Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Trane Otrzymał Certyfikację Upoważnionego Przedsiębiorcy Unii Europejskiej (Authorised Economic Operator)

10 październik 2012.

Certyfikacja europejskich zakładów produkcyjnych Trane to upraszczenie procedur celnych, przyspieszenie międzynarodowych dostaw

Trane, wiodący dostawca systemów i usług komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, poinformował, że zakłady produkcyjne firmy we Francji otrzymały świadectwo Upoważnionego Przedsiębiorcy - Autorized Economic Operator - klasy C (AEO-C; C oznacza Uproszczenia Celne).

Wszystkie systemy produkowane we francuskich fabryce Trane w Golbey oraz w Charmes podlegają teraz pod certyfikację AEO-C. Do tych systemów zaliczają się chłodzone powietrzem agregaty chłodnicze (50 - 1,500 kW), agregaty chłodnicze chłodzone wodą oraz bezskraplaczowe (50-1,500 kW), jednostki skraplajce (55 - 218kW) oraz rooftopy (18 - 165 kW). Certyfikacja obejmuje także import produktów.

Tym samym wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Trane posiadają status AEO-C. Zlokalizowana w czeskiej miejscowości Kolin fabryka otrzymała taką certyfikację w maju 2009.

Oznakowanie AEO-C jest częścią zwiększonych środków ostrożności w transporcie i łańcuchu dostaw wprowadzonych przez Unię Europejską (UE) po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Certyfikacja nadawana jest przez poszczególne kraje członkowskie.

Aby otrzymać świadectwo AEO-C, firma musi spełniać szczegółowe wymagania celne, w dziedzinie archiwizacji dokumentów, ochrony i bezpieczeństwa oraz być wypłacalna.

Firmy, które otrzymały certyfikację AEO-C korzystają z ułatwień w procedurach celnych. Zalicza się do nich niższą pozycję w systemie oceny ryzyka celnego UE, szybszą odprawę celną oraz zmniejszone wymogi proceduralne przed wwiezieniem do lub opuszczeniem przez towar terenu UE.

Korzyści z uproszczonych procedur celnych są bezpośrednio odczuwane przez eksporterów i ich klientów, gdyż wiąże się to z mniejszą ilością wymaganych dokumentów, czasu i kontroli. Dodatkowo, spodziewane jest, że certyfikacja  będzie odgrywała ważną rolę komercyjną, gdyż międzynarodowi handlowcy coraz częściej starają się współpracować z europejskimi partnerami, którzy posiadają status AEO-C.

"Klienci Trane będą mogli bezpośrednio odczuć korzyści płynące ze świadectwa AEO-C .

Odczują przyspieszoną i pewniejszą dostawę, co wiąże się z mniejszym ryzykiem opóźnień spowodowane przetrzymaniem towaru na cle," tłumaczył Carlo Hendrickx, wiceprezes ds. zintegrowanego łańcucha dostaw w Trane na region Europy, Bliski Wschód, Indie i Afrykę.Źródło: Tane
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl