Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Premier Jerzy Buzek docenił pompy ciepła.

29 maj 2012.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) z zadowoleniem informuje, że podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prof. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, docenił znaczenie technologii pomp ciepła w Polsce. Kongres odbył się w dniach 14 - 16 maja br. w Katowicach.
Prof. Jerzy Buzek podkreślił potencjał rozwoju pomp ciepła w OZE oraz w realizacji pakietu energetyczno-klimatycznego w Polsce. Jego zdaniem w naszym kraju istnieją warunki do zastosowania pomp ciepła na szeroką skalę. "Trzeba zwiększać efektywność energetyczną i rozwijać niewielkie, odnawialne źródła energii." - mówił. Istotne znaczenie energetyki rozproszonej premier przedstawiał na przykładzie krajów takich jak Dania czy Wielka Brytania.
Zdaniem PORT PC znaczenie pomp ciepła, jako urządzeń korzystających z OZE, jest zdecydowanie niedoceniane w naszym kraju. Udział pomp ciepła w Krajowym Planie Działania z 2010 roku jest wręcz marginalny. Należy wspierać rozwój wszystkich rozproszonych źródeł OZE w Polsce aby zapewnić nasze przyszłe bezpieczeństwo energetyczne i harmonijny rozwój energetyki w kraju.
Według PORT PC wspieranie rozproszonych źródeł energii może wykreować modę na zastosowanie w swoich budynkach technologii OZE. Pozwolą również na uruchomienie znacznego potencjału, który drzemie w społeczeństwie, związanego z dążeniem do oszczędzania zużycia energii.
Przeprowadzona przez PORT PC w styczniu br. analiza ukazuje jak wielki potencjał wzrostu ma rynek pomp ciepła w naszym kraju. W wyniku przeprowadzonych ankiet stwierdzono ponad 30% przyrost rynku w 2011 roku w stosunku do roku 2010.
Jak ważne jest strategia energetyczna dla długoplanowego bezpieczeństwa państwa pokazuje przykład Umowy energetycznej, którą uchwaliła Dania, kraj który objął w tym półroczu przewodnictwo w Unii Europejskiej. Rząd i parlament duński w marcu 2012 przyjął w parlamencie Umowę Energetyczną będącą długoplanową strategią energetyczną kraju, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju. Zakłada ona, że do roku 2050 Dania całkowicie uniezależni się od zużycia energii pochodzącej z kopalin. Oznacza to, że w 2050 cała energia ma pochodzić z OZE.
Jednym z pierwszych kroków przyjętej strategii jest ograniczenie korzystania z ropy i gazu w budynkach ogrzewanych indywidualnie. Od 2013 r. nie będzie możliwa instalacja kotłów gazowych i olejowych w nowych budynkach, a od 2016 r. instalację olejowych kotłów w istniejących budynkach na obszarach, na których istnieją sieci ciepłownicze i gazu ziemnego.Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstało w styczniu 2011 r.
Do jego głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła.
Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła z siedzibą
w Brukseli (EHPA) i współpracuje z największymi branżowymi organizacjami pomp ciepła w Europie (niemieckie BWP, szwajcarskie FWS).
W działaniach PORTPC uczestniczą wybitni specjaliści z polskich i zagranicznych uczelni technicznych oraz instytutów badawczych, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Fraunhofera ISE w Niemczech. Działania merytoryczne koordynuje Rada Programowo-Naukowa PORTPC pod przewodnictwem dr. inż. Mariana Rubika, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie technologii pomp ciepła w Polsce.Źródło: POR TPC
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl