Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1744 -0.14% 1EUR 4.537 +0.02% 1GBP 5.1777 +0.67%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Po dwóch udanych edycjach wystawa Metropolitan Solutions zyskuje rangę samodzielnej imprezy targowej

28 wrzesień 2012.
  • Targi odbędą się równolegle z HANNOVER MESSE 2013
  • Wystawa "Miasto przyszłości" zorganizowana zostanie w nowej lokalizacji - w hali 1

Hanower: Od pokazu specjalnego do odrębnej imprezy targowej w zaledwie dwa lata: w przyszłym roku Metropolitan Solutions - wystawa innowacyjnych rozwiązań i najnowszych technologii dla infrastruktury miejskiej - odbędzie się jako samodzielna impreza na terenach wystawienniczych w Hanowerze, równolegle z HANNOVER MESSE 2013. "Tematyka Metropolitan Solutions jest coraz szersza i bogatsza, a dzięki tej zmianie będzie mogła dalej się rozwijać. Jednocześnie zadbamy o jeszcze lepsze dostosowanie profilu targów do potrzeb wystawców i zwiedzających" - podkreślił dr Jochen Köckler z zarządu Deutsche Messe AG. Metropolitan Solutions jako platforma prezentacji innowacji dla metropolii i megamiast zorganizowana została po raz pierwszy w roku 2011 i od tego czasu zyskuje na znaczeniu. Edycja 2012 zgromadziła już aż 70 wystawców, którzy swe rozwiązania prezentowali na niemal 3000 m2. Od roku 2013 i dzięki nowej lokalizacji w hali 1 i targi będą nie tylko większe, lecz również inaczej zorganizowane: tak, by zwiedzający mogli w pełni poczuć, że znaleźli się w "mieście przyszłości".

"Obecnie na świecie więcej ludzi mieszka już w miastach niż w regionach wiejskich. Ten wciąż szybki i gwałtowny rozwój metropolii stawia przed nami nowe wyzwania. Dotyczą one przede wszystkim kwestii zaopatrzenia w energię i zarządzania nią, konieczności budowy inteligentnych sieci energetycznych, wodnych oraz komunikacyjnych, radzenia sobie z odpadami, a także nowego podejścia do mobilności i logistyki. Technologie przemysłowe pozwalają nam już na tworzenie koncepcji, dzięki którym życie w metropoliach, aglomeracjach i megamiastach może stać się lepsze i łatwiejsze" i dodał  dr Jochen Köckler."Dzięki organizacji Metropolitan Solutions w formule osobnych targów możemy wraz z międzynarodowymi partnerami rozwinąć tematykę imprezy uzupełniając ją o zagadnienia związane nie tylko z aspektami czysto industrialnymi. Dzięki temu jeszcze lepiej sprostamy oczekiwaniom wystawców, którym zależy na prezentacji oferty dostosowanej do potrzeb poszczególnych grup zwiedzających."

Goście Metropolitan Solutions to przedstawiciele sektora publicznego z urzędów miejskich i regionalnych, politycy, architekci i planiści oraz zarządcy infrastruktury miejskiej - zarówno publicznej, jak i komercyjnej. "Dzięki temu, że targi Metropolitan Solutions odbywać się będą równolegle z HANNOVER MESSE dotrzemy do wielu nowych grup wystawców i zwiedzających. Zyskają oni dostęp do informacji o innowacyjnych technologiach dla infrastruktur miejskich i do szerokiej oferty rozwiązań technologicznych dla megamiast przyszłości" - wyjaśnił dr Jochen Köckler.

Nowe obszary tematyczne
Nowa koncepcja imprezy zakłada wzbogacenie i rozszerzenie tematyki targów Metropolitan Solutions. Prócz dotychczasowych obszarów - takich jak infrastruktura energetyczna, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, transport i logistyka, technologie budowlane, bezpieczeństwo w miastach i zarządzanie odpadami - pojawi się wiele nowych zagadnień kluczowych dla funkcjonowania metropolii i megamiast. Znajdą się wśród nich: zarządzanie w urbanistyce, systemy informacji, wyposażenie miast, finanse komunalne, zielone miasta i ekologiczne budynki, zarządzanie w obliczu zmian klimatycznych oraz infrastruktura hydrotechniczna. Dzięki tak szerokiemu zakresowi wystawa Metropolitan Solutions umocni swoje znaczenie jako jedynej w swoim rodzaju międzynarodowej platformy prezentacji ponadbranżowych rozwiązań technologicznych stosowanych w urbanistyce.

Miasto przyszłości w hali 1
Na Metropolitan Solutions nie tylko wiele mówić się będzie o infrastrukturze miast jutra - metropolię przyszłości będzie też tam można zobaczyć na własne oczy, w hali 1 doskonale dostosowanej do tego typu pokazów. Tam właśnie powstanie futurystyczna instalacja: alejki między stoiskami zamienione zostaną w miejskie uliczki oświetlone latarniami, a zdjęcia panoramiczne na ścianach ukazywać będą nowoczesne budynki i detale architektoniczne. Dzięki temu targi o miastach staną się jednocześnie miastem na targach.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl