Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Ponad 50.000 godzin pracy biogazowego silnika GE w niemieckim browarze

23 sierpień 2012.

?  Projekt w browarze Bitburger potwierdza rosnącą popularność kogeneracji w Europie
?  Oszczędności energii pierwotnej sięgające 10 procent dzięki efektywnej pracy instalacji
?  Niezawodny i elastyczny paliwowo silnik gazowy J312 to kolejny produkt realizujący ideę ecomagination

Zasilana silnikiem gazowym GE (NYSE:GE) elektrownia kogeneracyjna w niemieckim browarze Bitburger przekroczyła 50.000 godzin pracy. Jednostka działa na bazie silnika gazowego Jenbacher J312 posiadającego certyfikat ecomagination. Przetwarza biogaz (gaz powstały w wyniku biologicznego rozpadu masy organicznej) na elektryczność, parę i ciepłą wodę, które są następnie wykorzystane w procesie produkcji piwa.

Od uruchomienia elektrowni kogeneracyjnej w 2005 roku,  browar cieszy się stabilniejszymi dostawami prądu i zdołał obniżyć emisję dwutlenku węgla o 10.000 ton. Dzięki zastosowaniu nowej technologii opartej o biogaz, jednostka oferuje też wyższą wydajność oraz większe oszczędności w stosunku do wykorzystywanego wcześniej kotła parowego.

Biogaz, powstający jako produkt uboczny procesu uzdatniania wody używanej do produkcji piwa, jest spalany przez silnik Jenbacher, który przetwarza go na elektryczność i ciepło. W ten sposób technologia pozwala browarowi zaoszczędzić około 10% energii pierwotnej. Projekt jest przykładem realizacji inicjatywy ecomagination, której celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań pozwalających na maksymalne wykorzystanie zasobów, zwiększenie wydajności i poprawę efektywności działania.

?Technologia kogeneracji bazująca na silnikach GE Jenbacher pozwala na realizację naszych celów w zakresie zużycia energii i ochrony środowiska równocześnie redukując koszty. Ten projekt jest kontynuacją ścisłej współpracy między naszymi firmami, która na przestrzeni ostatnich 20 lat zaowocowała zakupem kilku silników Jenbacher? - powiedział Dr Johannes Hankes, kierownik działu technologicznego w browarze Bitburger. ?Obok silnika gazowego J312, w browarze zainstalowane są dwa inne silniki Jenbacher, które wykorzystujemy do napędu mechanicznego?.

Browar Bitburger zlokalizowany jest w Bitburgu w Niemczech. Miejscowość położona jest niedaleko Trewiru, przy granicy z Luksemburgiem. Założona w 1817 r. firma oferuje jedno z najchętniej kupowanych piw w Niemczech. Grupa Bitburger posiada w Niemczech pięć browarów i wyprodukowała w 2011 roku ponad 7.5 miliona hektolitrów piwa.

?Współpraca z Bitburger pozwoliła nam opracować technologie sprofilowane do potrzeb browaru? - powiedział Rafael Santana, kierujący działem silników gazowych w GE Energy. ?Silniki gazowe wykorzystane w browarze cechuje duża elastyczność, dzięki której mogą spalać gazy o różnorodnej charakterystyce, od biogazu po gaz ziemny. Ich sprawdzona niezawodność i dyspozycyjność to kluczowe czynniki, które umożliwiły przekroczenie 50.000 godzin pracy?.

Silnik gazowy Jenbacher J312 zainstalowany w browarze produkuje 624 kilowaty elektryczności i 700 kilowatów energii termalnej, w tym 330 kilowatów pary. Silnik może spalać gaz ziemny lub biogaz będący produktem ubocznym powstałym w procesie produkcji ? pozwala to browarowi na niezależność energetyczną i niezakłócone działanie w przypadku awarii sieci.

J213 należy do grupy silników gazowych GE typu 3. Podobnie jak inne jednostki tego rodzaju, charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa i gwarantuje maksymalną wydajność sięgającą 90 procent. Odznacza się także zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technicznych i wysokim stopniem niezawodności.

GE dostarczyło około 2.200 silników Jenbacher dla projektów energetyki rozproszonej realizowanych w Niemczech. Jednostki te stanowią przeszło 18 procent globalnej floty silników Jenbacher i łącznie produkują energię, która odpowiada średniemu zapotrzebowaniu 3 milionów europejskich domów.

Udana współpraca z browarem Bitburger to przykład zaangażowania GE w rozwój przemysłu spożywczego. Rozwiązania w obszarze zarządzania energią, kogeneracji czy przetwarzania paliw odpadowych stanowią istotny wkład w działanie firm tego sektora, a także społeczności, w których prowadzą one swoją działalność. Realizowany dla browaru projekt wykorzystuje kompleksowe rozwiązania GE w zakresie energetyki rozproszonej, które obejmują technologie wytwarzające od 100 kilowatów do 100 megawatów. Stanowi tym samym doskonałą ilustrację sposobu, w jaki technologie te pomagają klientom na całym świecie wytwarzać we własnym zakresie bardziej niezawodny prąd i ciepło.

Browary to segment tradycyjnie korzystających z rozwiązań z obszaru rozproszonej produkcji energii na własne potrzeby. W związku z wdrażaniem federalnego planu przejścia na odnawialne źródła energii, kogeneracja staje się w Niemczech coraz popularniejsza. Podobny proces można zaobserwować w całej Europie, gdzie system zachęt dla wdrażania technologii kogeneracji stanowi kluczowy element unijnej inicjatywy 20-20-20. Źródło: GE
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl