Dziś jest czwartek, 17 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

GE dostarczy turbinę gazową 9F 5-series dla największej elektrowni gazowej w Polsce

2 październik 2012.
  • Elektrownia w Stalowej Woli będzie produkować prawie 450 megawatów czystszej energii
  • Realizacja projektu wspiera działania Polski w kierunku dywersyfikacji źródeł dostaw energii
  • Inwestycja jest przykładem rosnącego znaczenia gazu ziemnego jako czystszego źródła energii
  • Informacja o podpisaniu umowy została przekazana podczas obchodów 20-lecia GE w Polsce

STALOWA WOLA, POLSKA -2 października 2012 r. - GE (NYSE: GE) poinformowało dzisiaj, że dostarczy zaawansowaną technologicznie turbinę gazową dla nowej 450 megawatowej elektrowni kogeneracyjnej w Stalowej Woli. Będzie to największa elektrownia gazowa w Polsce. Projekt wpisuje się w strategię rządu zakładającą dywersyfikację źródeł dostaw energii, która dzisiaj w 95 procentach pochodzi ze spalania węgla.
O podpisaniu umowy poinformowano podczas uroczystości obchodów 20-lecia GE w Polsce. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością wysocy rangą przedstawiciele GE oraz polscy dygnitarze. Mowę otwierającą wygłosił Lee Feinstein, ambasador USA w Polsce.
GE dostarczy turbinę gazową 9F 5-series wraz z generatorem wykonawcy inwestycji w Stalowej Woli, którym jest Abengoa, międzynarodowa spółka specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju w sektorze energetycznym i środowiskowym. Projekt będzie realizowany w formule EPC (engineering, procurement and construction). GE podpisało także z Abengoa osobny kontrakt na serwis instalacji przez okres 12 lat.
Nowy obiekt, sąsiadujący z istniejącą Elektrownią Stalowa Wola, jest własnością Elektrociepłowni Stalowa Wola, wspólnego przedsięwzięcia TAURONu, drugiego co do wielkości przedsiębiorstwa energetycznego w Polsce, i PGNiG, państwowej spółki naftowo-gazowej. Instalacja rozpocznie działalność komercyjną w maju 2015 roku.
Moce wytwórcze nowej elektrowni wyniosą 450 megawatów elektryczności i 240 megawatów energii cieplnej. Jej sprawność cieplna sięgać będzie 59,7 procent, tym samym będzie to jedna z najbardziej efektywnych elektrowni w Europie. Natomiast emisja dwutlenku węgla będzie o 50 procent niższa w porównaniu do podobnych rozmiarów elektrowni węglowych.
"Aby ograniczyć zależność Polski od węgla, szacuje się, że do końca 2015 roku musi zostać zainstalowanych dodatkowych 2,4 gigawatów nowych mocy elektrycznych," powiedział Nani Beccalli, Prezes i CEO GE w Europie. "Projekty jak ten realizowany w Stalowej Woli to krok ku czystszej i bardziej zdywersyfikowanej przyszłości energetycznej kraju."
"GE jest zdeterminowane by wspierać Polskę, jak i Europę Wschodnią, w zaspokajaniu rosnących i coraz bardziej zróżnicowanych potrzeb energetycznych, dostarczając krajom regionu najnowsze i najbardziej efektywne technologie," dodał Beccalli. "Wyposażony w turbinę gazową 9F 5-series, projekt będzie modelowym przykładem rosnącego znaczenia gazu ziemnego jako czystszego źródła energii."
Technologia 9F 5-series pozwala klientom zaspokoić zapotrzebowanie na niezawodną i efektywną kosztowo energię. Chłodzona powietrzem, 50 hercowa turbina 9F 5-series to jedna z najnowocześniejszych tego typu jednostek na świecie. Jest owocem ewolucji turbin GE typu F, które pracując na całym świecie przekroczyły w sumie 4,7 milionów godzin komercyjnej eksploatacji. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystszą energię, turbina gazowa 9F 5-series została wyposażona w zaawansowaną technologię spalania Dry Low NOx 2.6+, która pozwala na redukcję emisji.Źródło: GE Power & Water
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl