Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Po dwóch udanych edycjach wystawa Metropolitan Solutions zyskuje rangę samodzielnej imprezy targowej

28 wrzesień 2012.
  • Targi odbędą się równolegle z HANNOVER MESSE 2013
  • Wystawa "Miasto przyszłości" zorganizowana zostanie w nowej lokalizacji - w hali 1

Hanower: Od pokazu specjalnego do odrębnej imprezy targowej w zaledwie dwa lata: w przyszłym roku Metropolitan Solutions - wystawa innowacyjnych rozwiązań i najnowszych technologii dla infrastruktury miejskiej - odbędzie się jako samodzielna impreza na terenach wystawienniczych w Hanowerze, równolegle z HANNOVER MESSE 2013. "Tematyka Metropolitan Solutions jest coraz szersza i bogatsza, a dzięki tej zmianie będzie mogła dalej się rozwijać. Jednocześnie zadbamy o jeszcze lepsze dostosowanie profilu targów do potrzeb wystawców i zwiedzających" - podkreślił dr Jochen Köckler z zarządu Deutsche Messe AG. Metropolitan Solutions jako platforma prezentacji innowacji dla metropolii i megamiast zorganizowana została po raz pierwszy w roku 2011 i od tego czasu zyskuje na znaczeniu. Edycja 2012 zgromadziła już aż 70 wystawców, którzy swe rozwiązania prezentowali na niemal 3000 m2. Od roku 2013 i dzięki nowej lokalizacji w hali 1 i targi będą nie tylko większe, lecz również inaczej zorganizowane: tak, by zwiedzający mogli w pełni poczuć, że znaleźli się w "mieście przyszłości".

"Obecnie na świecie więcej ludzi mieszka już w miastach niż w regionach wiejskich. Ten wciąż szybki i gwałtowny rozwój metropolii stawia przed nami nowe wyzwania. Dotyczą one przede wszystkim kwestii zaopatrzenia w energię i zarządzania nią, konieczności budowy inteligentnych sieci energetycznych, wodnych oraz komunikacyjnych, radzenia sobie z odpadami, a także nowego podejścia do mobilności i logistyki. Technologie przemysłowe pozwalają nam już na tworzenie koncepcji, dzięki którym życie w metropoliach, aglomeracjach i megamiastach może stać się lepsze i łatwiejsze" i dodał  dr Jochen Köckler."Dzięki organizacji Metropolitan Solutions w formule osobnych targów możemy wraz z międzynarodowymi partnerami rozwinąć tematykę imprezy uzupełniając ją o zagadnienia związane nie tylko z aspektami czysto industrialnymi. Dzięki temu jeszcze lepiej sprostamy oczekiwaniom wystawców, którym zależy na prezentacji oferty dostosowanej do potrzeb poszczególnych grup zwiedzających."

Goście Metropolitan Solutions to przedstawiciele sektora publicznego z urzędów miejskich i regionalnych, politycy, architekci i planiści oraz zarządcy infrastruktury miejskiej - zarówno publicznej, jak i komercyjnej. "Dzięki temu, że targi Metropolitan Solutions odbywać się będą równolegle z HANNOVER MESSE dotrzemy do wielu nowych grup wystawców i zwiedzających. Zyskają oni dostęp do informacji o innowacyjnych technologiach dla infrastruktur miejskich i do szerokiej oferty rozwiązań technologicznych dla megamiast przyszłości" - wyjaśnił dr Jochen Köckler.

Nowe obszary tematyczne
Nowa koncepcja imprezy zakłada wzbogacenie i rozszerzenie tematyki targów Metropolitan Solutions. Prócz dotychczasowych obszarów - takich jak infrastruktura energetyczna, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, transport i logistyka, technologie budowlane, bezpieczeństwo w miastach i zarządzanie odpadami - pojawi się wiele nowych zagadnień kluczowych dla funkcjonowania metropolii i megamiast. Znajdą się wśród nich: zarządzanie w urbanistyce, systemy informacji, wyposażenie miast, finanse komunalne, zielone miasta i ekologiczne budynki, zarządzanie w obliczu zmian klimatycznych oraz infrastruktura hydrotechniczna. Dzięki tak szerokiemu zakresowi wystawa Metropolitan Solutions umocni swoje znaczenie jako jedynej w swoim rodzaju międzynarodowej platformy prezentacji ponadbranżowych rozwiązań technologicznych stosowanych w urbanistyce.

Miasto przyszłości w hali 1
Na Metropolitan Solutions nie tylko wiele mówić się będzie o infrastrukturze miast jutra - metropolię przyszłości będzie też tam można zobaczyć na własne oczy, w hali 1 doskonale dostosowanej do tego typu pokazów. Tam właśnie powstanie futurystyczna instalacja: alejki między stoiskami zamienione zostaną w miejskie uliczki oświetlone latarniami, a zdjęcia panoramiczne na ścianach ukazywać będą nowoczesne budynki i detale architektoniczne. Dzięki temu targi o miastach staną się jednocześnie miastem na targach.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl