Dziś jest wtorek, 10 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8711 +0.02% 1EUR 4.288 +0.12% 1GBP 5.0945 +0.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Cscape od Hornera "mówi" po polsku

31 sierpień 2012.

Wprowadzenie do oferty nowych rozwiązań z zakresu kompaktowych sterowników programowalnych XL4e oraz urządzeń ZX adresowanych do złożonych aplikacji zbiegło się w czasie z udostępnieniem przez Horner APG nowej wersji oprogramowania narzędziowego Cscape 9.30 z polskim interfejsem.

Bezpłatne środowisko, jakim jest Cscape, pozwala na pisanie programów sterujących w pięciu dostępnych językach programowania oraz tworzenie ekranów operatorskich do wizualizacji pracy obiektu. Wykorzystana w oprogramowaniu jedna wspólna baza zmiennych zdecydowanie przyspiesza proces konfiguracji i uruchomienia obiektu. Wielu klientów ceni intuicyjność Cscape oraz łatwe korzystanie z zaawansowanych funkcji oferowanych przez urządzenia z oferty Horner APG.

Narzędzie posiada ponadto spore możliwości w zakresie poprawy obsługi instalacji. Są to między innymi mechanizmy automatycznego tworzenia raportów na podstawie danych zebranych przez sterownik, dokumentowania projektu czy możliwości konfiguracji składowania danych procesowych i alarmów.

Piotr Adamczyk, Menedżer Produktu w firmie ASTOR komentuje: "Promocyjna cena zakupu sterowników XL4e bardzo zachęca do wypróbowania rozwiązania zarówno obecnych, jak i nowych użytkowników. Dodatkowym bodźcem jest również bezpłatne oprogramowanie narzędziowe, które zostało wyposażone w polski interfejs po to, aby korzystanie z XL4e stało się jeszcze prostsze. Pomimo wieloletniego stażu na rynku i nieustannego rozwoju funkcjonalności, Cscape jest cały czas tak samo intuicyjny jak kiedyś, co klienci doceniają szczególnie."

Ciekawostką jest proces powstawania polskiej wersji językowej Cscape. Co roku,w ramach programu praktyk, w firmie ASTOR wybierany jest Praktykant Roku. Ubiegłoroczny zwycięzca - Grzegorz Makuch - w nagrodę odbył miesięczny staż w siedzibie firmy Horner w Irlandii. Jednym z jego zadań było tłumaczenie Cscape na potrzeby polskiego rynku.

Grzegorz Makuch dodaje: "W międzyczasie na rynku zadebiutowały nowe sterowniki, których tłumaczona przeze mnie wersja oprogramowania narzędziowego nie obsługiwała. Dlatego moja przygoda z Cscape trwa - we współpracy z inżynierami z ASTORa koordynuję dalszy etap prac."

Nowością w oprogramowaniu jest wbudowana obsługa programowania online, wspierana obecnie przez sterowniki serii XL4e oraz ZX.

Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie firmy ASTOR na stronie http://www.astor.com.pl/produkty/sterowanie/oprogramowanie-narzedziowe/cscape.html

 Źródło: Astor
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl