Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Polacy kotwiczą w Dolinie Krzemowej

5 czerwiec 2012.
Polsko-Amerykański Hub Innowacyjności w Dolinie Krzemowej ma być bramą dla polskich przedsiębiorców i otoczenia biznesu do rynków światowych. Koncepcję działania tego globalnego projektu upowszechnia Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC).


Fot. Fotolia
Ułatwi on najlepszym polskim przedsiębiorcom dostęp do amerykańskich funduszy venture capital, liderów Doliny Krzemowej oraz udostępni bezpośrednie kontakty biznesowe oraz dogłębną znajomość zasad funkcjonowania amerykańskiego i globalnego rynku. 

Wiodące zagraniczne koncerny technologiczne od wielu lat zatrudniają polskich naukowców i inżynierów, wiedząc o tym, jak wysoki kapitał intelektualny i poziom wiedzy technologicznej mają Polacy. Autorzy projektu Hub Innowacyjności, z siedzibą w Palo Alto, mają na celu skierowanie potencjału intelektualnego i potencjału przedsiębiorczości Polaków w kierunku powstawania i wzmocnienia pozycji polskich firm na globalnych rynku. Połączenie wiedzy technologicznej Polaków z rozbudowaną infrastrukturą Doliny Krzemowej ma zaowocować transferem biznesowego know-how, kapitału oraz relacjami biznesowymi, które wzmocnią polskie firmy w budowaniu ich pozycji globalnej. 

"W warunkach rosnącej globalizacji usług, procesów wytwarzania i dystrybucji warunkiem sukcesu biznesowego dla wielu firm oraz w dłuższej perspektywie czasu jest zapewnienie im dostępu do rynku światowego. Polska jest krajem o dużym procencie ludzi z wyższym wykształceniem. Połączenie tego potencjału intelektualnego z doświadczeniem Doliny Krzemowej powinno zaowocować sukcesem oraz dać Polsce konkurencyjną pozycję na światowym rynku nowych technologii. NCBiR będzie wspierał Hub ponieważ jest on Polsce potrzebny" - powiedział prof. Jerzy Kątcki, przewodniczący Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podczas warszawskiej konferencji inaugurującej projekt.

Autorem projektu Hub jest Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC), która od 10 lat promuje i wspiera wymianę naukową oraz transfer nowych technologii w sektorach państwowym i prywatnym pomiędzy Polską i Doliną Krzemową. 

"Hub-Centrum - wzór kooperacji wypracowany właśnie w Dolinie Krzemowej- pozwoli polskim przedsiębiorcom czerpać bezpośrednio z jej doświadczeń. (...) Bliska współpraca z lokalnymi liderami technologicznymi może znacząco przyspieszyć rozwój ekosystemu polskiej przedsiębiorczości i pozwolić Polsce aspirować do roli lidera technologicznego Wspólnoty Europejskiej" - zapewnił prof. Piotr Moncarz, przewodniczący Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy. 

Zdaniem Olgierda Dziekońskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Polska powinna uczyć się od najlepszych, aby móc konkurować z najlepszymi. "Dolina Krzemowa zanotowała w ostatnim roku unikalny na skalę światową wzrost PKB. Sukces ten oparty jest na modelu wypracowanym metodą prób i błędów w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przez trzy pokolenia przedsiębiorców i wynalazców. Pomysł powołania Hub właśnie tam, powstał w ubiegłym roku, podczas wizyty Prezydenta Komorowskiego w USA. Cieszymy się, że dzisiaj możemy go już aktywizować" - powiedział. 

Kilka polskich funduszy venture capital już rozpoczęło w Dolinie Krzemowej projekty ze swoimi klientami. Polskie banki finansują innowacje polskiego biznesu. Finansują zarówno dojrzałe firmy, jak i te początkujące. 

"Banki są drugim, po środkach własnych, źródłem finansowania innowacji i rośnie zainteresowanie klientów usługami finansowymi dla tego obszaru. To pokazuje pewien potencjał, ale i oczekiwania wobec banków(...) Centrum może być interesującą ofertą także dla proinnowacyjnych klientów banków" - ocenił prezes Związku Banków Polskich (ZBP) Krzysztof Pietraszkiewicz.

ZBP na zaproszenie USPTC zorganizował na przełomie marca i kwietnia wizytę studyjną w Dolinie Krzemowej, przy okazji rozpoznając aktualne uwarunkowania i sondując zainteresowanie lokalnego środowiska biznesowego współpracą z polskimi instytucjami finansowymi.

 Zdaniem uczestników wizyty, Polska w Kalifornii cieszy się opinią interesującego rynku i wzbudza respekt wynikami naszej gospodarki podczas zawirowań, jakie przeżywa aktualnie UE.Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl