Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Kroll Ontrack powiększa centrum badawczo-rozwojowe w Katowicach

6 lipiec 2012.
70 specjalistów-informatyków, w tym absolwentów i studentów śląskich uczelni znajdzie do końca bieżącego roku pracę w katowickim centrum badawczo-rozwojowym Kroll Ontrack ? największej na świecie firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych i informatyką śledczą.

O wyborze katowickiego oddziału koncernu na miejsce, w którym firma rozwinie swoje globalne centrum badawczo-rozwojowe poinformowano podczas środowej konferencji prasowej. Będzie to jedna z największych tego typu placówek w zakresie nowych technologii na Śląsku, a zarazem największe tego typu centrum w branży odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Polsce.

Działający od 2004 roku katowicki dział badawczo-rozwojowy Kroll Ontrack, stworzony w strukturze polskiego oddziału koncernu, już w maju rozpoczął przyjmowanie nowych pracowników. Do końca roku pracować tu będzie niemal 100 informatyków. W ramach rekrutacji, firma zorganizowała spotkania ze studentami na kilku śląskich uczelniach.

Do głównych zadań rozwijanego działu będzie należało tworzenie oprogramowania na potrzeby odzyskiwania danych i informatyki śledczej dla światowych klientów firmy oraz testowanie rozwiązań przygotowanych przez centralę w Stanach Zjednoczonych.

?Decyzja dotycząca rozwoju działu w polskim oddziale firmy jest związana zarówno z potencjałem, jaki firma widzi w zakresie doskonałego zaplecza informatycznego śląskich uczelni technicznych, jak i dobrymi doświadczeniami powiązanymi z dotychczasowym funkcjonowaniem katowickiego działu badań i rozwoju? - powiedział Peter Boehnet, prezes zarządu Kroll Ontrack Sp. z o.o. Wyraził przekonanie, że powiększenie centrum umożliwi tworzenie rozwiązań, które wpłyną nie tylko na jego firmę, ale całą branżę.

Jak zapowiedział Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack, nowi pracownicy będą mogli korzystać z najnowszych technologii odzyskiwania danych. Wyraził też opinię, że będą mieli realny wpływ na rozwój oprogramowania przeznaczonego do odzyskiwania danych i informatyki śledczej.

W katowickim laboratorium Kroll Ontrack rozwiązywanych jest około 800 przypadków związanych np. z awariami komputerów lub fizycznym zniszczeniem nośników danych. Firma bada też m.in. przypadki związane z kradzieżą danych z dysków, nadużycia związane z wysyłaniem poczty elektronicznej czy molestowanie za pośrednictwem internetu. Wśród najbardziej znanych przypadków, którymi się zajmowali przedstawiciele Kroll Ontrack jest odzyskania danych Polskiej Akcji Humanitarnej oraz osób i instytucji poszkodowanych w powodziach.

 Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl