Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowe możliwości produkcyjne Firmy ZAPEL

9 sierpień 2012.

20 czerwca 2012 roku została otwarta kompletna linia produkcyjna innowacyjnych wielkogabarytowych izolatorów osłonowych. Zrealizowana w ciągu zaledwie dwóch lat inwestycja była współfinansowana  z  funduszy  Unii   Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka,  Działanie   4.4.   "Nowe   inwestycje    o wysokim potencjale innowacyjnym". Projekt jest przedsięwzięciem przyszłościowym o wysokim poziomie innowacyjności i wpisuje się w wyznaczoną strategię Firmy ukierunkowaną na rozwój. Działalność inwestycyjna Firmy podporządkowana jest celom zwiększenia zdolności wytwórczej, unowocześniania technologii oraz konstrukcji izolatorów, zapewniających wytwarzanym wyrobom najwyższy standard światowy.

Uruchomiona nowoczesna linia produkcyjna innowacyjnych jednoczęściowych osłon wielkogabarytowych o parametrach dotychczas niemożliwych do wykonania w Firmie, potwierdza przynależność ZPE ZAPEL S.A. do czołówki światowych producentów elektroporcelany. Prace nad wytworzeniem osłon jednosegmentowych o największych gabarytach oraz bardzo nowoczesnych, innowacyjnych konstrukcjach prowadzone są przez zaledwie kilku producentów elektroporcelany na świecie.
Specyfika branży wymagała od ZAPEL samodzielnego opracowania technologii wytwarzania innowacyjnej grupy wielkogabarytowych izolatorów osłonowych najwyższych napięć oraz zakupu i wdrożenia do produkcji niezbędnych maszyn i urządzeń. Innowacyjne w skali światowej jest formowanie płoszki na prasie pionowej o masie 5 ton i średnicy 1200 mm.
Stanowiska formowania osłon to nowoczesne urządzenia zapewniające powtarzalność parametrów naszych wyrobów dzięki sterowaniu całego procesu przez komputer. W zależności od parametrów izolatora będzie go można szkliwić w pionie lub w poziomie na specjalnie skonstruowanych urządzeniach a następnie wypalić w piecu gazowym najnowszej generacji gwarantującej najwyższą jakość wyrobu końcowego.

Zdj. 1. Uroczyste otwarcie nowej linii produkcyjnej. Od lewej: Zbigniew Sowa-Członek Zarządu ZPE ZAPEL S.A., Wiesław Dronka-Burmistrz Miasta i Gminy Boguchwała, Roman Leśniak-Prezes Zarządu ZPE ZAPEL S.A., Alicja Wosik-Wicewojewoda Podkarpacki, Marek Augustyn-Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPE ZAPEL S.A.
 Źródło: ZAPEL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl