Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Cscape od Hornera "mówi" po polsku

31 sierpień 2012.

Wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań z zakresu kompaktowych sterowników programowalnych XL4e oraz urządzeń ZX adresowanych do złożonych aplikacji zbiegło się w czasie z udostępnieniem przez Horner APG nowej wersji oprogramowania narzędziowego Cscape 9.30 z polskim interfejsem.

Bezpłatne środowisko, jakim jest Cscape, pozwala na pisanie programów sterujących w pięciu dostępnych językach programowania oraz tworzenie ekranów operatorskich do wizualizacji pracy obiektu. Wykorzystana w oprogramowaniu jedna wspólna baza zmiennych zdecydowanie przyspiesza proces konfiguracji i uruchomienia obiektu. Wielu klientów ceni intuicyjność Cscape oraz łatwe korzystanie z zaawansowanych funkcji oferowanych przez urządzenia z oferty Horner APG.

Narzędzie posiada ponadto spore możliwości w zakresie poprawy obsługi instalacji. Są to między innymi mechanizmy automatycznego tworzenia raportów na podstawie danych zebranych przez sterownik, dokumentowania projektu czy możliwości konfiguracji składowania danych procesowych i alarmów.

Piotr Adamczyk, Menedżer Produktu w firmie ASTOR komentuje: "Promocyjna cena zakupu sterowników XL4e bardzo zachęca do wypróbowania rozwiązania zarówno obecnych, jak i nowych użytkowników. Dodatkowym bodźcem jest również bezpłatne oprogramowanie narzędziowe, które zostało wyposażone w polski interfejs po to, aby korzystanie z XL4e stało się jeszcze prostsze. Pomimo wieloletniego stażu na rynku i nieustannego rozwoju funkcjonalności, Cscape jest cały czas tak samo intuicyjny jak kiedyś, co klienci doceniają szczególnie."

Ciekawostką jest proces powstawania polskiej wersji językowej Cscape. Co roku,w ramach programu praktyk, w firmie ASTOR wybierany jest Praktykant Roku. Ubiegłoroczny zwycięzca - Grzegorz Makuch - w nagrodę odbył miesięczny staż w siedzibie firmy Horner w Irlandii. Jednym z jego zadań było tłumaczenie Cscape na potrzeby polskiego rynku.

Grzegorz Makuch dodaje: "W międzyczasie na rynku zadebiutowały nowe sterowniki, których tłumaczona przeze mnie wersja oprogramowania narzędziowego nie obsługiwała. Dlatego moja przygoda z Cscape trwa - we współpracy z inżynierami z ASTORa koordynuję dalszy etap prac."

Nowością w oprogramowaniu jest wbudowana obsługa programowania online, wspierana obecnie przez sterowniki serii XL4e oraz ZX.

Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie firmy ASTOR na stronie http://www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/oprogramowanie-narzedziowe/cscape.html

 Źródło: Astor
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl