Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Premier Jerzy Buzek docenił pompy ciepła.

29 maj 2012.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) z zadowoleniem informuje, że podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prof. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, docenił znaczenie technologii pomp ciepła w Polsce. Kongres odbył się w dniach 14 - 16 maja br. w Katowicach.
Prof. Jerzy Buzek podkreślił potencjał rozwoju pomp ciepła w OZE oraz w realizacji pakietu energetyczno-klimatycznego w Polsce. Jego zdaniem w naszym kraju istnieją warunki do zastosowania pomp ciepła na szeroką skalę. "Trzeba zwiększać efektywność energetyczną i rozwijać niewielkie, odnawialne źródła energii." - mówił. Istotne znaczenie energetyki rozproszonej premier przedstawiał na przykładzie krajów takich jak Dania czy Wielka Brytania.
Zdaniem PORT PC znaczenie pomp ciepła, jako urządzeń korzystających z OZE, jest zdecydowanie niedoceniane w naszym kraju. Udział pomp ciepła w Krajowym Planie Działania z 2010 roku jest wręcz marginalny. Należy wspierać rozwój wszystkich rozproszonych źródeł OZE w Polsce aby zapewnić nasze przyszłe bezpieczeństwo energetyczne i harmonijny rozwój energetyki w kraju.
Według PORT PC wspieranie rozproszonych źródeł energii może wykreować modę na zastosowanie w swoich budynkach technologii OZE. Pozwolą również na uruchomienie znacznego potencjału, który drzemie w społeczeństwie, związanego z dążeniem do oszczędzania zużycia energii.
Przeprowadzona przez PORT PC w styczniu br. analiza ukazuje jak wielki potencjał wzrostu ma rynek pomp ciepła w naszym kraju. W wyniku przeprowadzonych ankiet stwierdzono ponad 30% przyrost rynku w 2011 roku w stosunku do roku 2010.
Jak ważne jest strategia energetyczna dla długoplanowego bezpieczeństwa państwa pokazuje przykład Umowy energetycznej, którą uchwaliła Dania, kraj który objął w tym półroczu przewodnictwo w Unii Europejskiej. Rząd i parlament duński w marcu 2012 przyjął w parlamencie Umowę Energetyczną będącą długoplanową strategią energetyczną kraju, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zakłada ona, że do roku 2050 Dania całkowicie uniezależni się od zużycia energii pochodzącej z kopalin. Oznacza to, że w 2050 cała energia ma pochodzić z OZE.
Jednym z pierwszych kroków przyjętej strategii jest ograniczenie korzystania z ropy i gazu w budynkach ogrzewanych indywidualnie. Od 2013 r. nie będzie możliwa instalacja kotłów gazowych i olejowych w nowych budynkach, a od 2016 r. instalację olejowych kotłów w istniejących budynkach na obszarach, na których istnieją sieci ciepłownicze i gazu ziemnego.Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstało w styczniu 2011 r.
Do jego głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła.
Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła z siedzibą
w Brukseli (EHPA) i współpracuje z największymi branżowymi organizacjami pomp ciepła w Europie (niemieckie BWP, szwajcarskie FWS).
W działaniach PORTPC uczestniczą wybitni specjaliści z polskich i zagranicznych uczelni technicznych oraz instytutów badawczych, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Fraunhofera ISE w Niemczech. Działania merytoryczne koordynuje Rada Programowo-Naukowa PORTPC pod przewodnictwem dr. inż. Mariana Rubika, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie technologii pomp ciepła w Polsce.Źródło: POR TPC
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl