Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ELEKTROMONT WYGRAŁ PRZETARG I PODPISAŁ UMOWĘ Z GRUPĄ SKANSKA S.A.

29 czerwiec 2012.

Jako podwykonawca Elektromont wykona prace elektryczne i teletechniczne w kompleksie budynków produkcyjno ? biurowych we Wrocławiu. Wartość prac Elektromontu to ponad 5 mln złotych netto.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, podpisała umowę z Grupą Skanska, w ramach której wykona prace elektroinstalacyjne przy budowie kompleksu budynków produkcyjno - biurowych, gdzie produkowane będą podzespoły do pojazdów samochodowych.
W ramach umowy, Elektromont wykona układy zasilania energią elektryczną, dostarczy i zamontuje dwie stacje transformatorowe oraz rozdzielnice niskiego napięcia, wykona także instalacje wykrywania i sygnalizacji pożaru oraz systemy ostrzegania dźwiękowego.

"Umowa ze Skanska S.A. to świetny sprawdzian naszych kompetencji i wieloletnich doświadczeń w tego typu inwestycjach. O wielkości prac najlepiej świadczy fakt, że dostarczymy i zamontujemy w sumie ponad 80 kilometrów kabli i przewodów energetycznych średniego i niskiego napięcia, 35 km telekomunikacyjnych przewodów miedzianych i światłowodowych, ponad 2 tysiące opraw oświetleniowych i blisko pól tysiąca gniazd teleinformatycznych" - powiedział Jarosław Mazur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych Elektromont S.A.

Skanska to jedna z 500 największych na świecie firm (według rankingu magazynu "Fortune"), zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską na rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.
Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2012 r. Wartość umowy to ponad 5 mln złotych netto.
"Umowa ze Skanska cieszy nas tym bardziej, że potwierdza wzrostową tendencję poziomu naszej sprzedaży. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii przekroczyła ona wartość 20 mln złotych. Ostatnie cztery lata pokazują, jak bardzo dynamicznie rosną nasze przychody - w tym okresie wzrosły już o prawie 240 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni z portfela zamówień na ten rok. Jak na razie ma on już wartość ponad około 20 mln złotych ale nie wykluczamy, że będzie on jeszcze większy." - powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.

W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont S.A. będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.

*****

Elektromont to jedna z dziesięciu największych polskich firm elektroinstalacyjnych, zajmujących się m.in. projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem instalacji elektrycznych średniego i niskiego napięcia, instalacji teletechnicznych i sieci telekomunikacyjnych. Kompleksowo realizuje instalacje elektrotechniczne w obiektach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej, współpracując m.in. z Polimeksem Mostostal, Skanską, Budimeksem i innymi liderami branży budowlanej. Jedną z ostatnich realizacji spółki jest budowa sieci telekomunikacyjnej na lotnisku w Modlinie oraz kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych w bazie magazynowej kwasu siarkowego na terenie Portu Centralnego w Szczecinie (inwestycja realizowana dla KGHM S.A.).
Od maja 2009 roku akcje Elektromontu S.A. notowane są na giełdowym rynku NewConnect.Źródło: Kancelaria PR
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl