Komercyjna eksploatacja rozpocznie się przed końcem 2013 roku.

ABMet jest sprawdzonym i niezawodnym sposobem na usuwanie wysokich poziomów selenu, azotanów i metali znajdujących się w ściekach wytwarzanych przez przemysł, górnictwo i takich dostawców energii jak elektrownie węglowe. Ten prosty system o niskim zużyciu energii jest w stanie usunąć do 99 procent selenu, a oczyszczone w ten sposób ścieki zawierają 5 ppb selenu lub mniej, w zależności od ich wcześniejszego składu.

Wyniki testów próbnych przeprowadzonych w belgijskim zakładzie Umicore zlokalizowanym w Hoboken wskazują, że system ABMet będzie doskonale sprawdzać się w takich instalacjach. Wykorzystuje on biofiltry z umieszczonymi w nich wybranymi szczepami naturalnie występujących niepatogenicznych mikroorganizmów, które oczyszczają ścieki spełniając lub przewyższając rygorystyczne standardy regulacyjne w zakresie usuwania selenu i innych metali ciężkich. Średnia przepustowość systemu ABMet zainstalowanego w zakładzie Umicore w Hoboken wynosić będzie 160 m3/godzinę (3.800 litrów na minutę).

"Opracowana przez GE technologia ABMet jest kluczowym elementem naszej strategii spełniania wymogów zawartych w nowych regulacjach oraz zaangażowania Umicore w stosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska," powiedział Peter van Herck, dyrektor działu ekologicznego w Umicore Hoboken. "To unikalne rozwiązanie pomoże nam spełnić istotne regulacje, które są dla nas wymagające, gdyż zakład produkuje ścieki o różnym składzie metali, zmieniającym się w zależności od recyklingowanego materiału."

"Stworzona przez GE technologia ABMet oczyszczająca ścieki w bioreaktorze wielokrotnie sprawdziła się w różnorodnych warunkach w Ameryce Północnej. Teraz zaczynamy wprowadzać ją do Europy," powiedział Jeff Connelly, wiceprezes do spraw systemów inżynieryjnych w dziale water and process technologies w GE Power & Water. "GE zawsze dąży do tego, aby dostarczyć technologie i wiedzę ekspercką, które są potrzebne naszym klientom do rozwiązania ich najtrudniejszych i najistotniejszych problemów. Jak pokazuje przykład Umicore, takie zaangażowanie przynosi konkretne korzyści naszym klientom."

Zakład w Hoboken odzyskuje różne rodzaje metali szlachetnych i specjalnych z recyklingowych dóbr konsumenckich i przemysłowych. W tym procesie produkuje ścieki o wysoce złożonym składzie, które wymagają od jednostki przeprowadzenia różnorodnych operacji w celu usunięcia i odzyskania metali.

System ABMet wykorzystuje mikroby umieszczone w warstwie aktywnego węgla działającego jako czynnik wzrostu, dzięki któremu mikroby mogą wytworzyć biofilm. Ścieki przepływają przez biofilm inicjując reakcję redukcyjną, która ułatwia przemianę selenu rozpuszczonego w elementarny. Jest on następnie usuwany z systemu wraz z innymi metalami i azotanami. Składnikiem odżywczym mikrobów jest opatentowany produkt sporządzony na bazie melasy. Poza podawaniem składnika odżywczego, raz stworzony system jest samowystarczalny.Źródło: GE Energy
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl