Dziś jest wtorek, 21 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8284 +0.02% 1EUR 4.2459 +0.03% 1GBP 4.9919 +0.44%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Trane Otrzymał Certyfikację Upoważnionego Przedsiębiorcy Unii Europejskiej (Authorised Economic Operator)

10 październik 2012.

Certyfikacja europejskich zakładów produkcyjnych Trane to upraszczenie procedur celnych, przyspieszenie międzynarodowych dostaw

Trane, wiodący dostawca systemów i usług komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, poinformował, że zakłady produkcyjne firmy we Francji otrzymały świadectwo Upoważnionego Przedsiębiorcy - Autorized Economic Operator - klasy C (AEO-C; C oznacza Uproszczenia Celne).

Wszystkie systemy produkowane we francuskich fabryce Trane w Golbey oraz w Charmes podlegają teraz pod certyfikację AEO-C. Do tych systemów zaliczają się chłodzone powietrzem agregaty chłodnicze (50 - 1,500 kW), agregaty chłodnicze chłodzone wodą oraz bezskraplaczowe (50-1,500 kW), jednostki skraplajce (55 - 218kW) oraz rooftopy (18 - 165 kW). Certyfikacja obejmuje także import produktów.

Tym samym wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Trane posiadają status AEO-C. Zlokalizowana w czeskiej miejscowości Kolin fabryka otrzymała taką certyfikację w maju 2009.

Oznakowanie AEO-C jest częścią zwiększonych środków ostrożności w transporcie i łańcuchu dostaw wprowadzonych przez Unię Europejską (UE) po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Certyfikacja nadawana jest przez poszczególne kraje członkowskie.

Aby otrzymać świadectwo AEO-C, firma musi spełniać szczegółowe wymagania celne, w dziedzinie archiwizacji dokumentów, ochrony i bezpieczeństwa oraz być wypłacalna.

Firmy, które otrzymały certyfikację AEO-C korzystają z ułatwień w procedurach celnych. Zalicza się do nich niższą pozycję w systemie oceny ryzyka celnego UE, szybszą odprawę celną oraz zmniejszone wymogi proceduralne przed wwiezieniem do lub opuszczeniem przez towar terenu UE.

Korzyści z uproszczonych procedur celnych są bezpośrednio odczuwane przez eksporterów i ich klientów, gdyż wiąże się to z mniejszą ilością wymaganych dokumentów, czasu i kontroli. Dodatkowo, spodziewane jest, że certyfikacja  będzie odgrywała ważną rolę komercyjną, gdyż międzynarodowi handlowcy coraz częściej starają się współpracować z europejskimi partnerami, którzy posiadają status AEO-C.

"Klienci Trane będą mogli bezpośrednio odczuć korzyści płynące ze świadectwa AEO-C .

Odczują przyspieszoną i pewniejszą dostawę, co wiąże się z mniejszym ryzykiem opóźnień spowodowane przetrzymaniem towaru na cle," tłumaczył Carlo Hendrickx, wiceprezes ds. zintegrowanego łańcucha dostaw w Trane na region Europy, Bliski Wschód, Indie i Afrykę.Źródło: Tane
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl