Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Silva Capital Group S.A. kupiła udziały w spółce Genesis Energy S.A.

17 październik 2012.

Silva Capital Group S.A. (dawniej MW Tenis S.A.), spółka notowana na rynku New Connect kupiła 8,28 procentowy  pakiet akcji w spółce z rynku New Connect - Genesis Energy S.A. za łączną kwotę ponad 6 mln złotych, są to akcje zwykłe, na okaziciela.  Genesis Energy S.A. to firma zajmująca się przetwarzaniem tworzyw sztucznych oraz produkcją energii elektrycznej w oparciu o źródła odnawialne. W swojej strategii Genesis Energy ma także dystrybucję paliw płynnych oraz handel ekologicznymi surowcami na potrzeby energetyki zawodowej.

"Jako wehikuł inwestycyjny  zajmujemy się inwestowaniem w spółki we wczesnej fazie rozwoju,  związanymi z branżą internetową, IT, e--commerce a także w firmy z obszaru nowoczesnych technologii a więc te, które zajmują się także źródłami energii odnawialnych. Objęcie udziałów w Genesis Energy doskonale wpisuje się w naszą strategie działalności. Przed dwoma tygodniami  Silva Capital Group objęła 10 procentowy pakiet udziałów w spółce EZO, która jest właścicielem patentów pozwalających na odzyskiwanie surowców z opakowań wielowarstwowych oraz rozkładu polimerów i odzyskiwaniu w tym procesie dużych ilości paliwa w postaci płynnych węglowodorów. EZO planuje także budowę w Polsce trzech zakładów, które będą się zajmowały odzyskiwaniem energii z odpadów.  Działalności obu firm Genesis Energy S.A. oraz EZO S.A. będą się więc doskonale uzupełniać. To bardzo perspektywiczna branża, która w Polsce w ciągu najbliższych lat będzie się bardzo dynamicznie rozwijać. "  Powiedział Adam Gbiorczyk Prezes Zarządu Silva Capital Group S.A.

W portfelu Silva Capital Group S.A. znajdują się również udziały w spółkach: Luxima S.A. To działająca od 25 lat firma zajmująca się produkcją oświetlenia , techniki świetlnej oraz iluminacji. SCG S.A. ma 19,5 procentowy pakiet akcji Luxima S.A.
Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A., gdzie SCG S.A. ma 25 procentowy pakiet akcji. Głównym projektem spółki jest reaktywacja przedwojennej legendy polskiej motoryzacji - motocykla "Sokół" i docelowa produkcja 30 egzemplarzy kolekcjonerskich "Sokoła" rocznie.

Supercar Club Poland S.A. Pierwszy polski klub miłośników supersamochodów, którego jednym z założycieli  był znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Członkowie klubu dzięki zbieranym punktom mogą cieszyć się z jazdy takimi autami jak: Porsche 911 turbo, Ferrari F430 Spider, Lamborghini Gallardo, Chevrolet Corvette czy Mercedes CLK 63 AMG Black Series. SCG S.A. posiada 3,5 procentowy pakiet akcji w Supercar Club Poland S.A.
Matterhorn Sp. z o.o. - właściciel internetowego sklepu modowego z damskimi ubraniami, kosmetykami i bielizną HEPPIN.COM. SCG ma 50,01 procent akcji.
Pink Crow - niezależny wydawca muzyczny, organizator  eventów i dystrybutor zagranicznych niezależnych wydawnictw muzycznych. Spółka założona przez  znanego dziennikarza muzycznego Hieronima Wronę. Pakiet udziałów Silva Capital Group w Pink Crow  to 40 procent.
Stero.pl. i IDH S.A. - spółki  skupiające sklepy internetowe o różnych profilach działalności,  skoncentrowane  na sprzedaży zróżnicowanych produktów w różnorodnych kategoriach a więc kontynuowaniu tradycji stacjonarnych domów handlowych w nowoczesnej , internetowej formie.

Silva Capital Group S.A. jest niezależną firmą inwestycyjną. Prowadzi zdywersyfikowaną działalność w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji  firm oraz przedsięwzięć charakteryzujących się ponadstandardowym ryzykiem inwestycyjnym. SCG S.A. specjalizuje się w inwestycjach w spółki we wczesnej fazie rozwoju,  w sektorach związanych z branżą internetową, e-commerce, mediami,  IT oraz rozwiązaniami mobilnymi. Celem działalności inwestycyjnej spółki jest maksymalizacja wartości zarządzanych aktywów. Przewidywany  czas  inwestycji to okres od 2 do 5 lat.
Silva  Capital Group udziela także spółkom portfelowym wsparcia finansowego, oferuje swoje usługi księgowe, pomoc prawną, obsługę biurową  i doradztwo finansowe. W ofercie Silva Capital Group jest także wprowadzanie spółek portfelowych do obrotu w alternatywnym systemie obrotu.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl