Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Pateh zajmie się dystrybucją stacji ładowania pojazdów elektrycznych EKOENERGETYKA

24 maj 2012.

Firma Pateh Jan Petryna Spółka Jawna rozpoczęła współpracę z producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych - EKOENERGETYKA-Zachód. W ofercie Ekoenergetyki znajduje się kompletna gama stacji ładowania samochodów elektrycznych, urządzeń niezbędnych do rozwoju rynku electromobility.
Terminale ładowania pojazdów elektrycznych to odpowiednik stacji benzynowych dla pojazdów z silnikami spalinowymi. Zasadnicza różnica pomiędzy tankowaniem paliwa a ładowaniem akumulatora to czas potrzebny do wykonania tej czynności. Ładowanie trwa dłużej i wymaga zatem zmiany podejścia do tego procesu. Właściciele samochodów elektrycznych mogą ładować je w swoich garażach w nocy oraz w miejscach gdzie dłużej parkują takich jak: miejsce pracy, parking centrum handlowego, hotelu bądź nawet restauracji. Możliwe jest też tak zwane szybkie ładowanie,   które może okazać się przydatne przy dalszych podróżach. Szybkie ładowarki instalowane powinny być na wyznaczonych miejscach postojowych przy autostradach lub drogach szybkiego ruchu. EKOENERGETYKA-Zachód ma opracowane rozwiązania dotyczące każdego z typów ładowania, które swoją jakością oraz funkcjonalnością ustanawiają nową jakość na tym rosnącym rynku.
Pateh jest firmą handlową, która zajmie się dystrybucją terminali ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski. Firma Pateh działając na rynku od końca lat 1980-tych, jest od prawie 20 lat przedstawicielem producenta wielopoziomowych systemów parkingowych - KLAUS Multiparking. Firma zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisem systemów parkowania wielopoziomowego. Dzięki swoim działaniom w Polsce w ponad 120 inwestycjach zainstalowano tysiące miejsc parkingowych na urządzeniach Klaus Multiparking.
Współpraca z nowym  producentem wpisuje się w filozofię działania firmy Pateh, czyli wprowadzanie nowatorskich rozwiązań technicznych na Polski rynek. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych są produktami, które w tej chwili potrzebują wprowadzenia na rynek. Upowszechnienie zarówno samochodów jak i innych pojazdów  elektrycznych jest tylko kwestią czasu, dyktuje to rozwój cywilizacyjny. Nie jest możliwe wieczne poleganie na paliwach kopalnianych w takim stopniu jak dziś. Rynek zarówno transportu jak i energii stoi przed koniecznością przejścia wielu istotnych zmian, a samochody elektryczne z pewnością będą ich częścią. "Uważam, że ładowanie pojazdów elektrycznych jest przyszłościowym rynkiem i mamy nadzieje przyczynić się do jego rozwoju" - mówi Łukasz Bujalski, wspólnik firmy Pateh Jan Petryna.
Grono potencjalnie zainteresowanych terminalami  ładowania jest duże - są to podmioty rządowe, firmy i osoby prywatne zainteresowane zrównoważonym rozwojem gospodarki. Z początku będą to klienci zainteresowani nowinkami, ale rynek ten ma tak duży potencjał, że z pewnością szybko przestanie być niszowy.

Producentem dystrybuowanych przez Pateh Jan Petryna Sp. J. Urządzeń jest Ekoenergetyka-Zachód S.C. Jest to Polskie przedsiębiorstwo, które rozwinęło się w inkubatorze przedsiębiorczości przy Politechnice Zielonogórskiej. Ich produkt dzięki innowacyjności i wysokiej jakości nie tylko zyskał wiele nagród, ale i znalazł nabywców zarówno w Polsce (stacje ładowania działają w ramach sieci galactico.pl) jak i w krajach Europy Zachodniej. Aktywnie poszukujący nowoczesnych rozwiązań rynki zachodnie, w szczególności niemiecki i fiński dostrzegł zalety innowacyjnych produktów Ekoenergetyka-Zachód S.C. gdzie firma wdraża swoje produkty w znacznie większym stopniu niż na rynku krajowym.Źródło: Pateh
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl