Dziś jest wtorek, 10 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8711 +0.02% 1EUR 4.288 +0.12% 1GBP 5.0945 +0.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Od 5 lat mamy wybór i możemy zmieniać sprzedawców energii.

26 czerwiec 2012.

"Uwolnij swoją energię! Chroń środowisko" - kolejna kampania informacyjna URE.

Już od pięciu lat mamy wybór

W tym tygodniu mija 5 lat odkąd wszyscy odbiorcy mogą korzystać z prawa do zmiany sprzedawcy energii. Ostatnia grupa klientów, tj. odbiorcy w gospodarstwach domowych, zyskali takie prawo 1 lipca 2007 roku. Liczba aktywnych odbiorców stale rośnie. Do dziś sprzedawcę prądu zmieniło 34 166 odbiorców w gospodarstwach domowych, co stanowi wzrost o prawie 140 % od końca 2011 roku. Jeśli porównamy dane sprzed roku, tj. z maja 2011 r., okazuje się, że w ciągu ostatniego roku sprzedawcę zmieniło 32 502 odbiorców (stan na maj 2011 r. wynosił 1 664 zmiany w gospodarstwach domowych).Liczba odbiorców, którzy zmienili sprzedawcę energii - dane wstępne na koniec maja 2012 r. (w ujęciu narastającym).

Zmieniasz, bo wiesz - Prezes URE informuje o prawie do zmiany sprzedawcy energii

Podstawą działań edukacyjnych Prezesa URE jest przekonanie, że tylko odpowiednio poinformowany odbiorca może skutecznie dbać o własne interesy na rynku energii. Dlatego już po raz drugi URE zdobyło zewnętrzne finansowanie na przygotowanie i przeprowadzenie kampanii edukacyjno - informacyjnej, której motywem przewodnim jest zmiana sprzedawcy energii. Tym razem kampania gości na szklanym ekranie.


Celem kampanii jest informowanie o przysługujących odbiorcom prawach i korzyściach, jakie konsument może osiągnąć będąc świadomym i aktywnym uczestnikiem rynku energii.

Kampania telewizyjna, na którą składa się 90-krotna emisja spotu, rozpoczęła się 17 czerwca na antenach Telewizji Polskiej (TVP 1, TVP 2, TVP Info oraz TVP Sport) stanowi element "Kampanii edukacyjno-informacyjnej promującej efektywne i oszczędne gospodarowanie energią z pożytkiem dla środowiska naturalnego oraz budżetów domowych" i jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach kampanii 10 emisji spotu odbyło się tuż przed spotkaniami rozgrywek piłkarskich mistrzostw Europy. Obejrzało je 4 miliony widzów! W tym czasie "klikalność" strony internetowej URE dedykowanej zmianie sprzedawcy energii - www.maszwybor.ure.gov.pl, zwiększyła się 10 - krotnie. W godzinie emisji spotów stronę odwiedza nawet 3 tysiące internautów.

Kampania telewizyjna potrwa do końca czerwca. Spoty emitowane są w godzinach największej oglądalności, tj. np. przy programach informacyjnych oraz cieszących się popularnością serialach i teleturniejach.

Kolejnym elementem kampanii realizowanej ze środków NFOŚiGW jest konferencja "Inteligentne sieci - rynek, konsument i zasada zrównoważonego rozwoju", która odbędzie się 18 września w Warszawie.

Konferencja stanowi element "Kampanii edukacyjno-informacyjnej promującej efektywne i oszczędne gospodarowanie energią z pożytkiem dla środowiska naturalnego oraz budżetów domowych" finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl