Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ELEKTROMONT WYGRAŁ PRZETARG I PODPISAŁ UMOWĘ Z GRUPĄ SKANSKA S.A.

29 czerwiec 2012.

Jako podwykonawca Elektromont wykona prace elektryczne i teletechniczne w kompleksie budynków produkcyjno ? biurowych we Wrocławiu. Wartość prac Elektromontu to ponad 5 mln złotych netto.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, podpisała umowę z Grupą Skanska, w ramach której wykona prace elektroinstalacyjne przy budowie kompleksu budynków produkcyjno - biurowych, gdzie produkowane będą podzespoły do pojazdów samochodowych.
W ramach umowy, Elektromont wykona układy zasilania energią elektryczną, dostarczy i zamontuje dwie stacje transformatorowe oraz rozdzielnice niskiego napięcia, wykona także instalacje wykrywania i sygnalizacji pożaru oraz systemy ostrzegania dźwiękowego.

"Umowa ze Skanska S.A. to świetny sprawdzian naszych kompetencji i wieloletnich doświadczeń w tego typu inwestycjach. O wielkości prac najlepiej świadczy fakt, że dostarczymy i zamontujemy w sumie ponad 80 kilometrów kabli i przewodów energetycznych średniego i niskiego napięcia, 35 km telekomunikacyjnych przewodów miedzianych i światłowodowych, ponad 2 tysiące opraw oświetleniowych i blisko pól tysiąca gniazd teleinformatycznych" - powiedział Jarosław Mazur, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlowych Elektromont S.A.

Skanska to jedna z 500 największych na świecie firm (według rankingu magazynu "Fortune"), zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską na rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.
Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2012 r. Wartość umowy to ponad 5 mln złotych netto.
"Umowa ze Skanska cieszy nas tym bardziej, że potwierdza wzrostową tendencję poziomu naszej sprzedaży. W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii przekroczyła ona wartość 20 mln złotych. Ostatnie cztery lata pokazują, jak bardzo dynamicznie rosną nasze przychody - w tym okresie wzrosły już o prawie 240 procent. Jesteśmy bardzo zadowoleni z portfela zamówień na ten rok. Jak na razie ma on już wartość ponad około 20 mln złotych ale nie wykluczamy, że będzie on jeszcze większy." - powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.

W ubiegłym roku Spółka rozpoczęła również prace nad dywersyfikacją swojej działalności. Elektromont S.A. będzie rozwijał się także na rynku energetycznym, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerzy swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Efekty tych działań będą widoczne w ciągu najbliższych lat.

*****

Elektromont to jedna z dziesięciu największych polskich firm elektroinstalacyjnych, zajmujących się m.in. projektowaniem, montażem oraz serwisowaniem instalacji elektrycznych średniego i niskiego napięcia, instalacji teletechnicznych i sieci telekomunikacyjnych. Kompleksowo realizuje instalacje elektrotechniczne w obiektach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej, współpracując m.in. z Polimeksem Mostostal, Skanską, Budimeksem i innymi liderami branży budowlanej. Jedną z ostatnich realizacji spółki jest budowa sieci telekomunikacyjnej na lotnisku w Modlinie oraz kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznych w bazie magazynowej kwasu siarkowego na terenie Portu Centralnego w Szczecinie (inwestycja realizowana dla KGHM S.A.).
Od maja 2009 roku akcje Elektromontu S.A. notowane są na giełdowym rynku NewConnect.Źródło: Kancelaria PR
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl