Dziś jest piątek, 10 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1744 -0.14% 1EUR 4.537 +0.02% 1GBP 5.1777 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Polscy finaliści Imagine Cup czekają na głosy internautów

4 lipiec 2012.

Filmiki prezentujące dwa polskie projekty, które znalazły się w światowym finale konkursu dla innowatorów Imagine Cup, czekają na głosy internautów. Drużyna, która zbierze najwięcej głosów, zdobędzie 10 tys. dolarów. Głosowanie trwa do 9 lipca.

Wśród polskich projektów, na które można głosować, jest interaktywna gra komputerowa "Reh the Dragon" zespołu The Flexify z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poznańscy studenci opracowali zestaw interaktywnych ćwiczeń dla dzieci, podczas których mali pacjenci, aby zdobyć punkty w grze, muszą wykonywać dokładnie takie ćwiczenia, jak podczas zajęć rehabilitacyjnych. Podczas komputerowej gry użytkownicy wcielają się w smoka i aby pokonać wyznaczoną trasę, muszą odpowiednio podskakiwać na piłce do ćwiczeń. Przebieg ćwiczeń jest nagrywany na kamerę, dzięki czemu rehabilitant będzie mógł nawet zdalnie, kontrolować przebieg ćwiczeń. Członkowie zespołu Flexify uważają, że dzięki ich pomysłowi dzieci będą miały większą motywację do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Drugim z polskich projektów, na który można oddawać głos jest aplikacja "ZZ Braille reader" zaprojektowana przez Kamila Stosika z Politechniki Gdańskiej. Aplikacja na smartfon umożliwić ma osobom niewidomym czytanie tekstów, np. notatek czy e-booków, za pomocą alfabetu Braille'a. Aplikacja bazuje na wibracji urządzenia i gestach użytkownika. Program ten jest przygotowany na Windows Phone i można go bezpłatnie pobrać na smartfon.

Oprócz polskich zespołów o nagrodę publiczności walczy jeszcze niemal 60 innych zespołów z całego świata. Aby móc ubiegać się o nagrodę publiczności, drużyna musiała dostarczyć krótki film prezentujący finałowy projekt.

Podczas konkursu Imagine Cup - organizowanego przez firmę Microsoft od 2003 roku - studenci z całego świata prezentują swoje pomysły na to, jak rozwiązać złożone problemy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W swojej dziesięcioletniej historii konkurs zyskał rangę Mistrzostw Świata w zakresie nowych technologii. Studenci mogą startować w różnych kategoriach, spośród których najbardziej prestiżową jest Projektowanie Oprogramowania. W tej kategorii Polskę reprezentuje zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Światowe finały ? z udziałem laureatów krajowych edycji konkursu ? co roku odbywają się w innym państwie. Tegoroczne finały odbywać się będą w Sydney od 6 do 10 lipca.

Głosowanie na najlepsze projekty odbywa się przez stronę konkursu http://www.imaginecup.com/Competition/TeamVideoGallery.aspxŹródło: PAP - Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl