Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowa linia lamp LED od Verbatim

17 sierpień 2012.

Z powodu całkowitego wycofania konwencjonalnych żarówek z rynków Unii Europejskiej od 1 września bieżącego roku, firma Verbatim przedstawiła kompletną rodzinę ekonomicznych, zamiennych lamp LED dla gospodarstw domowych. Zaprojektowano je w celu zaspokojenia rosnącego popytu na niezawodne, dobre jakościowo i energooszczędne oświetlenie.

Lampy LED, działające nawet przez 25 lat, zapewniają 85-procentową oszczędność energii w porównaniu z konwencjonalnymi typami lamp o porównywalnej jasności. Zaprojektowano je jako bezpośredni, niedrogi zamiennik żarówek, lamp halogenowych i świetlówek kompaktowych (CFL) przeznaczony do ogólnych zastosowań.

Nowa linia firmy Verbatim składa się z 13 produktów, w tym lamp LED zastępujących żarówki Classic A, żarówki świecowe Classic B, żarówki kroplowe oraz reflektory do oprawek MR16 GU5.3 i PAR16. Temperatura barwowa mieści się w zakresie od 2700 do 3000K, a każdy model ma minimalny współczynnik oddawania barw (CRI) równy 80. Konsumenckie lampy LED Verbatim mają charakterystyczne, zielone opakowania i są dostępne w internetowym sklepie firmy oraz w sprzedaży hurtowej i detalicznej.

Technologia LED to energooszczędna alternatywa dla konwencjonalnych żarówek. W porównaniu z lampami fluoroscencyjnymi, lampy LED mają pięciokrotnie większą żywotność, włączają się natychmiast i nie zawierają niebezpiecznych materiałów, takich jak rtęć - powiedziała Jeanine Chrobak-Kando, kierownik ds. rozwoju biznesowego, LED EUMEA.

 

Nowe linia lamp LED Verbatim obejmuje:

  • Zamienniki żarówek Classic A. Cechują się poborem mocy od 4 do 11 W i zastępują konwencjonalne żarówki o mocy od 25 do 60 W. Model 11 W zapewnia strumień świetlny 810 lumenów, a model 4 W - 250 lumenów.
  • Zamienniki żarówek Classic B przeznaczone są do oświetlenia ogólnego i otaczającego, szczególnie odpowiedniego do lamp nocnych i stołowych. Przezroczysty model 3,5 W zastępuje tradycyjną żarówkę 15 W, a nieprzezroczysta wersja 4 W jest alternatywą dla żarówki 25 W. Dostępne są również dwie kroplowe lampy LED 4 W.
  • Reflektory MR16. Model o mocy 4 W ma wiązkę świetlną o kącie 20o, a wersja 6 W - o kącie 25o. Oba reflektory nadają się idealnie do wyróżniania dzieł sztuki w salonie albo do oświetlenia akcentowego w łazience.

W Europie oświetlenie domów pochłania około 20 proc. całego zużycia elektryczności. Przejście na zaawansowaną technologię LED firmy Verbatim, za którą stoją dekady doświadczeń macierzystej firmy Mitsubishi Chemical Corporation, pozwoli znacznie ograniczyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.

Verbatim
Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych - od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD. Ponadto, Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu napędów USB, kart pamięci Flash, SSD oraz zewnętrznych, przenośnych i biurkowych dysków twardych, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Holdings Corporation (MCHC) i korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom firma odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych. Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.
Od 2010 r. firma Verbatim prowadzi działalność na rynku technologii LED/OLED. Swoje rozwiązania opiera na kluczowych technologiach opracowywanych przez MCHC.Źródło: Verbatim
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl