Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Umicore wykorzysta technologię GE do usuwania selenu i innych metali ciężkich ze ścieków powstałych w procesie recyklingu

22 maj 2012.

- Pierwsze w Europie zastosowanie technologii ABMet* na pełną skalę
- Spełnia lub przewyższa rygorystyczne standardy w zakresie usuwania selenu
- Technologia ABMet jest sprawdzonym i niezawodnym rozwiązaniem dla przemysłu, górnictwa, czy elektrowni węglowych

Umicore, globalny lider w dziedzinie technologii materiałowych, wykorzysta opracowaną przez GE technologię ABMet* (Zaawansowany Biologiczny Proces Usuwania Metali) z zakresu oczyszczania ścieków w bioreaktorze. Będzie ona usuwać selen i inne metale ciężkie ze ścieków produkowanych przez należące do Umicore zakłady recyklingu metali szlachetnych znajdujące się pod Antwerpią w Belgii. To pierwsze w Europie zastosowanie technologii ABMet na pełną skalę. Projekt pomoże Umicore osiągnąć niskie poziomy cząstek metali ciężkich w ściekach. Komercyjna eksploatacja rozpocznie się przed końcem 2013 roku.

ABMet jest sprawdzonym i niezawodnym sposobem na usuwanie wysokich poziomów selenu, azotanów i metali znajdujących się w ściekach wytwarzanych przez przemysł, górnictwo i takich dostawców energii jak elektrownie węglowe. Ten prosty system o niskim zużyciu energii jest w stanie usunąć do 99 procent selenu, a oczyszczone w ten sposób ścieki zawierają 5 ppb selenu lub mniej, w zależności od ich wcześniejszego składu.

Wyniki testów próbnych przeprowadzonych w belgijskim zakładzie Umicore zlokalizowanym w Hoboken wskazują, że system ABMet będzie doskonale sprawdzać się w takich instalacjach. Wykorzystuje on biofiltry z umieszczonymi w nich wybranymi szczepami naturalnie występujących niepatogenicznych mikroorganizmów, które oczyszczają ścieki spełniając lub przewyższając rygorystyczne standardy regulacyjne w zakresie usuwania selenu i innych metali ciężkich. Średnia przepustowość systemu ABMet zainstalowanego w zakładzie Umicore w Hoboken wynosić będzie 160 m3/godzinę (3.800 litrów na minutę).

"Opracowana przez GE technologia ABMet jest kluczowym elementem naszej strategii spełniania wymogów zawartych w nowych regulacjach oraz zaangażowania Umicore w stosowanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska," powiedział Peter van Herck, dyrektor działu ekologicznego w Umicore Hoboken. "To unikalne rozwiązanie pomoże nam spełnić istotne regulacje, które są dla nas wymagające, gdyż zakład produkuje ścieki o różnym składzie metali, zmieniającym się w zależności od recyklingowanego materiału."

"Stworzona przez GE technologia ABMet oczyszczająca ścieki w bioreaktorze wielokrotnie sprawdziła się w różnorodnych warunkach w Ameryce Północnej. Teraz zaczynamy wprowadzać ją do Europy," powiedział Jeff Connelly, wiceprezes do spraw systemów inżynieryjnych w dziale water and process technologies w GE Power & Water. "GE zawsze dąży do tego, aby dostarczyć technologie i wiedzę ekspercką, które są potrzebne naszym klientom do rozwiązania ich najtrudniejszych i najistotniejszych problemów. Jak pokazuje przykład Umicore, takie zaangażowanie przynosi konkretne korzyści naszym klientom."

Zakład w Hoboken odzyskuje różne rodzaje metali szlachetnych i specjalnych z recyklingowych dóbr konsumenckich i przemysłowych. W tym procesie produkuje ścieki o wysoce złożonym składzie, które wymagają od jednostki przeprowadzenia różnorodnych operacji w celu usunięcia i odzyskania metali.

System ABMet wykorzystuje mikroby umieszczone w warstwie aktywnego węgla działającego jako czynnik wzrostu, dzięki któremu mikroby mogą wytworzyć biofilm. Ścieki przepływają przez biofilm inicjując reakcję redukcyjną, która ułatwia przemianę selenu rozpuszczonego w elementarny. Jest on następnie usuwany z systemu wraz z innymi metalami i azotanami. Składnikiem odżywczym mikrobów jest opatentowany produkt sporządzony na bazie melasy. Poza podawaniem składnika odżywczego, raz stworzony system jest samowystarczalny.Źródło: GE Energy
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl